Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 11, 2020

Klubbkveld

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Albert Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
5 (4/1) 44 (26/18)
59%
2 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
5 (3/2) 55 (28/27)
51%
3 Eystein Gangfløt
Fredrikstad BK
5 (3/2) 48 (25/23)
52%
3 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
3 (2/1) 32 (17/15)
53%
5 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
3 (2/1) 28 (16/12)
57%
5 Espen Kristiansen
Fredrikstad BK
3 (2/1) 32 (16/16)
50%
5 Filip Endale
Fredrikstad BK
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
5 Sabahudin Comor
Fredrikstad BK
3 (2/1) 31 (17/14)
55%
9 Bjørn Birger Andreassen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
9 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
9 Tom Kristiansen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
9 Sandro Hasecic
3 (1/2) 33 (16/17)
48%
13 Roar Edvardsen
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
Entry deadline Nov 11, 2020, 5:30 PM (local time)
Starts Nov 11, 2020, 5:30 PM (local time)
Format Double elimination (13 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Organizer Fredrikstad BK
Contact Eystein Gangfløt (geystein@yahoo.com, 47232705) and Ole Tobias Tanilon Gangfløt (oletobias321@gmail.com)
More info
Salongen åpner kl. 16.00, med påmelding og turneringstart kl. 17.30. Filip tilbyr som vanlig mye godt fra klubbens kjøkken

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Walk Over
Walk Over
 
2   
Norway
Arne Wiese-Hansen
Walk Over
 
3   
Walk Over
Norway
Bjørn Birger Andreassen
 
4   
Norway
Roar Edvardsen
Walk Over
 
5   
Walk Over
Walk Over
 
6   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Giena Tanilon
 
8   
Walk Over
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 6
9   
Norway
Filip Endale
Walk Over
 
10   
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Wed 17:32  Table 1
11   
Norway
Espen Kristiansen
1
Norway
Bjørn Birger Andreassen
2
Wed 17:32  Table 2
12   
Norway
Roar Edvardsen
3
Norway
Sandro Hasecic
3
Wed 17:32  Table 3
13   
Norway
Emil André Gangfløt
Walk Over
 
14   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Norway
Tom Kristiansen
1
Wed 17:32  Table 4
15   
Norway
Eystein Gangfløt
2
Norway
Giena Tanilon
3
Wed 17:32  Table 5
16   
Walk Over
Norway
Trond-Michael Borrie Stensrød
 

Loser round 1

Race to 6
17   
Walk Over
Walk Over
 
18   
Walk Over
Norway
Giena Tanilon
 
19   
Walk Over
Norway
Tom Kristiansen
 
20   
Walk Over
Walk Over
 
21   
Walk Over
Norway
Roar Edvardsen
 
22   
Walk Over
Norway
Bjørn Birger Andreassen
 
23   
Walk Over
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
 
24   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
25   
Walk Over
Norway
Giena Tanilon
 
26   
Norway
Tom Kristiansen
Walk Over
 
27   
Norway
Roar Edvardsen
3
Norway
Bjørn Birger Andreassen
2
Wed 18:18  Table 2
28   
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
Walk Over
 

Winners qualification

Race to 6
29   
Norway
Filip Endale
3
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Wed 17:59  Table 1
30   
Norway
Espen Kristiansen
1
Norway
Sandro Hasecic
3
Wed 18:19  Table 3
31   
Norway
Emil André Gangfløt
0
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Wed 18:16  Table 4
32   
Norway
Eystein Gangfløt
2
Norway
Trond-Michael Borrie Stensrød
3
Wed 18:21  Table 5

Losers qualification

Race to 6
33   
Norway
Giena Tanilon
3
Norway
Sandro Hasecic
3
Wed 19:07  Table 3
34   
Norway
Tom Kristiansen
1
Norway
Filip Endale
3
Wed 18:44  Table 1
35   
Norway
Bjørn Birger Andreassen
2
Norway
Eystein Gangfløt
2
Wed 19:05  Table 5
36   
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
R2
Norway
Emil André Gangfløt
0
Wed 19:14  Table 4

Quarter final

Race to 6
37   
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
R1
Wed 19:46  Table 1
38   
Norway
Espen Kristiansen
1
Norway
Eystein Gangfløt
2
Wed 19:46  Table 2
39   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Norway
Giena Tanilon
3
Wed 19:46  Table 3
40   
Norway
Trond-Michael Borrie Stensrød
3
Norway
Filip Endale
3
Wed 19:46  Table 4

Semi final

Race to 6
41   
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
R1
Norway
Eystein Gangfløt
2
Wed 20:32  Table 1
42   
Norway
Giena Tanilon
3
Norway
Trond-Michael Borrie Stensrød
3
Wed 20:27  Table 3

Final

Race to 6
43   
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
R2
Norway
Giena Tanilon
3
Wed 20:53  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment