Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 30, 2020

Klubbkveld

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
6 (5/1) 58 (34/24)
59%
100
2 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
5 (4/1) 45 (29/16)
64%
87
3 Emil Andreassen
Vestby BK
5 (3/2) 49 (24/25)
49%
74
3 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
5 (3/2) 42 (23/19)
55%
74
5 Albert Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
4 (3/1) 38 (21/17)
55%
61
5 Pål Andre Martinsen
Plankebyen BK
3 (2/1) 30 (16/14)
53%
61
5 Thomas Pedersen
Fredrikstad BK
3 (2/1) 26 (13/13)
50%
61
5 Tom Kristiansen
Fredrikstad BK
5 (3/2) 50 (24/26)
48%
61
9 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
49
Show more
9 Bjørn Birger Andreassen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
49
9 Eystein Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
49
9 Sabahudin Comor
Fredrikstad BK
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
49
13 Espen Kristiansen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
37
13 Filip Lerkerød
Fredrikstad BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
37
13 Sandro Hasecic
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
37
13 Andreas Wahr-Hansen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
37
17 Moises Farfan
Plankebyen BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
29
17 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
29
Entry deadline Sep 30, 2020, 5:30 PM (local time)
Starts Sep 30, 2020, 5:30 PM (local time)
Format Double elimination (18 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Organizer Fredrikstad BK
Contact Eystein Gangfløt (geystein@yahoo.com, 47232705) and Ole Tobias Tanilon Gangfløt (oletobias321@gmail.com)
More info
Salongen åpner kl. 16.00. Med påmelding og turnering start kl. 17.30. Filip tilbyr som vanlig mye godt fra klubbens kjøkken.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Norway
Moises Farfan
2
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Wed 17:34  Table 1
2   
Filip Lerkerød
Walk Over
 
3   
Walk Over
Norway
Andreas Wahr-Hansen
 
4   
Norway
Bjørn Birger Andreassen
Walk Over
 
5   
Walk Over
Norway
Emil André Gangfløt
 
6   
Norway
Espen Kristiansen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Thomas Pedersen
 
8   
Norway
Tom Kristiansen
1
R1
Norway
Eystein Gangfløt
2
Wed 17:34  Table 2

Winner round 1

Race to 6
9   
Norway
Giena Tanilon
3
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Wed 18:09  Table 4
10   
Filip Lerkerød
3
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Wed 17:34  Table 3
11   
Norway
Pål Andre Martinsen
1
Norway
Andreas Wahr-Hansen
3
Wed 17:34  Table 4
12   
Norway
Bjørn Birger Andreassen
3
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Wed 17:34  Table 5
13   
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Norway
Emil André Gangfløt
0
R1
Wed 17:34  Table 6
14   
Norway
Espen Kristiansen
2
Norway
Ole Kristian Rudshavn
0
R3
Wed 17:34  Table 7
15   
Norway
Emil Andreassen
3
Norway
Thomas Pedersen
1
Wed 17:34  Table 8
16   
Norway
Tom Kristiansen
1
Norway
Sandro Hasecic
3
Wed 18:22  Table 2

Loser round 1

Race to 6
17   
Norway
Moises Farfan
2
Norway
Sandro Hasecic
3
Wed 18:49  Table 7
18   
Walk Over
Norway
Emil Andreassen
 
19   
Walk Over
Norway
Espen Kristiansen
 
20   
Walk Over
Norway
Arne Wiese-Hansen
 
21   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
 
22   
Walk Over
Norway
Andreas Wahr-Hansen
 
23   
Walk Over
Filip Lerkerød
 
24   
Norway
Eystein Gangfløt
2
Norway
Giena Tanilon
3
Wed 18:43  Table 4

Loser round 2

Race to 6
25   
Norway
Sandro Hasecic
3
Norway
Emil Andreassen
3
Wed 19:23  Table 7
26   
Norway
Espen Kristiansen
2
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Wed 18:19  Table 6
27   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Norway
Andreas Wahr-Hansen
3
Wed 18:10  Table 1
28   
Filip Lerkerød
3
Norway
Eystein Gangfløt
2
Wed 19:12  Table 3

Winners qualification

Race to 6
29   
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Wed 18:43  Table 5
30   
Norway
Pål Andre Martinsen
1
Norway
Bjørn Birger Andreassen
3
Wed 18:16  Table 5
31   
Norway
Emil André Gangfløt
0
R1
Norway
Ole Kristian Rudshavn
0
Wed 18:16  Table 3
32   
Norway
Thomas Pedersen
1
Norway
Tom Kristiansen
1
Wed 18:49  Table 1

Losers qualification

Race to 6
33   
Norway
Emil Andreassen
3
Norway
Bjørn Birger Andreassen
3
Wed 20:02  Table 6
34   
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Norway
Jan Morten Arnesen
0
R1
Wed 19:47  Table 5
35   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Norway
Tom Kristiansen
1
Wed 19:37  Table 4
36   
Norway
Eystein Gangfløt
2
Norway
Ole Kristian Rudshavn
0
R1
Wed 19:33  Table 3

Quarter final

Race to 6
37   
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Norway
Emil Andreassen
3
Wed 20:32  Table 1
38   
Norway
Pål Andre Martinsen
1
Norway
Ole Kristian Rudshavn
0
R1
Wed 20:32  Table 2
39   
Norway
Emil André Gangfløt
0
Norway
Tom Kristiansen
1
Wed 20:32  Table 3
40   
Norway
Thomas Pedersen
1
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Wed 20:32  Table 4

Semi final

Race to 6
41   
Norway
Emil Andreassen
3
Norway
Ole Kristian Rudshavn
0
R1
Wed 21:21  Table 1
42   
Norway
Emil André Gangfløt
0
R1
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Wed 21:19  Table 3

Final

Race to 6
43   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
0
Norway
Emil André Gangfløt
0
Wed 21:58  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment