Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 16, 2020

I Eliminacja do Mistrzostw Polski Amatorów 2020

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Daniel Karkoszka
7 (6/1) 39 (27/12)
69%
2 Maciej Szerszeń
5 (4/1) 30 (18/12)
60%
3 Krzysztof Moskal
6 (4/2) 37 (22/15)
59%
3 Mateusz Pusztuk
4 (3/1) 23 (15/8)
65%
5 Sławomir Bratek
4 (3/1) 23 (14/9)
61%
5 Jacek Bieszczad
4 (3/1) 21 (14/7)
67%
5 Łukasz Sztender
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
5 Paweł Kopeć
5 (3/2) 27 (15/12)
56%
9 Jerzy Gonet
4 (2/2) 25 (11/14)
44%
Show more
9 Sebastian Krupa
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
9 Marcin Żuk
4 (2/2) 24 (10/14)
42%
9 Tomasz Kosiński
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
13 Łukasz Pasternak
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
13 Janusz Stawarz
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
13 Daniel Leszczyszyn
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
13 Bartosz Karkoszka
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
17 Hubert Baran
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
17 Mirosław Dąbrowski
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Kamil Węgrzyn
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
17 Mateusz Kielar
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
17 Jarosław Kielczyk
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Maciej Wilczyński
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
25 Wojciech Urbanski
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
Starts Feb 16, 2020, 11:00 AM (local time)
Format Double elimination (27 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Ranking eliminacji MPA 2020 (Ósemka Rzeszów)
Contact Jerzy Gonet (j.gonet.poczta@gmail.com)
More info
Turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Polski Amatorów w Łodzi 2020 są grane tylko w odmianę 8 bil do 4 wygranych partii na prawej i na lewej stronie. Ilość miejsc eliminacyjnych do wyjazdu będzie zależeć od frekwencji na tych turniejach. Terminy kolejnych eliminacji (mogą ulec zmianie):
- 15.03
- 26.04
- 20.09
- 18.10

Nagordy:
Puchar + darmowe wpisowe na turniej finałowy w Łodzi dla zwyciezcy rankingu naszych eliminacji.

wpisowe - 20 zł

Zapraszamy!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Adam Cebulak
Walk Over
 
2   
Poland
Maciej Wilczyński
Poland
Łukasz Sztender
Sun 11:26  Table 1
3   
Poland
Jerzy Gonet
Poland
Sebastian Krupa
Sun 11:26  Table 2
4   
Poland
Wojciech Urbański
Poland
Sławomir Bratek
Sun 11:26  Table 3
5   
Poland
Janusz Stawarz
Walk Over
 
6   
Poland
Krzysztof Moskal
Poland
Tomasz Kosiński
Sun 11:26  Table 4
7   
Poland
Jacek Bieszczad
Poland
Mateusz Kielar
Sun 11:56  Table 3
8   
Walk Over
Poland
Jarosław Kielczyk
 
9   
Poland
Mateusz Pusztuk
Walk Over
 
10   
Poland
Marcin Żuk
Poland
Bartosz Karkoszka
Sun 11:27  Table 6
11   
Poland
Kamil Wolak
Poland
Kamil Węgrzyn
 
12   
Poland
Paweł Kopeć
Poland
Hubert Baran
Sun 11:27  Table 5
13   
Poland
Mirosław Dąbrowski
Poland
Tomasz Moskwa
 
14   
Poland
Marcin Gębala
Poland
Maciej Szerszeń
 
15   
Poland
Daniel Leszczyszyn
Poland
Daniel Karkoszka
Sun 12:04  Table 5
16   
Walk Over
Poland
Łukasz Pasternak
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Poland
Adam Cebulak
Poland
Łukasz Sztender
 
18   
Poland
Jerzy Gonet
Poland
Sławomir Bratek
Sun 12:55  Table 4
19   
Poland
Janusz Stawarz
Poland
Krzysztof Moskal
Sun 12:19  Table 4
20   
Poland
Jacek Bieszczad
Poland
Jarosław Kielczyk
Sun 12:30  Table 3
21   
Poland
Mateusz Pusztuk
Poland
Bartosz Karkoszka
Sun 12:29  Table 1
22   
Poland
Kamil Węgrzyn
Poland
Paweł Kopeć
Sun 12:19  Table 2
23   
Poland
Mirosław Dąbrowski
Poland
Maciej Szerszeń
Sun 12:31  Table 6
24   
Poland
Daniel Karkoszka
Poland
Łukasz Pasternak
Sun 12:41  Table 5

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Poland
Maciej Wilczyński
 
26   
Poland
Sebastian Krupa
Poland
Wojciech Urbański
Sun 13:03  Table 5
27   
Walk Over
Poland
Tomasz Kosiński
 
28   
Poland
Mateusz Kielar
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Marcin Żuk
 
30   
Poland
Kamil Wolak
Poland
Hubert Baran
 
31   
Poland
Tomasz Moskwa
Poland
Marcin Gębala
 
32   
Poland
Daniel Leszczyszyn
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Poland
Maciej Wilczyński
Poland
Łukasz Pasternak
Sun 13:07  Table 1
34   
Poland
Sebastian Krupa
Poland
Mirosław Dąbrowski
Sun 13:38  Table 4
35   
Poland
Tomasz Kosiński
Poland
Kamil Węgrzyn
Sun 13:30  Table 2
36   
Poland
Mateusz Kielar
Poland
Bartosz Karkoszka
Sun 13:08  Table 3
37   
Poland
Marcin Żuk
Poland
Jarosław Kielczyk
Sun 13:13  Table 6
38   
Poland
Hubert Baran
Poland
Janusz Stawarz
Sun 13:39  Table 5
39   
Poland
Tomasz Moskwa
Poland
Jerzy Gonet
 
40   
Poland
Daniel Leszczyszyn
Poland
Adam Cebulak
 

Winners qualification

Race to 4
41   
Poland
Łukasz Sztender
Poland
Sławomir Bratek
Sun 13:44  Table 1
42   
Poland
Krzysztof Moskal
Poland
Jacek Bieszczad
Sun 13:59  Table 3
43   
Poland
Mateusz Pusztuk
Poland
Paweł Kopeć
Sun 14:11  Table 2
44   
Poland
Maciej Szerszeń
Poland
Daniel Karkoszka
Sun 14:25  Table 4

Loser round 3

Race to 4
45   
Poland
Łukasz Pasternak
Poland
Sebastian Krupa
Sun 14:25  Table 6
46   
Poland
Tomasz Kosiński
Poland
Bartosz Karkoszka
Sun 14:28  Table 5
47   
Poland
Marcin Żuk
Poland
Janusz Stawarz
Sun 14:49  Table 3
48   
Poland
Jerzy Gonet
Poland
Daniel Leszczyszyn
Sun 14:41  Table 1

Losers qualification

Race to 4
49   
Poland
Sebastian Krupa
Poland
Krzysztof Moskal
Sun 15:24  Table 5
50   
Poland
Tomasz Kosiński
Poland
Łukasz Sztender
Sun 15:11  Table 2
51   
Poland
Marcin Żuk
Poland
Daniel Karkoszka
Sun 15:53  Table 3
52   
Poland
Jerzy Gonet
Poland
Paweł Kopeć
Sun 15:29  Table 1

Quarter final

Race to 4
53   
Poland
Sławomir Bratek
Poland
Krzysztof Moskal
Sun 16:25  Table 2
54   
Poland
Jacek Bieszczad
Poland
Daniel Karkoszka
Sun 16:25  Table 3
55   
Poland
Mateusz Pusztuk
Poland
Łukasz Sztender
Sun 16:25  Table 4
56   
Poland
Maciej Szerszeń
Poland
Paweł Kopeć
Sun 16:25  Table 5

Semi final

Race to 4
57   
Poland
Krzysztof Moskal
Poland
Daniel Karkoszka
Sun 17:08  Table 2
58   
Poland
Mateusz Pusztuk
Poland
Maciej Szerszeń
Sun 17:08  Table 3

Final

Race to 4
59   
Poland
Daniel Karkoszka
Poland
Maciej Szerszeń
Sun 17:58 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment