Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 4, 2019

Hyllestad klubbturnering

9-Ball

Add players

Please wait...
Entry deadline Jun 4, 2019, 6:25 PM (local time)
Starts Jun 4, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (17 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Organizer Hyllestad IL, BG
Contact Gjermund Flage (gjermund.flage@gmail.com, 93218780) and Jan Erik Hatlem (Jan_Erik_Hatlem@hotmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Norway
Lance Cadurnigara
Norway
Astrid Eiken Flage
3
Tue 18:14  Table 1
2   
Norway
Gjermund Flage
Walk Over
 
3   
Walk Over
Norway
Jarle Tonning Hatløy
 
4   
Norway
Tanja Kvellestad Akse
Walk Over
 
5   
Walk Over
Norway
Kim Ronny Nygård
 
6   
Norway
Dag-jøran Aralden
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Kurt Hatlem
 
8   
Norway
Jan Erik Hatlem
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 6
9   
Norway
Jonas Holt
1
Norway
Astrid Eiken Flage
3
Tue 18:56  Table 3
10   
Norway
Gjermund Flage
1
Norway
Jostein Fludal
Tue 18:41  Table 5
11   
Norway
Tommy Wolff
0
Norway
Jarle Tonning Hatløy
3
Tue 18:15  Table 2
12   
Norway
Tanja Kvellestad Akse
4
Norway
Nina Torvund
1
Tue 18:32  Table 4
13   
Norway
Benjamin Herland Aralden
Norway
Kim Ronny Nygård
1
Tue 18:44  Table 6
14   
Norway
Dag-jøran Aralden
0
Norway
Gard Eiken Flage
0
 
15   
Norway
Kent Rune Hatlem
3
Norway
Kurt Hatlem
2
Tue 18:15  Table 3
16   
Norway
Jan Erik Hatlem
2
Norway
Viljar Glavær Akse
3
Tue 18:15  Table 6

Loser round 1

Race to 6
17   
Norway
Lance Cadurnigara
Norway
Jan Erik Hatlem
2
Tue 18:54  Table 1
18   
Walk Over
Norway
Kent Rune Hatlem
 
19   
Walk Over
Norway
Gard Eiken Flage
 
20   
Walk Over
Norway
Kim Ronny Nygård
 
21   
Walk Over
Norway
Tanja Kvellestad Akse
 
22   
Walk Over
Norway
Jarle Tonning Hatløy
 
23   
Walk Over
Norway
Jostein Fludal
 
24   
Walk Over
Norway
Jonas Holt
 

Loser round 2

Race to 6
25   
Norway
Lance Cadurnigara
Norway
Kent Rune Hatlem
3
Tue 19:15  Table 3
26   
Norway
Gard Eiken Flage
0
Norway
Kim Ronny Nygård
1
 
27   
Norway
Tanja Kvellestad Akse
4
Norway
Jarle Tonning Hatløy
3
Tue 19:11  Table 5
28   
Norway
Jostein Fludal
Norway
Jonas Holt
1
Tue 19:22  Table 6

Winners qualification

Race to 6
29   
Norway
Astrid Eiken Flage
3
Norway
Gjermund Flage
1
Tue 19:15  Table 1
30   
Norway
Tommy Wolff
0
Norway
Nina Torvund
1
Tue 19:12  Table 4
31   
Norway
Benjamin Herland Aralden
Norway
Dag-jøran Aralden
0
Tue 19:34  Table 3
32   
Norway
Kurt Hatlem
2
Norway
Viljar Glavær Akse
3
Tue 18:57  Table 2

Losers qualification

Race to 6
33   
Norway
Lance Cadurnigara
Norway
Nina Torvund
1
Tue 19:43  Table 4
34   
Norway
Kim Ronny Nygård
1
Norway
Astrid Eiken Flage
3
Tue 20:04  Table 1
35   
Norway
Jarle Tonning Hatløy
3
Norway
Viljar Glavær Akse
3
Tue 19:49  Table 2
36   
Norway
Jonas Holt
1
Norway
Dag-jøran Aralden
0
Tue 19:53  Table 3

Quarter final

Race to 6
37   
Norway
Gjermund Flage
1
Norway
Nina Torvund
1
Tue 21:11  Table 2
38   
Norway
Tommy Wolff
0
Norway
Jarle Tonning Hatløy
3
Tue 20:39  Table 1
39   
Norway
Benjamin Herland Aralden
Norway
Kim Ronny Nygård
1
Tue 20:39  Table 3
40   
Norway
Kurt Hatlem
2
Norway
Jonas Holt
1
Tue 21:13  Table 4

Semi final

Race to 6
41   
Norway
Nina Torvund
1
Norway
Jarle Tonning Hatløy
3
 
42   
Norway
Kim Ronny Nygård
1
Norway
Jonas Holt
1
Tue 21:42  Table 4

Final

Race to 6
43   
Winner of match 41
Norway
Kim Ronny Nygård
1
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment