Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 8, 2019

Klubbkveld 1/2019 - Kongsberg Biljardklubb

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Didrik Vatne
Gjøvik&Raufoss BK
6 (6/0) 38 (24/14)
63%
100
2 Lars Jørgen Langrind
Kongsberg BK
6 (4/2) 36 (20/16)
56%
87
3 Korab Neziri
Kongsberg BK
5 (3/2) 33 (18/15)
55%
74
3 Rolf Blårud
5 (3/2) 33 (17/16)
52%
74
5 Cyril Vella
4 (1/3) 28 (13/15)
46%
61
5 Vito Antonio Palmisano
4 (2/2) 27 (14/13)
52%
61
7 Rune Antonsen
Kongsberg BK
4 (1/3) 23 (11/12)
48%
55
7 Kim Flengel
4 (1/3) 26 (11/15)
42%
55
9 Jon Andersen Eide
Kongsvinger BK
4 (1/3) 22 (7/15)
32%
49
9 Nikolaj Agger
4 (1/3) 26 (11/15)
42%
49
Entry deadline Jan 8, 2019, 6:15 PM (local time)
Starts Jan 8, 2019, 6:15 PM (local time)
Format Round robin (10 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Organizer Kongsberg BK
Contact Jon Andersen Eide (Jon.Andersen.Eide@veidekke.no)
More info
Årets første klubbkveld, vi spiller 8b distanse 4, handicap 0-3.

Puljespill med puljestørrelse på minimum 4.

Vel møtt!

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Didrik Vatne 4 4 0 0 16 10 6 0 0 0 0.615 4
2 Lars Jørgen Langrind 4 3 0 1 15 10 5 0 0 0 0.6 3
3 Cyril Vella 4 1 0 3 13 15 -2 0 0 0 0.464 1
4 Rune Antonsen 4 1 0 3 11 12 -1 0 0 0 0.478 1
5 Jon Andersen Eide 4 1 0 3 7 15 -8 0 0 0 0.318 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Rolf Blårud 4 3 0 1 15 12 3 0 0 0 0.556 3
2 Korab Neziri 4 3 0 1 15 11 4 0 0 0 0.577 3
3 Vito Antonio Palmisano 4 2 0 2 14 13 1 0 0 0 0.519 2
4 Kim Flengel 4 1 0 3 11 15 -4 0 0 0 0.423 1
5 Nikolaj Agger 4 1 0 3 11 15 -4 0 0 0 0.423 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Norway
Jon Andersen Eide
0
Norway
Didrik Vatne
0
Tue 18:16 
2-A   
Norway
Rune Antonsen
Norway
Lars Jørgen Langrind
1
Tue 18:16 
3-B   
Norway
Rolf Blårud
2
Denmark
Nikolaj Agger
2
Tue 19:09 
4-B   
Kim Flengel
Norway
Korab Neziri
2
Tue 18:16 

Round 2

Race to 4
5-A   
Norway
Didrik Vatne
0
Norway
Lars Jørgen Langrind
1
Tue 18:40 
6-A   
Norway
Jon Andersen Eide
0
France
Cyril Vella
3
Tue 18:40 
7-B   
Denmark
Nikolaj Agger
2
Norway
Korab Neziri
2
Tue 18:29 
8-B   
Norway
Rolf Blårud
2
Vito Antonio Palmisano
3
Tue 18:16 

Round 3

Race to 4
9-A   
Norway
Lars Jørgen Langrind
1
France
Cyril Vella
3
Tue 19:24 
10-A   
Norway
Didrik Vatne
0
Norway
Rune Antonsen
Tue 19:24 
11-B   
Norway
Korab Neziri
2
Vito Antonio Palmisano
3
Tue 19:00 
12-B   
Denmark
Nikolaj Agger
2
Kim Flengel
Tue 19:16 

Round 4

Race to 4
13-A   
France
Cyril Vella
3
Norway
Rune Antonsen
Tue 20:22 
14-A   
Norway
Lars Jørgen Langrind
1
Norway
Jon Andersen Eide
0
Tue 20:27 
15-B   
Vito Antonio Palmisano
3
Kim Flengel
Tue 19:35 
16-B   
Norway
Korab Neziri
2
Norway
Rolf Blårud
2
Tue 19:25 

Round 5

Race to 4
17-A   
Norway
Rune Antonsen
Norway
Jon Andersen Eide
0
Tue 20:29 
18-A   
France
Cyril Vella
3
Norway
Didrik Vatne
0
Tue 20:29 
19-B   
Kim Flengel
Norway
Rolf Blårud
2
Tue 20:26 
20-B   
Vito Antonio Palmisano
3
Denmark
Nikolaj Agger
2
Tue 19:46 

Semi final

Race to 4
21   
Norway
Didrik Vatne
0
Norway
Korab Neziri
2
Tue 22:31 
22   
Norway
Lars Jørgen Langrind
1
Norway
Rolf Blårud
2
Tue 22:32 

Final

Race to 4
23   
Norway
Didrik Vatne
0
Norway
Lars Jørgen Langrind
1
Tue 22:32 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants