Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 27, 2018

Klubbkveld 5 - Kongsberg Biljardklubb

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Didrik Vatne
Gjøvik&Raufoss BK
5 (5/0) 31 (20/11)
65%
100
2 Øystein Berg
5 (3/2) 33 (17/16)
52%
87
3 Rune Antonsen
Kongsberg BK
5 (3/2) 31 (15/16)
48%
74
3 Rolf Blårud
5 (3/2) 33 (17/16)
52%
74
5 Jon Andersen Eide
Kongsvinger BK
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
61
5 Vito Antonio Palmisano
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
61
7 Cyril Vella
4 (1/3) 27 (13/14)
48%
55
7 Korab Neziri
3 (0/3) 18 (6/12)
33%
55
9 Nikolaj Agger
4 (1/3) 24 (12/12)
50%
49
Entry deadline Nov 27, 2018, 6:00 PM (local time)
Starts Nov 27, 2018, 6:15 PM (local time)
Format Round robin (9 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Organizer Kongsberg BK
Contact Jon Andersen Eide (Jon.Andersen.Eide@veidekke.no)
More info
Vi gjentar turneringen fra forrige uke.

8-ball, distanse 4, handicap fra 0-3

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Rolf Blårud 4 3 0 1 14 12 2 0 0 0 0.538 3
2 Rune Antonsen 4 3 0 1 14 12 2 0 0 0 0.538 3
3 Jon Andersen Eide 4 2 0 2 10 13 -3 0 0 0 0.435 2
4 Cyril Vella 4 1 0 3 13 14 -1 0 0 0 0.481 1
5 Nikolaj Agger 4 1 0 3 12 12 0 0 0 0 0.5 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Didrik Vatne 3 3 0 0 12 7 5 0 0 0 0.632 3
2 Øystein Berg 3 2 0 1 10 9 1 0 0 0 0.526 2
3 Vito Antonio Palmisano 3 1 0 2 10 10 0 0 0 0 0.5 1
4 Korab Neziri 3 0 0 3 6 12 -6 0 0 0 0.333 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Norway
Jon Andersen Eide
Denmark
Nikolaj Agger
Tue 18:31 
2-A   
Norway
Rolf Blårud
Norway
Rune Antonsen
Tue 18:31 
3-B   
Norway
Øystein Berg
Korab Neziri
Tue 18:31 
4-B   
Norway
Didrik Vatne
Vito Antonio Palmisano
Tue 18:31 

Round 2

Race to 4
5-A   
Denmark
Nikolaj Agger
Norway
Rune Antonsen
Tue 18:58 
6-A   
Norway
Jon Andersen Eide
Cyril Vella
Tue 18:32 
7-B   
Norway
Øystein Berg
Vito Antonio Palmisano
Tue 19:28 
8-B   
Korab Neziri
Norway
Didrik Vatne
Tue 19:11 

Round 3

Race to 4
9-A   
Norway
Rune Antonsen
Cyril Vella
Tue 19:50 
10-A   
Denmark
Nikolaj Agger
Norway
Rolf Blårud
Tue 19:50 
11-B   
Norway
Øystein Berg
Norway
Didrik Vatne
Tue 19:52 
12-B   
Vito Antonio Palmisano
Korab Neziri
Tue 20:17 

Round 4

Race to 4
13-A   
Cyril Vella
Norway
Rolf Blårud
Tue 20:31 
14-A   
Norway
Rune Antonsen
Norway
Jon Andersen Eide
Tue 21:04 

Round 5

Race to 4
15-A   
Norway
Rolf Blårud
Norway
Jon Andersen Eide
Tue 21:31 
16-A   
Cyril Vella
Denmark
Nikolaj Agger
Tue 20:45 

Semi final

Race to 4
17   
Norway
Rolf Blårud
Norway
Øystein Berg
Tue 21:58 
18   
Norway
Rune Antonsen
Norway
Didrik Vatne
Tue 21:58 

Final

Race to 4
19   
Norway
Øystein Berg
Norway
Didrik Vatne
Tue 22:42 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants