Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 29, 2023

K2 super Christmas invitational

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Norway Roger Lysholm
Stoppball Nidaros BK
6 (6/0) 238 (150/88)
63%
2 Norway Ronny Oldervik
Stoppball Nidaros BK
6 (5/1) 237 (130/107)
55%
3 Norway Even Letnes Wærnes
Stoppball Nidaros BK
5 (4/1) 208 (114/94)
55%
3 Norway Pål Nyheim
Stoppball Nidaros BK
5 (4/1) 216 (113/103)
52%
5 Norway Roger Reppe
Stoppball Nidaros BK
4 (3/1) 177 (91/86)
51%
5 Norway Reidar Schive-Berg
Stoppball Nidaros BK
4 (3/1) 174 (96/78)
55%
5 Norway Øystein Asklund
Stoppball Nidaros BK
4 (3/1) 177 (93/84)
53%
5 Norway Sturla Fagerli Larsen
Stoppball Nidaros BK
4 (3/1) 189 (94/95)
50%
9 Norway Jahn Marius Wærnes
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 188 (96/92)
51%
Show more
9 Norway Frank Otto Dahlø
Stoppball Nidaros BK
5 (3/2) 226 (111/115)
49%
9 Erik Haugen
5 (3/2) 219 (111/108)
51%
9 Norway Per Einar Sæther
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 179 (89/90)
50%
9 Norway Jan Robert Juberg
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 168 (77/91)
46%
9 Norway Terje Thorsø
Stoppball Nidaros BK
5 (3/2) 221 (116/105)
52%
9 Norway Roger Bøkseth
Stoppball Nidaros BK
6 (4/2) 266 (133/133)
50%
9 Norway Øyvind Fredheim
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 180 (90/90)
50%
17 Norway Gøran Sørloth
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 134 (65/69)
49%
17 Norway Frank Rishaug
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 175 (83/92)
47%
17 Norway Rolf Sivertsen
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 123 (60/63)
49%
17 Norway Terje Hagen
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 181 (92/89)
51%
17 Norway Magnus Dahlø
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 130 (63/67)
48%
17 Norway Morten Dalhaug
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 138 (64/74)
46%
17 Norway Simon Høiby Pedersen
3 (1/2) 131 (61/70)
47%
17 Norway øyvind rye
3 (1/2) 139 (66/73)
47%
25 Norway Steve Morris
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 139 (72/67)
52%
25 Norway Hanne Cathrine Mikalsdatter Reksen
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 136 (64/72)
47%
25 Norway Kim Hakkespetten Forseth
3 (1/2) 140 (69/71)
49%
25 Norway Christoffer Sivertsen
2 (0/2) 90 (40/50)
44%
25 Norway Øystein Andersen
2 (0/2) 93 (43/50)
46%
25 Norway Per-Atle Karlsen
4 (2/2) 193 (97/96)
50%
25 Jørgen Berg
2 (0/2) 91 (41/50)
45%
25 Norway Karl Torkildsen
Trondheim BK
2 (0/2) 82 (32/50)
39%
33 Norway Frank Sivertsvik
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 136 (65/71)
48%
33 Norway Bjørn Dahlø
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 135 (61/74)
45%
33 Norway Chris Adrian Barø
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 92 (42/50)
46%
33 Norway Klikken Nilsen
3 (1/2) 131 (63/68)
48%
33 Norway Joakim Salmi
3 (1/2) 136 (68/68)
50%
33 Norway Geir Pedersen
2 (0/2) 90 (40/50)
44%
33 MC Hammer
2 (0/2) 97 (47/50)
48%
33 Jancker
2 (0/2) 91 (41/50)
45%
Starts Dec 29, 2023, 11:00 AM (local time)
Organizer Stoppball Nidaros BK
Format Double to Single elimination (40 Participants)
Race to 25
Handicap No handicap
More info
K2 super Christmas invitational.

Når: 29. desember kl 11.00.

Disiplin 5-9.

Distanse 25.

Hcp 0-20.

Det serveres mat hele dagen.

Rating blir brukt som utgangspunkt for hcp. Ronny Oldervik som eksempel starter på 2 i hcp med 1664 i rating. Så øker det på 1 poeng i hcp pr hele 50 poeng. Lavere enn 1650 har 2 i hcp, lavere enn 1600 har 3 i hcp osv.

Spillere som ikke er på rating blir evaluert opp mot andre spillere som har rating. De antatt 16 beste seedes og man bruker i hovedsak norgesrating samt evaluering som nr 2 der man ikke er på rating.

Turneringa er for medlemmer av Stoppball Nidaros samt de som deltar på Supertorsdag. Kun arrangør legger til spillere.

Premier:

1. pl 8000 kr
2. Pl 4000 kr
3. Pl x 2 Android tv verdi 1500 kr.

Bounty på Jumpman Fredheim, Gøran Sørloth og Bigmouth Thorsø: android tv verdi 1500. (4500 totalt)

Flest poeng samlet i et parti: android tv verdi 1500.

Totalt premiebudsjett 21.000 kr i verdi.

Maks antall spillere er 40. Alt spilles på en dag.

Regler:

Niern på spot, 5ern bakerst og selvsagt 1 fremst. Spilles som 9 ball. 2 poeng på 9, 1 poeng på 5. både 5 og 9 replasseres på spot om de går før sin tur. 5-9 kan altså senkes flere ganger i ett parti. Spillere på under 950 poeng i rating kan ikke spilles ut på 3 feil. Ved 3 feil tilkjennes vinneren 2 poeng (samt andre poeng som eventuelt er samlet tidligere i partiet) og partiet er over. Det rackes således nytt parti. Det er lov med push etter brekk slik som i 9 ball. Ved skilnad på mere enn 2 poeng brekker den med laveste hcp først, så vinner brekker.

Om noen ikke møter fyller vi på med ev folk fra venteliste etter tur og orden og på plassen til den som ikke møter.

Hcp system:

5-9 hcp distanse 25:

0-20 hcp.

Over 1700 rating= 0
Over 1600 rating= 2
Over 1550 rating= 3
Over 1500 rating= 4
Over 1450 rating= 5
Over 1400 rating= 6
Over 1350 rating= 7
Over 1300 rating= 8
Over 1250 rating= 9
Over 1200 rating=10
Over 1150 rating=11
Over 1100 rating=12
Over 1050 rating=13
over 1000 rating=14
Over 950 rating=15
Over 850 rating=16
Over 800 rating= 17-18
under 800 rating=19-20

Skilles det med 2 eller færre poeng spilles det om brekk. Skiller det 3 eller flere har den med lavest hcp første brekk.

Vell møtt🥰

TL Corleone.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 25
1   
Norway
Ronny Oldervik
Walk Over
 
2   
Norway
Geir Pedersen
Norway
Klikken Nilsen
Fri 11:00  Table 1
3   
Norway
Øyvind Fredheim
Walk Over
 
4   
Walk Over
Norway
Magnus Dahlø
 
5   
Norway
Reidar Schive-Berg
Walk Over
 
6   
Walk Over
Norway
Øystein Andersen
 
7   
Norway
Hanne Cathrine Mikalsdatter Reksen
Norway
Frank Rishaug
Fri 11:01  Table 2
8   
Walk Over
Jancker
 
9   
Norway
Pål Nyheim
Walk Over
 
10   
Norway
Bjørn Dahlø
MC Hammer
Fri 11:01  Table 3
11   
Norway
øyvind rye
Walk Over
 
12   
Walk Over
Norway
Jahn Marius Wærnes
 
13   
Norway
Øystein Asklund
Walk Over
 
14   
Walk Over
Norway
Karl Torkildsen
 
15   
Norway
Terje Hagen
Norway
Frank Otto Dahlø
Fri 11:01  Table 4
16   
Walk Over
Erik Haugen
 
17   
Norway
Even Letnes Wærnes
Walk Over
 
18   
Norway
Chris Adrian Barø
Norway
Frank Sivertsvik
Fri 11:01  Table 5
19   
Norway
Simon Høiby Pedersen
Walk Over
 
20   
Walk Over
Jørgen Berg
 
21   
Norway
Per Einar Sæther
Walk Over
 
22   
Walk Over
Norway
Morten Dalhaug
 
23   
Norway
Per-Atle Karlsen
Norway
Steve Morris
Fri 11:02  Table 6
24   
Walk Over
Norway
Sturla Fagerli Larsen
 
25   
Norway
Roger Reppe
Walk Over
 
26   
Norway
Terje Thorsø
Norway
Joakim Salmi
Fri 11:02  Table 7
27   
Norway
Rolf Sivertsen
Walk Over
 
28   
Walk Over
Norway
Jan Robert Juberg
 
29   
Norway
Gøran Sørloth
Walk Over
 
30   
Walk Over
Norway
Christoffer Sivertsen
 
31   
Norway
Roger Bøkseth
Norway
Kim Hakkespetten Forseth
Fri 11:02  Table 8
32   
Walk Over
Norway
Roger Lysholm
 

Winner round 1

Race to 25
33   
Norway
Ronny Oldervik
Norway
Klikken Nilsen
Fri 12:28  Table 7
34   
Norway
Øyvind Fredheim
Norway
Magnus Dahlø
Fri 11:36  Table 7
35   
Norway
Reidar Schive-Berg
Norway
Øystein Andersen
Fri 11:39  Table 4
36   
Norway
Frank Rishaug
Jancker
Fri 12:15  Table 3
37   
Norway
Pål Nyheim
Norway
Bjørn Dahlø
Fri 12:22  Table 4
38   
Norway
øyvind rye
Norway
Jahn Marius Wærnes
Fri 11:49  Table 1
39   
Norway
Øystein Asklund
Norway
Karl Torkildsen
Fri 11:50  Table 3
40   
Norway
Terje Hagen
Erik Haugen
Fri 12:25  Table 5
41   
Norway
Even Letnes Wærnes
Norway
Frank Sivertsvik
Fri 12:56  Table 3
42   
Norway
Simon Høiby Pedersen
Jørgen Berg
Fri 12:03  Table 5
43   
Norway
Per Einar Sæther
Norway
Morten Dalhaug
Fri 12:04  Table 2
44   
Norway
Per-Atle Karlsen
Norway
Sturla Fagerli Larsen
Fri 12:26  Table 8
45   
Norway
Roger Reppe
Norway
Joakim Salmi
Fri 12:27  Table 1
46   
Norway
Rolf Sivertsen
Norway
Jan Robert Juberg
Fri 12:05  Table 8
47   
Norway
Gøran Sørloth
Norway
Christoffer Sivertsen
Fri 12:08  Table 6
48   
Norway
Roger Bøkseth
Norway
Roger Lysholm
Fri 12:29  Table 6

Loser round 1

Race to 25
49   
Walk Over
Norway
Geir Pedersen
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Norway
Hanne Cathrine Mikalsdatter Reksen
Walk Over
 
53   
Walk Over
MC Hammer
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Norway
Frank Otto Dahlø
Walk Over
 
57   
Walk Over
Norway
Chris Adrian Barø
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Norway
Steve Morris
Walk Over
 
61   
Walk Over
Norway
Terje Thorsø
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Norway
Kim Hakkespetten Forseth
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 25
65   
Norway
Geir Pedersen
Norway
Roger Bøkseth
Fri 13:24  Table 8
66   
Walk Over
Norway
Christoffer Sivertsen
 
67   
Walk Over
Norway
Jan Robert Juberg
 
68   
Norway
Hanne Cathrine Mikalsdatter Reksen
Norway
Joakim Salmi
Fri 13:23  Table 1
69   
MC Hammer
Norway
Per-Atle Karlsen
Fri 13:22  Table 6
70   
Walk Over
Norway
Per Einar Sæther
 
71   
Walk Over
Jørgen Berg
 
72   
Norway
Frank Otto Dahlø
Norway
Frank Sivertsvik
Fri 13:38  Table 5
73   
Norway
Chris Adrian Barø
Erik Haugen
Fri 12:59  Table 5
74   
Walk Over
Norway
Karl Torkildsen
 
75   
Walk Over
Norway
Jahn Marius Wærnes
 
76   
Norway
Steve Morris
Norway
Bjørn Dahlø
Fri 13:07  Table 4
77   
Norway
Terje Thorsø
Jancker
Fri 13:06  Table 2
78   
Walk Over
Norway
Øystein Andersen
 
79   
Walk Over
Norway
Øyvind Fredheim
 
80   
Norway
Kim Hakkespetten Forseth
Norway
Klikken Nilsen
Fri 13:15  Table 7

Winners qualification

Race to 25
81   
Norway
Ronny Oldervik
Norway
Magnus Dahlø
Fri 13:38  Table 2
82   
Norway
Reidar Schive-Berg
Norway
Frank Rishaug
Fri 13:39  Table 3
83   
Norway
Pål Nyheim
Norway
øyvind rye
Fri 14:23  Table 3
84   
Norway
Øystein Asklund
Norway
Terje Hagen
Fri 13:55  Table 6
85   
Norway
Even Letnes Wærnes
Norway
Simon Høiby Pedersen
Fri 14:01  Table 7
86   
Norway
Morten Dalhaug
Norway
Sturla Fagerli Larsen
Fri 14:02  Table 8
87   
Norway
Roger Reppe
Norway
Rolf Sivertsen
Fri 14:00  Table 1
88   
Norway
Gøran Sørloth
Norway
Roger Lysholm
Fri 13:55  Table 4

Loser round 3

Race to 25
89   
Norway
Roger Bøkseth
Norway
Christoffer Sivertsen
Fri 14:35  Table 7
90   
Norway
Jan Robert Juberg
Norway
Hanne Cathrine Mikalsdatter Reksen
Fri 14:24  Table 5
91   
Norway
Per-Atle Karlsen
Norway
Per Einar Sæther
Fri 14:30  Table 6
92   
Jørgen Berg
Norway
Frank Otto Dahlø
Fri 14:53  Table 3
93   
Erik Haugen
Norway
Karl Torkildsen
Fri 14:25  Table 2
94   
Norway
Jahn Marius Wærnes
Norway
Steve Morris
Fri 14:36  Table 4
95   
Norway
Terje Thorsø
Norway
Øystein Andersen
Fri 14:48  Table 2
96   
Norway
Øyvind Fredheim
Norway
Kim Hakkespetten Forseth
Fri 14:37  Table 1

Losers qualification

Race to 25
97   
Norway
Roger Bøkseth
Norway
Terje Hagen
Fri 15:13  Table 6
98   
Norway
Jan Robert Juberg
Norway
øyvind rye
Fri 15:03  Table 5
99   
Norway
Per Einar Sæther
Norway
Frank Rishaug
Fri 15:14  Table 7
100   
Norway
Frank Otto Dahlø
Norway
Magnus Dahlø
Fri 15:30  Table 4
101   
Erik Haugen
Norway
Gøran Sørloth
Fri 15:01  Table 8
102   
Norway
Jahn Marius Wærnes
Norway
Rolf Sivertsen
Fri 15:30  Table 3
103   
Norway
Terje Thorsø
Norway
Morten Dalhaug
Fri 15:17  Table 2
104   
Norway
Øyvind Fredheim
Norway
Simon Høiby Pedersen
Fri 15:23  Table 1

Last sixteen

Race to 25
105   
Norway
Ronny Oldervik
Erik Haugen
Fri 17:03  Table 4
106   
Norway
Reidar Schive-Berg
Norway
Jan Robert Juberg
Fri 17:03  Table 6
107   
Norway
Pål Nyheim
Norway
Terje Thorsø
Fri 17:03  Table 1
108   
Norway
Øystein Asklund
Norway
Frank Otto Dahlø
Fri 17:03  Table 8
109   
Norway
Even Letnes Wærnes
Norway
Roger Bøkseth
Fri 17:03  Table 3
110   
Norway
Sturla Fagerli Larsen
Norway
Jahn Marius Wærnes
Fri 17:03  Table 5
111   
Norway
Roger Reppe
Norway
Øyvind Fredheim
Fri 17:03  Table 7
112   
Norway
Roger Lysholm
Norway
Per Einar Sæther
Fri 17:04  Table 2

Quarter final

Race to 25
113   
Norway
Ronny Oldervik
Norway
Reidar Schive-Berg
Fri 18:22  Table 3
114   
Norway
Pål Nyheim
Norway
Øystein Asklund
Fri 18:23  Table 2
115   
Norway
Even Letnes Wærnes
Norway
Sturla Fagerli Larsen
Fri 18:23  Table 4
116   
Norway
Roger Reppe
Norway
Roger Lysholm
Fri 18:23  Table 1

Semi final

Race to 25
117   
Norway
Ronny Oldervik
Norway
Pål Nyheim
Fri 19:31  Table 1
118   
Norway
Even Letnes Wærnes
Norway
Roger Lysholm
Fri 19:31  Table 2

Final

Race to 25
119   
Norway
Ronny Oldervik
Norway
Roger Lysholm
Fri 20:52  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants