Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 7 - March 8, 2020

Kara Yleinen Pari SM

Three-cushion
Add teams

Add teams

Please wait...
Starts Mar 7, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 20
Handicap No handicap
Organizer SBiLkara
Contact Tuomas Niittylä (tuomas.niittyla@gmail.com) and Paul Figueroa (pafipa@hotmail.com, +358407771374)
More info
Pelit alkavat klo 10:00 ja pelipaikalle pääsee sisään klo 9:30. Olkaa ajoissa paikalla ennen omaa arvioitua peliaikaanne.

Neljä kolmen hengen lohkoa. Jokaisesta lohkosta kaksi parasta joukkuetta pääsevät 8 cupiin.

Sijoitukset lohkossa määräytyy ensisijaisesti: pisteet, keskiarvo, pelaajien keskinäinen ottelu, sarjat ja arvonta.

Lohkopelit ja play-offit pelataan 20 karaan ja 40 lyöntivuoron rajoituksella. Semifinaalit 25 karaan ja finaali 30 karaan ilman lyöntivuororajoitusta.

Muistakaa pukeutuminen, pelaajilla pitää olla yhteneväinen asu riippumatta siitä, vaikka edustavat eri seuroja.

Hyviä pelejä ja tsemppiä kaikille!

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Ahola / Särkisilta (EBK) 2 2 0 0 34 0 70 0.486 4
2 Hjort / Solhagen (PVK / EBK) 2 1 0 1 35 0 52 0.673 2
3 Komi / Kaksonen (EBK) 2 0 0 2 25 0 62 0.403 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Vaininen / Hynninen (ABTku / KK-79) 2 1 1 0 32 0 79 0.405 3
2 Niittylä / Figueroa (EBK) 2 1 1 0 32 0 79 0.405 3
3 Kuusela / Oksa (GU) 2 0 0 2 19 0 78 0.244 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Moon / Hannula T. (CST) 2 2 0 0 36 0 80 0.450 4
2 Grahn / Pekkala (EBK) 2 1 0 1 24 0 80 0.300 2
3 Wigelius / Sutinen (EBK) 2 0 0 2 23 0 80 0.288 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Hannula S. / Silvan (KK-79) 2 2 0 0 35 0 79 0.443 4
2 Grannas / Harju (EBK) 2 0 1 1 29 0 79 0.367 1
3 Montonen / Helläkoski (EBK) 2 0 1 1 21 0 80 0.263 1
Most valuable player

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 20
1-A   
Hjort / Solhagen (PVK / EBK)
Komi / Kaksonen (EBK)
Sat 09:14  Table 1
2-B   
Niittylä / Figueroa (EBK)
Kuusela / Oksa (GU)
Sat 09:14  Table 2
3-C   
Moon / Hannula T. (CST)
Wigelius / Sutinen (EBK)
Sat 09:14  Table 3
4-D   
Hannula S. / Silvan (KK-79)
Montonen / Helläkoski (EBK)
Sat 11:09  Table 1

Round 2

Race to 20
5-A   
Komi / Kaksonen (EBK)
Ahola / Särkisilta (EBK)
Sat 11:24  Table 2
6-B   
Kuusela / Oksa (GU)
Vaininen / Hynninen (ABTku / KK-79)
Sat 11:38  Table 3
7-C   
Wigelius / Sutinen (EBK)
Grahn / Pekkala (EBK)
Sat 12:22  Table 1
8-D   
Montonen / Helläkoski (EBK)
Grannas / Harju (EBK)
Sat 12:55  Table 2

Round 3

Race to 20
9-A   
Ahola / Särkisilta (EBK)
Hjort / Solhagen (PVK / EBK)
Sat 12:58  Table 3
10-B   
Vaininen / Hynninen (ABTku / KK-79)
Niittylä / Figueroa (EBK)
Sat 13:43  Table 1
11-C   
Grahn / Pekkala (EBK)
Moon / Hannula T. (CST)
Sat 14:20  Table 2
12-D   
Grannas / Harju (EBK)
Hannula S. / Silvan (KK-79)
Sat 14:20  Table 3

Quarter final

Race to 20
13   
Ahola / Särkisilta (EBK)
Grannas / Harju (EBK)
Sat 16:04  Table 1
14   
Vaininen / Hynninen (ABTku / KK-79)
Niittylä / Figueroa (EBK)
Sat 17:26  Table 2
15   
Moon / Hannula T. (CST)
Grahn / Pekkala (EBK)
Sat 16:04  Table 2
16   
Hannula S. / Silvan (KK-79)
Hjort / Solhagen (PVK / EBK)
Sat 16:04  Table 3

Semi final

Race to 25
17   
Grannas / Harju (EBK)
Vaininen / Hynninen (ABTku / KK-79)
Sat 18:54  Table 3
18   
Moon / Hannula T. (CST)
Hjort / Solhagen (PVK / EBK)
Sat 18:54  Table 2

Final

Race to 30
19   
Grannas / Harju (EBK)
Moon / Hannula T. (CST)
Sat 21:11  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants