Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 19 - August 20, 2019

Hill Hill 19.08

9-Ball

Add players

Please wait...
Starts Aug 19, 2019, 6:21 PM (local time)
Format Double elimination (18 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Walk Over
 
2   
Estonia
Andrei Bulgakov
Estonia
Karl Kingi
Mon 19:05  Table 1
3   
Estonia
Juss Saska
Walk Over
 
4   
Walk Over
Estonia
Peep Koitlepp
 
5   
Estonia
Ilja Kotlov
Walk Over
 
6   
Walk Over
Estonia
Gert Gnadeberg
 
7   
Estonia
Aimar Kulp
Walk Over
 
8   
Walk Over
Estonia
Julius Heinsoo
 
9   
Estonia
Madis Gnadeberg
Walk Over
 
10   
Walk Over
Estonia
Andres Mets
 
11   
Estonia
Karl Gnadeberg
Walk Over
 
12   
Walk Over
Estonia
Roman Kuzemko
 
13   
Estonia
Janno Piilbaum
Walk Over
 
14   
Walk Over
Estonia
Ken Riidak
 
15   
Estonia
Rein Luik
Estonia
Denis Grabe
Mon 19:05  Table 2
16   
Walk Over
Estonia
Maario Hussar
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Estonia
Andrei Bulgakov
Mon 20:05  Table 1
18   
Estonia
Juss Saska
Estonia
Peep Koitlepp
Mon 19:05  Table 3
19   
Estonia
Ilja Kotlov
Estonia
Gert Gnadeberg
Mon 19:05  Table 4
20   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Julius Heinsoo
Mon 19:05  Table 5
21   
Estonia
Madis Gnadeberg
Estonia
Andres Mets
Mon 19:36  Table 6
22   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Roman Kuzemko
Mon 19:38  Table 4
23   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Ken Riidak
Mon 19:48  Table 3
24   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Maario Hussar
Mon 19:43  Table 2

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Estonia
Karl Kingi
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Estonia
Rein Luik
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Estonia
Karl Kingi
Estonia
Maario Hussar
Mon 20:33  Table 2
34   
Walk Over
Estonia
Ken Riidak
 
35   
Walk Over
Estonia
Roman Kuzemko
 
36   
Walk Over
Estonia
Madis Gnadeberg
 
37   
Walk Over
Estonia
Aimar Kulp
 
38   
Walk Over
Estonia
Ilja Kotlov
 
39   
Walk Over
Estonia
Juss Saska
 
40   
Estonia
Rein Luik
Estonia
Andrei Bulgakov
Mon 20:31  Table 3

Winners qualification

Race to 5
41   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Estonia
Peep Koitlepp
Mon 20:42  Table 4
42   
Estonia
Gert Gnadeberg
Estonia
Julius Heinsoo
Mon 20:03  Table 5
43   
Estonia
Andres Mets
Estonia
Karl Gnadeberg
Mon 20:15  Table 4
44   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Denis Grabe
Mon 20:44  Table 5

Loser round 3

Race to 5
45   
Estonia
Maario Hussar
Estonia
Ken Riidak
Mon 21:15  Table 2
46   
Estonia
Roman Kuzemko
Estonia
Madis Gnadeberg
Mon 20:16  Table 6
47   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Ilja Kotlov
Mon 20:31  Table 1
48   
Estonia
Juss Saska
Estonia
Rein Luik
Mon 20:52  Table 3

Losers qualification

Race to 5
49   
Estonia
Maario Hussar
Estonia
Julius Heinsoo
Mon 21:57  Table 2
50   
Estonia
Madis Gnadeberg
Estonia
Peep Koitlepp
Mon 21:38  Table 4
51   
Estonia
Ilja Kotlov
Estonia
Janno Piilbaum
Mon 21:14  Table 1
52   
Estonia
Rein Luik
Estonia
Andres Mets
Mon 21:31  Table 3

Quarter final

Race to 5
53   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
Estonia
Rein Luik
Mon 22:27  Table 1
54   
Estonia
Gert Gnadeberg
Estonia
Janno Piilbaum
Mon 22:27  Table 2
55   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Julius Heinsoo
Mon 22:27  Table 3
56   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Madis Gnadeberg
Mon 22:27  Table 4

Semi final

Race to 5
57   
Estonia
Rein Luik
Estonia
Gert Gnadeberg
Mon 23:09  Table 1
58   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Denis Grabe
Mon 23:09  Table 3

Final

Race to 5
59   
Estonia
Rein Luik
Estonia
Denis Grabe
Mon 23:50 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment