Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 5, 2018

Klubbkveld

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
6 (5/1) 67 (40/27)
60%
2 Emil André Gangfløt
Ask BC
5 (4/1) 56 (31/25)
55%
3 Thomas Pedersen
Fredrikstad BK
6 (4/2) 67 (36/31)
54%
3 Bastian Andreassen
Unique BK
4 (3/1) 44 (23/21)
52%
5 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
4 (2/2) 43 (20/23)
47%
5 Martin Meintjes
Plankebyen BK
4 (2/2) 44 (24/20)
55%
7 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
3 (1/2) 33 (16/17)
48%
7 Sandro Hasecic
4 (2/2) 46 (23/23)
50%
9 Albert Roman Stensrød
Fredrikstad BK
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
9 Raymond Kandola
Plankebyen BK
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
9 Filip Endale
Fredrikstad BK
3 (1/2) 34 (16/18)
47%
9 Abdulla Fata
3 (1/2) 35 (16/19)
46%
13 Moises Farfan
Plankebyen BK
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
13 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
Entry deadline Dec 5, 2018, 6:30 PM (local time)
Starts Dec 5, 2018, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (14 Participants)
Race to 7
Handicap With handicap
Organizer Fredrikstad BK
Contact Eystein Gangfløt (geystein@yahoo.com, 47232705)
More info
Salongen åpner kl. 14.00. Oppvarming til turnering fra kl. 17.00. Vi spiller 9-ball med distanse 7 og med var nye handicapliste 0-4. Kokken vår Filip disker opp med noe godt å spise.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Norway
Martin Meintjes
Walk Over
 
2   
Norway
Raymond Kandola
Norway
Arne Wiese-Hansen
Wed 17:49 
3   
Norway
Bastian Andreassen
Norway
Moises Farfan
Wed 17:49 
4   
Bosnia and Herzegovina
Sandro Hasecic
Norway
Thomas Pedersen
Wed 17:49 
5   
Norway
Filip Endale
Iraq
Abdulla Fata
Wed 17:49 
6   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Giena Tanilon
Wed 17:49 
7   
Norway
Albert Roman Stensrød
Norway
Emil André Gangfløt
Wed 17:49 
8   
Walk Over
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
 

Winner round 1

Race to 7
9   
Norway
Martin Meintjes
Norway
Arne Wiese-Hansen
Wed 18:14 
10   
Norway
Bastian Andreassen
Bosnia and Herzegovina
Sandro Hasecic
Wed 18:15 
11   
Norway
Filip Endale
Norway
Jan Morten Arnesen
Wed 18:17 
12   
Norway
Emil André Gangfløt
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Wed 18:44 

Loser round 1

Race to 7
13   
Walk Over
Norway
Raymond Kandola
 
14   
Norway
Moises Farfan
Norway
Thomas Pedersen
Wed 18:15 
15   
Iraq
Abdulla Fata
Norway
Giena Tanilon
Wed 18:16 
16   
Norway
Albert Roman Stensrød
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 7
17   
Norway
Raymond Kandola
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Wed 19:27 
18   
Norway
Thomas Pedersen
Norway
Filip Endale
Wed 19:02 
19   
Iraq
Abdulla Fata
Bosnia and Herzegovina
Sandro Hasecic
Wed 18:59 
20   
Norway
Albert Roman Stensrød
Norway
Martin Meintjes
Wed 18:57 

Winners qualification

Race to 7
21   
Norway
Arne Wiese-Hansen
Norway
Bastian Andreassen
Wed 19:13 
22   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Emil André Gangfløt
Wed 19:27 

Loser round 3

Race to 7
23   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Norway
Thomas Pedersen
Wed 19:45 
24   
Bosnia and Herzegovina
Sandro Hasecic
Norway
Martin Meintjes
Wed 19:45  Table 1

Losers qualification

Race to 7
25   
Norway
Thomas Pedersen
Norway
Arne Wiese-Hansen
Wed 20:48 
26   
Norway
Martin Meintjes
Norway
Jan Morten Arnesen
Wed 20:25 

Semi final

Race to 7
27   
Norway
Bastian Andreassen
Norway
Jan Morten Arnesen
Wed 21:31 
28   
Norway
Emil André Gangfløt
Norway
Thomas Pedersen
Wed 21:31 

Final

Race to 7
29   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Emil André Gangfløt
Wed 22:27 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment