Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 9, 2024

KingPool147 harrastajate turniir - FINAAL 09.06.2024

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Jun 9, 2024, 12:00 PM Until Jun 9, 2024 (local time)
Organizer KingPool
Format Round robin (14 Participants)
Race to 8
Handicap With handicap

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ilya Kotlov 2 2 0 0 16 11 5 0 0 0 0.593 2
2 Eeva Kivimägi 2 1 0 1 14 14 0 0 0 0 0.5 1
3 Caspar Salo 2 0 0 2 11 16 -5 0 0 0 0.407 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Roman Kuzemko 3 2 0 1 23 19 4 0 0 0 0.548 2
2 Janno Piilbaum 3 2 0 1 23 21 2 1 0 0 0.523 2
3 Kahro Kumari 3 2 0 1 22 21 1 0 0 0 0.512 2
4 Toomas Saarts 3 0 0 3 17 24 -7 0 0 0 0.415 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ken Riidak 3 2 0 1 21 21 0 0 0 0 0.5 2
2 Allan Ilves 3 2 0 1 23 19 4 0 0 0 0.548 2
3 Liina Saagim 3 1 0 2 20 22 -2 0 0 0 0.476 1
4 Deniss Tihhon 3 1 0 2 19 21 -2 0 0 0 0.475 1
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Carl Ilves 2 2 0 0 16 5 11 0 0 0 0.762 2
2 Sander Tamm 2 1 0 1 9 10 -1 0 0 0 0.474 1
3 Veikko Käsper 2 0 0 2 6 16 -10 0 0 0 0.273 0

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1-A   
Estonia
Ilya Kotlov
,2
Estonia
Eeva Kivimägi
5
Sun 12:18  Table 1
2-B   
Estonia
Roman Kuzemko
1
Estonia
Toomas Saarts
5
Sun 12:18  Table 2
3-B   
Estonia
Janno Piilbaum
2
Estonia
Kahro Kumari
4
Sun 12:18  Table 5
4-C   
Estonia
Deniss Tihhon
3
Estonia
Allan Ilves
4
Sun 12:19  Table 4
5-C   
Estonia
Ken Riidak
1
Estonia
Liina Saagim
6
Sun 12:19  Table 6
6-D   
Estonia
Veikko Käsper
2
Estonia
Carl Ilves
4
Sun 12:19  Table 3

Round 2

Race to 8
7-A   
Estonia
Eeva Kivimägi
5
Estonia
Caspar Salo
4
Sun 14:06  Table 1
8-B   
Estonia
Roman Kuzemko
1
Estonia
Kahro Kumari
4
Sun 13:34  Table 4
9-B   
Estonia
Toomas Saarts
5
Estonia
Janno Piilbaum
2
R1
Sun 13:34  Table 5
10-C   
Estonia
Deniss Tihhon
3
Estonia
Liina Saagim
6
Sun 13:15  Table 7
11-C   
Estonia
Allan Ilves
4
Estonia
Ken Riidak
1
Sun 13:15  Table 2
12-D   
Estonia
Carl Ilves
4
Estonia
Sander Tamm
0
Sun 13:33  Table 6

Round 3

Race to 8
13-A   
Estonia
Caspar Salo
4
Estonia
Ilya Kotlov
,2
Sun 13:06  Table 1
14-B   
Estonia
Roman Kuzemko
1
Estonia
Janno Piilbaum
2
Sun 14:42  Table 1
15-B   
Estonia
Kahro Kumari
4
Estonia
Toomas Saarts
5
Sun 14:42  Table 2
16-C   
Estonia
Deniss Tihhon
3
Estonia
Ken Riidak
1
Sun 14:37  Table 5
17-C   
Estonia
Liina Saagim
6
Estonia
Allan Ilves
4
Sun 14:37  Table 6
18-D   
Estonia
Sander Tamm
0
Estonia
Veikko Käsper
2
Sun 13:33  Table 3

Quarter final

Race to 8
19   
Estonia
Ilya Kotlov
2
Estonia
Janno Piilbaum
2
Sun 15:43  Table 6
20   
Estonia
Eeva Kivimägi
5
Estonia
Roman Kuzemko
1
Sun 15:43  Table 5
21   
Estonia
Ken Riidak
1
Estonia
Sander Tamm
0
R1
Sun 15:43  Table 1
22   
Estonia
Allan Ilves
4
Estonia
Carl Ilves
4
Sun 15:44  Table 7

Semi final

Race to 8
23   
Estonia
Janno Piilbaum
2
Estonia
Roman Kuzemko
1
Sun 16:49  Table 5
24   
Estonia
Sander Tamm
0
Estonia
Allan Ilves
4
Sun 17:14  Table 1

Final

Race to 8
25   
Estonia
Janno Piilbaum
2
Estonia
Sander Tamm
0
Sun 18:03  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants