Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 24, 2019

Kerst Toernooi 2019

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Gijs van Schaik
7 (6/1) 50 (32/18)
64%
2 Jan Rempe
Boven 't IJ
6 (5/1) 51 (30/21)
59%
3 Maan Sadal
7 (5/2) 68 (38/30)
56%
3 Rick Telehala
9 (7/2) 86 (50/36)
58%
5 Hervis Hamid
5 (3/2) 42 (24/18)
57%
5 Rahadi Hamid
Boven 't IJ
4 (3/1) 38 (22/16)
58%
5 Jerrel Nanhekhan
5 (4/1) 41 (24/17)
59%
5 Brian Paulson
5 (4/1) 46 (27/19)
59%
9 Mirjam Alfons
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
Show more
9 Nima Dabiran Zohouri
Boven 't IJ
4 (2/2) 37 (20/17)
54%
9 Yusuf Kaman
5 (3/2) 47 (27/20)
57%
9 Alexander Alekberov
5 (3/2) 50 (24/26)
48%
13 Chaka Sanichar
Boven 't IJ
5 (3/2) 41 (25/16)
61%
13 Bobbie Franke
4 (2/2) 36 (18/18)
50%
13 Bertan Isik
Boven 't IJ
5 (3/2) 44 (24/20)
55%
13 Isaac
6 (4/2) 51 (29/22)
57%
17 Radjis Ramoutar
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
17 Omar Bounoun
4 (2/2) 40 (22/18)
55%
17 Hashmatullah Nazir
4 (2/2) 43 (22/21)
51%
17 Remco Homan
4 (2/2) 35 (19/16)
54%
17 Jullian Alfons
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
17 Yilmaz Tam
5 (3/2) 49 (25/24)
51%
17 Achmed
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
17 Glenn S.
3 (1/2) 21 (7/14)
33%
25 Israr Sadal
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
25 Wachik Akopjan
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
25 Renzo Huizinga
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
25 Jin Binda
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
25 Ali Reza
3 (1/2) 28 (14/14)
50%
25 Tor A.
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
25 Sunil S.
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
25 Mertcan Alakus
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
33 Marco Vledder
3 (1/2) 24 (9/15)
38%
33 Tim de Boer
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
33 Ad Lachchi
Boven 't IJ
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
33 Maarten Roodenburg
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
33 Bram Singor
3 (1/2) 33 (16/17)
48%
33 Rustam Ahmedbaev
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
33 Thomas A.
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
33 Hanifi
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
33 Sabrina D.
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
Entry deadline Dec 24, 2019, 5:50 PM (local time)
Starts Dec 24, 2019, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (41 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer Boven 't IJ
Contact Jan Rempe (jan.rempke@gmail.com, +31 06-34849113), Gijs van Schaik , Bertan Isik , Tim de Boer (todeboer@gmail.com, +31 0644714384) and Ali Isik (Aliisik@yahoo.com, +31 020-6341792)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Netherlands
Sabrina D.
Netherlands
Yilmaz Tam
Tue 18:16  Table 13
2   
Netherlands
Wachik Akopjan
Walk Over
 
3   
Netherlands
Chaka Sanichar
Netherlands
Sunil S.
Tue 18:51  Table 6
4   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Netherlands
Hashmatullah Nazir
Tue 19:11 
5   
Netherlands
Bram Singor
Netherlands
Jin Binda
Tue 18:17  Table 12
6   
Netherlands
Renzo Huizinga
Walk Over
 
7   
Walk Over
Netherlands
Alexander Alekberov
 
8   
Netherlands
Marco Vledder
Netherlands
Tim de Boer
Tue 18:17  Table 11
9   
Netherlands
Ali Reza
Netherlands
Rick Telehala
Tue 18:17  Table 10
10   
Netherlands
Israr Sadal
Walk Over
 
11   
Walk Over
Netherlands
Glenn S.
 
12   
Netherlands
Omar Bounoun
Netherlands
Bertan Isik
Tue 18:17  Table 5
13   
Netherlands
Brian Paulson
Netherlands
Remco Homan
Tue 18:17  Table 9
14   
Netherlands
Rustam Ahmedbaev
Walk Over
 
15   
Walk Over
Netherlands
Achmed
 
16   
Netherlands
Isaac
Netherlands
Hanifi
Tue 19:12 

Winner round 1

Race to 6
17   
Netherlands
Gijs van Schaik
Netherlands
Yilmaz Tam
Tue 19:28  Table 13
18   
Netherlands
Wachik Akopjan
Netherlands
Radjis Ramoutar
Tue 18:17  Table 8
19   
Netherlands
Tor A.
Netherlands
Chaka Sanichar
Tue 19:41  Table 10
20   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Netherlands
Ad Lachchi
Tue 19:15  Table 8
21   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Bram Singor
Tue 19:42  Table 5
22   
Netherlands
Renzo Huizinga
Netherlands
Yusuf Kaman
Tue 18:18  Table 5
23   
Netherlands
Jullian Alfons
Netherlands
Alexander Alekberov
Tue 18:23  Table 7
24   
Netherlands
Marco Vledder
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Tue 18:59  Table 10
25   
Netherlands
Maan Sadal
Netherlands
Rick Telehala
Tue 19:33  Table 6
26   
Netherlands
Israr Sadal
Netherlands
Rahadi Hamid
Tue 18:56  Table 5
27   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Glenn S.
Tue 18:57  Table 11
28   
Netherlands
Bertan Isik
Netherlands
Thomas A.
Tue 20:52  Table 13
29   
Netherlands
Maarten Roodenburg
Netherlands
Brian Paulson
Tue 19:32  Table 12
30   
Netherlands
Rustam Ahmedbaev
Netherlands
Bobbie Franke
Tue 19:07  Table 1
31   
Netherlands
Mertcan Alakus
Netherlands
Achmed
Tue 19:11  Table 9
32   
Netherlands
Isaac
Netherlands
Mirjam Alfons
Tue 19:32  Table 11

Loser round 1

Race to 6
33   
Netherlands
Sabrina D.
Netherlands
Isaac
Tue 20:52  Table 12
34   
Walk Over
Netherlands
Mertcan Alakus
 
35   
Netherlands
Sunil S.
Netherlands
Rustam Ahmedbaev
Tue 20:53  Table 11
36   
Netherlands
Hashmatullah Nazir
Netherlands
Maarten Roodenburg
Tue 20:53  Table 10
37   
Netherlands
Jin Binda
Netherlands
Thomas A.
Tue 21:23  Table 13
38   
Walk Over
Netherlands
Glenn S.
 
39   
Walk Over
Netherlands
Israr Sadal
 
40   
Netherlands
Tim de Boer
Netherlands
Rick Telehala
Tue 20:54  Table 6
41   
Netherlands
Ali Reza
Netherlands
Marco Vledder
Tue 20:54  Table 9
42   
Walk Over
Netherlands
Alexander Alekberov
 
43   
Walk Over
Netherlands
Renzo Huizinga
 
44   
Netherlands
Omar Bounoun
Netherlands
Bram Singor
Tue 20:54  Table 8
45   
Netherlands
Remco Homan
Netherlands
Ad Lachchi
Tue 20:54  Table 7
46   
Walk Over
Netherlands
Tor A.
 
47   
Walk Over
Netherlands
Wachik Akopjan
 
48   
Netherlands
Hanifi
Netherlands
Yilmaz Tam
Tue 20:54  Table 5

Winner round 2

Race to 6
49   
Netherlands
Gijs van Schaik
Netherlands
Radjis Ramoutar
Tue 21:39  Table 9
50   
Netherlands
Chaka Sanichar
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Tue 21:21  Table 1
51   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Yusuf Kaman
Tue 21:21  Table 6
52   
Netherlands
Jullian Alfons
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Tue 21:51  Table 5
53   
Netherlands
Maan Sadal
Netherlands
Rahadi Hamid
  Table 7
54   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Bertan Isik
Tue 23:16  Table 13
55   
Netherlands
Brian Paulson
Netherlands
Bobbie Franke
Tue 21:50  Table 8
56   
Netherlands
Achmed
Netherlands
Mirjam Alfons
Tue 22:04  Table 11

Loser round 2

Race to 6
57   
Netherlands
Isaac
Netherlands
Mertcan Alakus
Tue 22:33  Table 8
58   
Netherlands
Sunil S.
Netherlands
Hashmatullah Nazir
Tue 22:33  Table 9
59   
Netherlands
Jin Binda
Netherlands
Glenn S.
Tue 23:02  Table 7
60   
Netherlands
Israr Sadal
Netherlands
Rick Telehala
Tue 22:06  Table 12
61   
Netherlands
Ali Reza
Netherlands
Alexander Alekberov
Tue 22:06  Table 10
62   
Netherlands
Renzo Huizinga
Netherlands
Omar Bounoun
Tue 23:03  Table 5
63   
Netherlands
Remco Homan
Netherlands
Tor A.
Tue 22:01  Table 6
64   
Netherlands
Wachik Akopjan
Netherlands
Yilmaz Tam
Tue 23:03  Table 6

Loser round 3

Race to 6
65   
Netherlands
Isaac
Netherlands
Jullian Alfons
Tue 23:24  Table 8
66   
Netherlands
Hashmatullah Nazir
Netherlands
Yusuf Kaman
Wed 00:06  Table 7
67   
Netherlands
Glenn S.
Netherlands
Chaka Sanichar
Wed 00:09 
68   
Netherlands
Rick Telehala
Netherlands
Radjis Ramoutar
Tue 23:04  Table 11
69   
Netherlands
Alexander Alekberov
Netherlands
Achmed
Tue 23:35  Table 13
70   
Netherlands
Omar Bounoun
Netherlands
Bobbie Franke
Tue 23:38  Table 5
71   
Netherlands
Remco Homan
Netherlands
Bertan Isik
Tue 23:40  Table 12
72   
Netherlands
Yilmaz Tam
Netherlands
Maan Sadal
Wed 00:08  Table 11

Winners qualification

Race to 6
73   
Netherlands
Gijs van Schaik
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Wed 01:17  Table 13
74   
Netherlands
Jan Rempe
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Wed 01:17  Table 12
75   
Netherlands
Rahadi Hamid
Netherlands
Hervis Hamid
Wed 01:17  Table 11
76   
Netherlands
Brian Paulson
Netherlands
Mirjam Alfons
Wed 01:17  Table 10

Loser round 4

Race to 6
77   
Netherlands
Isaac
Netherlands
Yusuf Kaman
Wed 01:17  Table 9
78   
Netherlands
Chaka Sanichar
Netherlands
Rick Telehala
Wed 01:17  Table 8
79   
Netherlands
Alexander Alekberov
Netherlands
Bobbie Franke
Wed 01:17  Table 7
80   
Netherlands
Bertan Isik
Netherlands
Maan Sadal
Wed 01:17  Table 6

Losers qualification

Race to 6
81   
Netherlands
Yusuf Kaman
Netherlands
Hervis Hamid
Wed 02:36  Table 13
82   
Netherlands
Rick Telehala
Netherlands
Mirjam Alfons
Wed 02:36  Table 12
83   
Netherlands
Alexander Alekberov
Netherlands
Gijs van Schaik
Wed 02:36  Table 11
84   
Netherlands
Maan Sadal
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Wed 02:36  Table 10

Quarter final

Race to 6
85   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Netherlands
Maan Sadal
Wed 04:47 
86   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Hervis Hamid
Wed 04:47 
87   
Netherlands
Rahadi Hamid
Netherlands
Rick Telehala
Wed 04:47 
88   
Netherlands
Brian Paulson
Netherlands
Gijs van Schaik
Wed 04:47 

Semi final

Race to 6
89   
Netherlands
Maan Sadal
Netherlands
Jan Rempe
Wed 05:26  Table 13
90   
Netherlands
Rick Telehala
Netherlands
Gijs van Schaik
Wed 05:32 

Final

Race to 6
91   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Gijs van Schaik
Wed 06:18 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment