Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 12, 2020

Klubbkveld

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
5 (5/0) 47 (30/17)
64%
100
2 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
6 (4/2) 58 (28/30)
48%
87
3 Thomas Pedersen
Fredrikstad BK
4 (3/1) 41 (22/19)
54%
74
3 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
4 (3/1) 40 (23/17)
58%
74
5 Albert Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
5 (3/2) 45 (22/23)
49%
61
5 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
3 (2/1) 31 (16/15)
52%
61
5 Pål Andre Martinsen
Plankebyen BK
4 (2/2) 40 (21/19)
53%
61
5 Anders Lie
Fredrikstad BK
5 (3/2) 48 (27/21)
56%
61
9 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
49
Show more
9 Eystein Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
49
9 Roar Edvardsen
4 (2/2) 39 (21/18)
54%
49
9 Tom Kristiansen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
49
13 Bjørn Birger Andreassen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
37
13 Sabahudin Comor
Fredrikstad BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
37
13 Tancred Hauk Ottosen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
37
13 Paul Takkrajang
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
37
17 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
29
17 Filip Lerkerød
Fredrikstad BK
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
29
17 Sandro Hasecic
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
29
Entry deadline Aug 12, 2020, 5:30 PM (local time)
Starts Aug 12, 2020, 5:30 PM (local time)
Format Double elimination (19 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Organizer Fredrikstad BK
Contact Eystein Gangfløt (geystein@yahoo.com, 47232705)
More info
Salongen åpner kl. 16.00. Påmelding og turnering start kl. 17.30. Filip lager som vanlig noe godt fra klubbens kjøkken.
Vi kjører videre med distanse 6, ingen får minus handicap og handicappene blir
0 - 4. Man spiller om første brekk, deretter vinneren brekker.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Norway
Anders Lie
1
Norway
Eystein Gangfløt
3
Wed 17:33  Table 1
2   
Norway
Emil André Gangfløt
Walk Over
 
3   
Walk Over
Norway
Jan Morten Arnesen
 
4   
Norway
Bjørn Birger Andreassen
Walk Over
 
5   
Norway
Paul Takkrajang
4
Norway
Sandro Hasecic
3
Wed 17:33  Table 2
6   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Thomas Pedersen
 
8   
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Norway
Roar Edvardsen
4
Wed 17:33  Table 3

Winner round 1

Race to 6
9   
Norway
Giena Tanilon
3
Norway
Anders Lie
1
Wed 18:13  Table 4
10   
Norway
Emil André Gangfløt
0
R3
Norway
Tancred Hauk Ottosen
4
Wed 17:33  Table 4
11   
Norway
Trond-Michael Borrie Stensrød
3
R1
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Wed 17:33  Table 5
12   
Norway
Bjørn Birger Andreassen
3
Norway
Pål Andre Martinsen
1
Wed 17:33  Table 6
13   
Norway
Tom Kristiansen
1
Norway
Paul Takkrajang
4
Wed 17:59  Table 2
14   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
0
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Wed 17:33  Table 7
15   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Norway
Thomas Pedersen
1
Wed 17:33  Table 8
16   
Norway
Roar Edvardsen
4
Filip Lerkerød
3
Wed 18:01  Table 3

Loser round 1

Race to 6
17   
Norway
Eystein Gangfløt
3
Filip Lerkerød
3
Wed 18:16  Table 1
18   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
 
19   
Walk Over
Norway
Arne Wiese-Hansen
 
20   
Walk Over
Norway
Paul Takkrajang
 
21   
Norway
Sandro Hasecic
3
Norway
Bjørn Birger Andreassen
3
Wed 18:05  Table 6
22   
Walk Over
Norway
Jan Morten Arnesen
 
23   
Walk Over
Norway
Tancred Hauk Ottosen
 
24   
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Norway
Giena Tanilon
3
Wed 18:49  Table 6

Loser round 2

Race to 6
25   
Norway
Eystein Gangfløt
3
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Wed 18:39  Table 1
26   
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Norway
Paul Takkrajang
4
Wed 18:33  Table 7
27   
Norway
Bjørn Birger Andreassen
3
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Wed 18:32  Table 3
28   
Norway
Tancred Hauk Ottosen
4
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Wed 19:35  Table 6

Winners qualification

Race to 6
29   
Norway
Anders Lie
1
Norway
Emil André Gangfløt
0
Wed 18:49  Table 4
30   
Norway
Trond-Michael Borrie Stensrød
3
Norway
Pål Andre Martinsen
1
Wed 18:31  Table 5
31   
Norway
Tom Kristiansen
1
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
0
R1
Wed 18:34  Table 2
32   
Norway
Thomas Pedersen
1
Norway
Roar Edvardsen
4
Wed 18:28  Table 8

Losers qualification

Race to 6
33   
Norway
Eystein Gangfløt
3
Norway
Pål Andre Martinsen
1
Wed 19:11  Table 3
34   
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Norway
Anders Lie
1
Wed 19:48  Table 4
35   
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Norway
Roar Edvardsen
4
Wed 19:10  Table 1
36   
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Norway
Tom Kristiansen
1
Wed 20:00  Table 3

Quarter final

Race to 6
37   
Norway
Emil André Gangfløt
0
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Wed 20:45  Table 1
38   
Norway
Trond-Michael Borrie Stensrød
3
Norway
Anders Lie
1
Wed 20:45  Table 2
39   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
0
Norway
Jan Morten Arnesen
0
R1
Wed 20:45  Table 3
40   
Norway
Thomas Pedersen
1
Norway
Pål Andre Martinsen
1
Wed 20:45  Table 4

Semi final

Race to 6
41   
Norway
Emil André Gangfløt
0
Norway
Trond-Michael Borrie Stensrød
3
Wed 21:28  Table 2
42   
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Norway
Thomas Pedersen
1
Wed 21:36  Table 3

Final

Race to 6
43   
Norway
Emil André Gangfløt
0
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Wed 22:18  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment