Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 1, 2017

Klubbkveld

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
7 (6/1) 66 (41/25)
62%
100
2 Moises Farfan
Plankebyen BK
5 (4/1) 45 (27/18)
60%
87
3 Raymond Kandola
Plankebyen BK
4 (3/1) 37 (20/17)
54%
77
3 Filip Endale
Fredrikstad BK
5 (3/2) 49 (25/24)
51%
77
5 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
64
5 Thomas Pedersen
Fredrikstad BK
5 (3/2) 46 (22/24)
48%
64
7 Pål Andre Martinsen
Plankebyen BK
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
54
7 Saba Comor
4 (2/2) 39 (18/21)
46%
54
9 Espen Kristiansen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
44
9 Hewar Tofik
Fredrikstad BK
3 (1/2) 31 (16/15)
52%
44
9 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
44
9 Anders Lie
Fredrikstad BK
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
44
13 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
28
13 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
28
13 Roar Karlsen
Plankebyen BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
28
13 Sandro Hasecic
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
28
Entry deadline Feb 1, 2017, 6:00 PM (local time)
Starts Feb 1, 2017, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (16 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Rankings Klubbturneringer 2017
Organizer Fredrikstad BK
Contact Eystein Gangfløt (geystein@yahoo.com, 47232705)
More info
Salongen åpner kl. 17.00. Pizza serveres fra ca. kl. 17.15

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Norway
Hewar Tofik
Norway
Arne Wiese-Hansen
Wed 18:01 
2   
Norway
Espen Kristiansen
Norway
Filip Endale
Wed 18:01 
3   
Norway
Raymond Kandola
Norway
Anders Lie
Wed 18:02 
4   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Norway
Roar Karlsen
Wed 18:02 
5   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Moises Farfan
Wed 18:02 
6   
Norway
Giena Tanilon
Norway
Thomas Pedersen
Wed 18:02 
7   
Norway
Emil Andrè Gangfløt
Bosnia and Herzegovina
Sandro Hasecic
Wed 18:02 
8   
Bosnia and Herzegovina
Saba Comor
Norway
Pål Andre Martinsen
Wed 18:02 

Winner round 1

Race to 6
9   
Norway
Hewar Tofik
Norway
Filip Endale
Wed 18:37 
10   
Norway
Raymond Kandola
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Wed 18:36 
11   
Norway
Moises Farfan
Norway
Thomas Pedersen
Wed 18:48 
12   
Norway
Emil Andrè Gangfløt
Norway
Pål Andre Martinsen
Wed 18:48 

Loser round 1

Race to 6
13   
Norway
Arne Wiese-Hansen
Norway
Espen Kristiansen
Wed 18:37 
14   
Norway
Anders Lie
Norway
Roar Karlsen
Wed 18:38 
15   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Giena Tanilon
Wed 18:49 
16   
Bosnia and Herzegovina
Sandro Hasecic
Bosnia and Herzegovina
Saba Comor
Wed 18:49 

Loser round 2

Race to 6
17   
Norway
Espen Kristiansen
Norway
Pål Andre Martinsen
Wed 19:13 
18   
Norway
Anders Lie
Norway
Thomas Pedersen
Wed 19:28 
19   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Wed 19:17 
20   
Bosnia and Herzegovina
Saba Comor
Norway
Hewar Tofik
Wed 19:00 

Winners qualification

Race to 6
21   
Norway
Filip Endale
Norway
Raymond Kandola
Wed 19:12 
22   
Norway
Moises Farfan
Norway
Emil Andrè Gangfløt
Wed 19:17 

Loser round 3

Race to 6
23   
Norway
Pål Andre Martinsen
Norway
Thomas Pedersen
Wed 20:07 
24   
Norway
Jan Morten Arnesen
Bosnia and Herzegovina
Saba Comor
Wed 20:17 

Losers qualification

Race to 6
25   
Norway
Thomas Pedersen
Norway
Filip Endale
Wed 20:45 
26   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Emil Andrè Gangfløt
Wed 20:46 

Semi final

Race to 6
27   
Norway
Raymond Kandola
Norway
Jan Morten Arnesen
Wed 21:45 
28   
Norway
Moises Farfan
Norway
Filip Endale
Wed 21:45 

Final

Race to 6
29   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Moises Farfan
Wed 22:12 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment