Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 21, 2020

Klubbkveld

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
7 (6/1) 64 (38/26)
59%
100
2 Sabahudin Comor
Fredrikstad BK
6 (4/2) 57 (30/27)
53%
87
3 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (3/1) 38 (23/15)
61%
74
3 Espen Kristiansen
Fredrikstad BK
4 (3/1) 42 (23/19)
55%
74
5 Bjørn Birger Andreassen
Fredrikstad BK
3 (2/1) 29 (15/14)
52%
61
5 Moises Farfan
Plankebyen BK
5 (3/2) 47 (25/22)
53%
61
5 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
3 (2/1) 29 (17/12)
59%
61
5 Tom Kristiansen
Fredrikstad BK
4 (2/2) 43 (21/22)
49%
61
9 Albert Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
49
Show more
9 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
49
9 Pål Andre Martinsen
Plankebyen BK
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
49
9 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
49
13 Eystein Gangfløt
Fredrikstad BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
37
13 Abdulla Fata
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
37
13 Filip Lerkerød
Fredrikstad BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
37
13 Sandro Hasecic
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
37
17 Roar Edvardsen
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
29
Entry deadline Oct 21, 2020, 5:30 PM (local time)
Starts Oct 21, 2020, 5:30 PM (local time)
Format Double elimination (17 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Organizer Fredrikstad BK
Contact Eystein Gangfløt (geystein@yahoo.com, 47232705)
More info
Biljardhuset åpner kl. 16.00. Påmelding og turneringstart kl. 17.30. Filip tilbyr som vanlig mye godt fra klubbens kjøkken!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Norway
Moises Farfan
2
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Wed 17:33  Table 7
2   
Iraq
Abdulla Fata
Walk Over
 
3   
Walk Over
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
 
4   
Norway
Giena Tanilon
Walk Over
 
5   
Walk Over
Norway
Pål Andre Martinsen
 
6   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Tom Kristiansen
 
8   
Norway
Espen Kristiansen
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 6
9   
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Wed 18:08  Table 3
10   
Iraq
Abdulla Fata
3
Norway
Emil André Gangfløt
0
R3
Wed 17:32  Table 1
11   
Norway
Bjørn Birger Andreassen
3
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Wed 17:32  Table 2
12   
Norway
Giena Tanilon
3
Filip Lerkerød
3
Wed 17:32  Table 3
13   
Norway
Trond-Michael Borrie Stensrød
3
Norway
Pål Andre Martinsen
1
Wed 17:33  Table 4
14   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Norway
Eystein Gangfløt
2
Wed 17:33  Table 5
15   
Norway
Sandro Hasecic
3
Norway
Tom Kristiansen
1
Wed 17:33  Table 6
16   
Norway
Espen Kristiansen
2
Norway
Roar Edvardsen
3
Wed 17:33  Table 8

Loser round 1

Race to 6
17   
Norway
Moises Farfan
2
Norway
Roar Edvardsen
3
Wed 18:12  Table 8
18   
Walk Over
Norway
Sandro Hasecic
 
19   
Walk Over
Norway
Eystein Gangfløt
 
20   
Walk Over
Norway
Pål Andre Martinsen
 
21   
Walk Over
Filip Lerkerød
 
22   
Walk Over
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
 
23   
Walk Over
Iraq
Abdulla Fata
 
24   
Walk Over
Norway
Arne Wiese-Hansen
 

Loser round 2

Race to 6
25   
Norway
Moises Farfan
2
Norway
Sandro Hasecic
3
Wed 19:01  Table 8
26   
Norway
Eystein Gangfløt
2
Norway
Pål Andre Martinsen
1
Wed 18:17  Table 5
27   
Filip Lerkerød
3
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Wed 18:21  Table 2
28   
Iraq
Abdulla Fata
3
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Wed 18:56  Table 4

Winners qualification

Race to 6
29   
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Norway
Emil André Gangfløt
0
R1
Wed 18:57  Table 3
30   
Norway
Bjørn Birger Andreassen
3
Norway
Giena Tanilon
3
Wed 18:15  Table 4
31   
Norway
Trond-Michael Borrie Stensrød
3
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Wed 18:19  Table 1
32   
Norway
Tom Kristiansen
1
Norway
Espen Kristiansen
2
Wed 18:29  Table 6

Losers qualification

Race to 6
33   
Norway
Moises Farfan
2
Norway
Giena Tanilon
3
Wed 19:45  Table 3
34   
Norway
Pål Andre Martinsen
1
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Wed 19:37  Table 5
35   
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Norway
Tom Kristiansen
1
Wed 19:29  Table 1
36   
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Wed 19:25  Table 4

Quarter final

Race to 6
37   
Norway
Emil André Gangfløt
0
Norway
Tom Kristiansen
1
Wed 20:24  Table 1
38   
Norway
Bjørn Birger Andreassen
3
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Wed 20:24  Table 2
39   
Norway
Trond-Michael Borrie Stensrød
3
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Wed 20:24  Table 3
40   
Norway
Espen Kristiansen
2
R1
Norway
Moises Farfan
2
Wed 20:25  Table 4

Semi final

Race to 6
41   
Norway
Emil André Gangfløt
0
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
R2
Wed 21:21  Table 2
42   
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Norway
Espen Kristiansen
2
Wed 21:17  Table 3

Final

Race to 6
43   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Norway
Jan Morten Arnesen
0
R1
Wed 22:13  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment