Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 11, 2019

Hyllestad rekruttserie h19

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Simen Solheim
6 (5/1) 37 (23/14)
62%
100
2 Jostein Fludal
8 (6/2) 53 (28/25)
53%
87
3 Aron Pedersen Johannessen
5 (4/1) 37 (20/17)
54%
74
3 Fredrik Høie
6 (4/2) 40 (22/18)
55%
74
5 Gabi Nordeide Carlsen
Hyllestad IL, BG
3 (2/1) 20 (11/9)
55%
61
5 Tanja Kvellestad Akse
Hyllestad IL, BG
4 (3/1) 28 (15/13)
54%
61
5 Benjamin Herland Aralden
4 (3/1) 24 (14/10)
58%
61
5 Tarald Storemyr
4 (2/2) 27 (14/13)
52%
61
9 Tobias Høie
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
49
Show more
9 Frank Nordbø
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
49
9 Gabriel Ø. Ulvik
4 (2/2) 27 (14/13)
52%
49
9 Henrik Nødset
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
49
13 Sigve Dale
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
37
13 Lance Cadurnigara
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
37
13 Emil Solheim
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
37
13 Liam Milde
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
37
17 Sølve Andre Dale
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
29
17 Andreas Haugstad
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
29
17 Eric Milde
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
29
17 Adrian Forthun Lekva
2 (0/2) 15 (6/9)
40%
29
17 Marius Løvø Amundsen
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
29
17 Martin Hatløy Engdal
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
29
Starts Sep 11, 2019, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (22 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Rankings Ranking Hyllestad rekruttserie h19
Organizer Hyllestad IL, BG
Contact Rudi Andre Wolff (rudiwo1983@gmail.com, +4791992124)
More info
Turnering nr 2

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Norway
Liam Milde
3
Norway
Aron Pedersen Johannessen
Wed 18:20  Table 1
2   
Norway
Lance Cadurnigara
Walk Over
 
3   
Norway
Tanja Kvellestad Akse
3
Norway
Sigve Dale
2
Wed 18:34  Table 8
4   
Norway
Adrian Forthun Lekva
3
Norway
Eric Milde
3
Wed 18:20  Table 3
5   
Norway
Jostein Fludal
2
Norway
Emil Solheim
1
Wed 18:25  Table 4
6   
Norway
Fredrik Høie
3
Norway
Martin Hatløy Engdal
3
Wed 18:25  Table 2
7   
Walk Over
Norway
Tobias Høie
 
8   
Norway
Benjamin Herland Aralden
2
Norway
Andreas Haugstad
3
Wed 18:34  Table 6

Winner round 1

Race to 4
9   
Norway
Gabriel Ø. Ulvik
2
Norway
Aron Pedersen Johannessen
Wed 19:09  Table 1
10   
Norway
Lance Cadurnigara
2
Norway
Frank Nordbø
2
Wed 18:34  Table 5
11   
Norway
Marius Løvø Amundsen
Norway
Tanja Kvellestad Akse
3
Wed 18:59  Table 8
12   
Norway
Eric Milde
3
Norway
Simen Solheim
3
Wed 18:42  Table 3
13   
Norway
Tarald Storemyr
Norway
Jostein Fludal
Wed 19:02  Table 3
14   
Norway
Martin Hatløy Engdal
3
Norway
Gabi Nordeide Carlsen
3
Wed 18:59  Table 2
15   
Norway
Henrik Nødset
Norway
Tobias Høie
1
Wed 18:35  Table 7
16   
Norway
Benjamin Herland Aralden
2
Norway
Sølve Andre Dale
0
Wed 19:00  Table 6

Loser round 1

Race to 4
17   
Norway
Liam Milde
3
Norway
Sølve Andre Dale
0
Wed 19:20  Table 6
18   
Walk Over
Norway
Tobias Høie
 
19   
Norway
Sigve Dale
2
Norway
Martin Hatløy Engdal
3
Wed 19:06  Table 4
20   
Norway
Adrian Forthun Lekva
Norway
Jostein Fludal
Wed 19:14  Table 3
21   
Norway
Emil Solheim
1
Norway
Eric Milde
3
Wed 19:06  Table 2
22   
Norway
Fredrik Høie
Norway
Marius Løvø Amundsen
  Table 5
23   
Walk Over
Norway
Lance Cadurnigara
 
24   
Norway
Andreas Haugstad
3
Norway
Gabriel Ø. Ulvik
2
Wed 19:31  Table 1

Loser round 2

Race to 4
25   
Norway
Liam Milde
3
Norway
Tobias Høie
1
Wed 19:44  Table 5
26   
Norway
Sigve Dale
2
Norway
Jostein Fludal
Wed 19:33  Table 3
27   
Norway
Emil Solheim
1
Norway
Fredrik Høie
3
Wed 19:34  Table 7
28   
Norway
Lance Cadurnigara
2
Norway
Gabriel Ø. Ulvik
2
Wed 20:00  Table 1

Winners qualification

Race to 4
29   
Norway
Aron Pedersen Johannessen
Norway
Frank Nordbø
2
Wed 19:32  Table 2
30   
Norway
Tanja Kvellestad Akse
3
Norway
Simen Solheim
Wed 19:18  Table 8
31   
Norway
Tarald Storemyr
Norway
Gabi Nordeide Carlsen
3
Wed 19:17  Table 4
32   
Norway
Henrik Nødset
2
Norway
Benjamin Herland Aralden
2
Wed 19:20  Table 7

Losers qualification

Race to 4
33   
Norway
Tobias Høie
1
Norway
Simen Solheim
Wed 20:22  Table 5
34   
Norway
Jostein Fludal
Norway
Frank Nordbø
2
Wed 19:55  Table 2
35   
Norway
Fredrik Høie
Norway
Henrik Nødset
Wed 19:53  Table 7
36   
Norway
Gabriel Ø. Ulvik
2
Norway
Tarald Storemyr
Wed 20:24  Table 1

Quarter final

Race to 4
37   
Norway
Aron Pedersen Johannessen
Norway
Tarald Storemyr
Wed 20:52  Table 3
38   
Norway
Tanja Kvellestad Akse
3
Norway
Jostein Fludal
Wed 20:52  Table 4
39   
Norway
Gabi Nordeide Carlsen
3
Norway
Fredrik Høie
Wed 20:52  Table 7
40   
Norway
Benjamin Herland Aralden
2
Norway
Simen Solheim
3
Wed 17:32 

Semi final

Race to 4
41   
Norway
Aron Pedersen Johannessen
Norway
Jostein Fludal
Wed 17:34 
42   
Norway
Fredrik Høie
Norway
Simen Solheim
Wed 17:47 

Final

Race to 4
43   
Norway
Jostein Fludal
2
Norway
Simen Solheim
3
Wed 17:57 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment