Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 13, 2021

Keskiviikon 10-pallo

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Esa Oikarinen
6 (6/0) 33 (24/9)
73%
8
2 Juuso Raittila
7 (5/2) 35 (22/13)
63%
7
3 Tapio Rantamäki
5 (3/2) 29 (15/14)
52%
6
3 Marko Vehmasaho
5 (3/2) 28 (16/12)
57%
6
5 Mikko Kallioinen
4 (3/1) 20 (13/7)
65%
5
5 Simo Koistinen
4 (2/2) 20 (11/9)
55%
5
5 Sami Karjalainen
4 (3/1) 22 (12/10)
55%
5
5 Jesse Valkonen
3 (2/1) 20 (11/9)
55%
5
9 Veli-Matti Halonen
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
4
Show more
9 Jaakko Joki
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
4
9 Joonas Kiema
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
4
9 Ali Reza
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
4
13 kalle viitanen
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
3
13 Esa Timperi
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
3
13 Samuli Kaidesoja
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
3
13 Jussi Ahde
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
3
17 Matti Puustinen
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
2
17 Albert Wilhelms
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
2
17 Juha Tuunainen
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
2
Starts Jan 13, 2021, 5:00 PM (local time)
Format Double elimination (19 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Black Diamond Billiards keskiviikko tammi-maaliskuu 2021
Organizer Black Diamond Billiards
More info
HUOM! PELIT ALKAVAT JO KLO 17:00! (ovet aukeaa klo 16:00)
Tietosuoja:
Pöydän 4 pelit streamissa YouTuben kautta Black Diamond Billiardsin kanavalla.
Sijoille 1.-4. sijoittuneiden pelaajien nimet julkaistaan Billiard & Darts Black Diamondin sosiaalisen median kanavissa sekä sanomalehti Keskisuomalaisessa.

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Matti Puustinen
Walk Over
 
2   
Finland
Esa Oikarinen
Finland
Juha Tuunainen
Wed 17:04  Table 3
3   
Finland
Jaakko Joki
Walk Over
 
4   
Walk Over
Finland
Tapio Rantamäki
 
5   
Finland
Jesse Valkonen
Walk Over
 
6   
Walk Over
Finland
Jussi Ahde
 
7   
Finland
Marko Vehmasaho
Walk Over
 
8   
Walk Over
Finland
Juuso Raittila
 
9   
Finland
Samuli Kaidesoja
Walk Over
 
10   
Finland
Albert Wilhelms
Finland
Sami Karjalainen
Wed 17:04  Table 4
11   
Finland
Ali Reza
Walk Over
 
12   
Walk Over
Finland
Simo Koistinen
 
13   
Finland
Joonas Kiema
Walk Over
 
14   
Walk Over
Finland
Veli-Matti Halonen
 
15   
Finland
Mikko Kallioinen
Finland
kalle viitanen
Wed 17:25  Table 3
16   
Walk Over
Finland
Esa Timperi
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Finland
Matti Puustinen
Finland
Esa Oikarinen
Wed 17:26  Table 4
18   
Finland
Jaakko Joki
Finland
Tapio Rantamäki
Wed 17:35  Table 6
19   
Finland
Jesse Valkonen
Finland
Jussi Ahde
Wed 17:04  Table 5
20   
Finland
Marko Vehmasaho
Finland
Juuso Raittila
Wed 17:04  Table 6
21   
Finland
Samuli Kaidesoja
Finland
Sami Karjalainen
Wed 17:40  Table 7
22   
Finland
Ali Reza
Finland
Simo Koistinen
Wed 17:04  Table 7
23   
Finland
Joonas Kiema
Finland
Veli-Matti Halonen
Wed 17:13  Table 8
24   
Finland
Mikko Kallioinen
R1
Finland
Esa Timperi
Wed 17:50  Table 4

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Finland
Juha Tuunainen
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Albert Wilhelms
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Finland
kalle viitanen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Finland
Juha Tuunainen
Finland
Esa Timperi
Wed 18:14  Table 4
34   
Walk Over
Finland
Veli-Matti Halonen
 
35   
Walk Over
Finland
Ali Reza
 
36   
Walk Over
Finland
Samuli Kaidesoja
 
37   
Finland
Albert Wilhelms
Finland
Juuso Raittila
Wed 17:42  Table 8
38   
Walk Over
Finland
Jussi Ahde
 
39   
Walk Over
Finland
Jaakko Joki
 
40   
Finland
kalle viitanen
Finland
Matti Puustinen
Wed 17:50  Table 3

Winners qualification

Race to 4
41   
Finland
Esa Oikarinen
Finland
Tapio Rantamäki
Wed 18:08  Table 6
42   
Finland
Jesse Valkonen
Finland
Marko Vehmasaho
Wed 18:12  Table 5
43   
Finland
Sami Karjalainen
Finland
Simo Koistinen
Wed 18:23  Table 7
44   
Finland
Joonas Kiema
Finland
Mikko Kallioinen
Wed 18:14  Table 8

Loser round 3

Race to 3
45   
Finland
Esa Timperi
Finland
Veli-Matti Halonen
Wed 18:40  Table 4
46   
Finland
Ali Reza
Finland
Samuli Kaidesoja
Wed 18:35  Table 3
47   
Finland
Juuso Raittila
R1
Finland
Jussi Ahde
Wed 18:16  Table 3
48   
Finland
Jaakko Joki
Finland
kalle viitanen
Wed 18:39  Table 6

Losers qualification

Race to 3
49   
Finland
Veli-Matti Halonen
Finland
Marko Vehmasaho
Wed 19:02  Table 4
50   
Finland
Ali Reza
Finland
Tapio Rantamäki
Wed 19:05  Table 5
51   
Finland
Juuso Raittila
Finland
Joonas Kiema
Wed 18:39  Table 8
52   
Finland
Jaakko Joki
Finland
Simo Koistinen
Wed 19:25  Table 4

Quarter final

Race to 4
53   
Finland
Esa Oikarinen
R1
Finland
Simo Koistinen
Wed 19:43  Table 4
54   
Finland
Jesse Valkonen
Finland
Tapio Rantamäki
Wed 19:43  Table 5
55   
Finland
Sami Karjalainen
Finland
Juuso Raittila
Wed 19:43  Table 6
56   
Finland
Mikko Kallioinen
Finland
Marko Vehmasaho
Wed 19:43  Table 7

Semi final

Race to 4
57   
Finland
Esa Oikarinen
Finland
Tapio Rantamäki
Wed 20:24  Table 4
58   
Finland
Juuso Raittila
Finland
Marko Vehmasaho
Wed 20:10  Table 6

Final

Race to 4
59   
Finland
Esa Oikarinen
R1
Finland
Juuso Raittila
Wed 21:13  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment