Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 8, 2017

Klubbkveld

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Espen Kristiansen
Fredrikstad BK
7 (6/1) 73 (41/32)
56%
100
2 Pål Andre Martinsen
Plankebyen BK
6 (5/1) 60 (35/25)
58%
87
3 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (3/1) 36 (21/15)
58%
77
3 Raymond Kandola
Plankebyen BK
5 (3/2) 49 (26/23)
53%
77
5 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
3 (2/1) 31 (17/14)
55%
64
5 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
3 (2/1) 27 (15/12)
56%
64
5 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
5 (3/2) 47 (23/24)
49%
64
5 Kim Amundsen
4 (2/2) 38 (18/20)
47%
64
9 Albert Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
4 (2/2) 41 (21/20)
51%
44
Show more
9 Hewar Tofik
Fredrikstad BK
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
44
9 Anders Lie
Fredrikstad BK
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
44
9 Roar Karlsen
Plankebyen BK
3 (1/2) 27 (11/16)
41%
44
13 Kyrre Storheil
Fredrikstad BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
28
13 Saba Comor
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
28
13 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
28
13 Sandro Hasecic
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
28
17 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
3 (1/2) 28 (14/14)
50%
16
17 Moises Farfan
Plankebyen BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
16
17 Filip Endale
Fredrikstad BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
16
17 Ib Andersen
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
16
Entry deadline Feb 8, 2017, 6:30 PM (local time)
Starts Feb 8, 2017, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (20 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Rankings Klubbturneringer 2017
Organizer Fredrikstad BK
Contact Eystein Gangfløt (geystein@yahoo.com, 47232705)

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Bosnia and Herzegovina
Saba Comor
Walk Over
 
2   
Norway
Trond-Michael Stensrød
Norway
Pål Andre Martinsen
Wed 18:08 
3   
Norway
Hewar Tofik
Walk Over
 
4   
Walk Over
Norway
Raymond Kandola
 
5   
Norway
Giena Tanilon
Walk Over
 
6   
Walk Over
Norway
Anders Lie
 
7   
Denmark
Ib Andersen
Bosnia and Herzegovina
Sandro Hasecic
Wed 18:08 
8   
Walk Over
Norway
Arne Wiese-Hansen
 
9   
Norway
Filip Endale
Walk Over
 
10   
Norway
Espen Kristiansen
Norway
Albert Roman Stensrød
Wed 18:09 
11   
Norway
Roar Karlsen
Walk Over
 
12   
Walk Over
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
 
13   
Norway
Kim Amundsen
Walk Over
 
14   
Walk Over
Norway
Kyrre Storheil
 
15   
Norway
Moises Farfan
Norway
Jan Morten Arnesen
Wed 18:09 
16   
Walk Over
Norway
Emil Andrè Gangfløt
 

Winner round 1

Race to 6
17   
Bosnia and Herzegovina
Saba Comor
Norway
Pål Andre Martinsen
Wed 18:43 
18   
Norway
Hewar Tofik
Norway
Raymond Kandola
Wed 18:09 
19   
Norway
Giena Tanilon
Norway
Anders Lie
Wed 18:09 
20   
Denmark
Ib Andersen
Norway
Arne Wiese-Hansen
Wed 18:34 
21   
Norway
Filip Endale
Norway
Espen Kristiansen
Wed 18:46 
22   
Norway
Roar Karlsen
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Wed 18:10 
23   
Norway
Kim Amundsen
Norway
Kyrre Storheil
Wed 18:10 
24   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Emil Andrè Gangfløt
Wed 18:35 

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Norway
Trond-Michael Stensrød
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Bosnia and Herzegovina
Sandro Hasecic
Walk Over
 
29   
Walk Over
Norway
Albert Roman Stensrød
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Norway
Moises Farfan
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
33   
Norway
Trond-Michael Stensrød
Norway
Jan Morten Arnesen
Wed 19:15 
34   
Walk Over
Norway
Kyrre Storheil
 
35   
Walk Over
Norway
Roar Karlsen
 
36   
Bosnia and Herzegovina
Sandro Hasecic
Norway
Filip Endale
Wed 19:15 
37   
Norway
Albert Roman Stensrød
Denmark
Ib Andersen
Wed 19:00 
38   
Walk Over
Norway
Giena Tanilon
 
39   
Walk Over
Norway
Hewar Tofik
 
40   
Norway
Moises Farfan
Bosnia and Herzegovina
Saba Comor
Wed 19:14 

Winners qualification

Race to 6
41   
Norway
Pål Andre Martinsen
Norway
Raymond Kandola
Wed 19:16 
42   
Norway
Anders Lie
Norway
Arne Wiese-Hansen
Wed 19:01 
43   
Norway
Espen Kristiansen
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Wed 19:16 
44   
Norway
Kim Amundsen
Norway
Emil Andrè Gangfløt
Wed 19:17 

Loser round 3

Race to 6
45   
Norway
Trond-Michael Stensrød
Norway
Kyrre Storheil
Wed 20:04 
46   
Norway
Roar Karlsen
Bosnia and Herzegovina
Sandro Hasecic
Wed 19:26 
47   
Norway
Albert Roman Stensrød
Norway
Giena Tanilon
Wed 19:16 
48   
Norway
Hewar Tofik
Bosnia and Herzegovina
Saba Comor
Wed 19:51 

Losers qualification

Race to 6
49   
Norway
Trond-Michael Stensrød
Norway
Anders Lie
Wed 20:39 
50   
Norway
Roar Karlsen
Norway
Raymond Kandola
Wed 19:53 
51   
Norway
Albert Roman Stensrød
Norway
Kim Amundsen
Wed 19:56 
52   
Norway
Hewar Tofik
Norway
Espen Kristiansen
Wed 20:11 

Quarter final

Race to 6
53   
Norway
Pål Andre Martinsen
Norway
Kim Amundsen
Wed 21:06 
54   
Norway
Arne Wiese-Hansen
Norway
Raymond Kandola
Wed 21:06 
55   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Norway
Trond-Michael Stensrød
Wed 21:07 
56   
Norway
Emil Andrè Gangfløt
Norway
Espen Kristiansen
Wed 21:07 

Semi final

Race to 6
57   
Norway
Pål Andre Martinsen
Norway
Raymond Kandola
Wed 21:39 
58   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Norway
Espen Kristiansen
Wed 21:36 

Final

Race to 6
59   
Norway
Pål Andre Martinsen
Norway
Espen Kristiansen
Wed 22:12 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment