Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 14, 2023

Hantverkarsturnering

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Sweden 2 Fläktteknik
5 (4/1) 24 (15/9)
63%
1000
2 Sweden 1 Bergs måleri
5 (3/2) 23 (13/10)
57%
699
3 Sweden 6 Brabygg Tellus 3
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
599
3 Sweden 8 Brabygg TGH
4 (2/2) 18 (10/8)
56%
599
5 Sweden 5 Brabygg Tellus 2
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
399
5 Sweden 7 Brabygg Distrikten
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
399
7 Sweden 3 Brabygg Djurgårn
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
199
7 Sweden 4 brabygg Tellus 1
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
199
Starts Apr 14, 2023, 5:00 PM (local time)
Organizer PlayPool
Format Round robin (8 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
More info
Avgörande i gruppspel:
Poäng, Vunna matcher, Inbördes, Partier(+/-), Vunna partier

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 2 Fläktteknik 3 2 0 1 9 6 3 1 0 0 0.6 2
2 1 Bergs måleri 3 2 0 1 8 6 2 0 0 0 0.571 2
3 7 Brabygg Distrikten 3 1 0 2 5 9 -4 0 0 0 0.357 1
4 3 Brabygg Djurgårn 3 1 0 2 8 9 -1 0 0 0 0.471 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 6 Brabygg Tellus 3 3 2 0 1 9 8 1 0 0 0 0.529 2
2 8 Brabygg TGH 3 2 0 1 9 5 4 0 0 0 0.643 2
3 5 Brabygg Tellus 2 3 1 0 2 6 9 -3 0 0 0 0.4 1
4 4 brabygg Tellus 1 3 1 0 2 7 9 -2 0 0 0 0.438 1

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Sweden
7 Brabygg Distrikten
Sweden
2 Fläktteknik
Fri 16:20  Table 1
2-A   
Sweden
1 Bergs måleri
Sweden
3 Brabygg Djurgårn
Fri 16:20  Table 2
3-B   
Sweden
6 Brabygg Tellus 3
Sweden
5 Brabygg Tellus 2
Fri 16:20  Table 3
4-B   
Sweden
8 Brabygg TGH
Sweden
4 brabygg Tellus 1
Fri 16:20  Table 4

Round 2

Race to 3
5-A   
Sweden
7 Brabygg Distrikten
Sweden
3 Brabygg Djurgårn
Fri 18:18  Table 4
6-A   
Sweden
2 Fläktteknik
R1
Sweden
1 Bergs måleri
Fri 18:18  Table 3
7-B   
Sweden
6 Brabygg Tellus 3
Sweden
4 brabygg Tellus 1
Fri 18:18  Table 2
8-B   
Sweden
5 Brabygg Tellus 2
Sweden
8 Brabygg TGH
Fri 18:18  Table 1

Round 3

Race to 3
9-A   
Sweden
7 Brabygg Distrikten
Sweden
1 Bergs måleri
Fri 19:07  Table 4
10-A   
Sweden
3 Brabygg Djurgårn
Sweden
2 Fläktteknik
Fri 19:07  Table 2
11-B   
Sweden
6 Brabygg Tellus 3
Sweden
8 Brabygg TGH
Fri 19:07  Table 1
12-B   
Sweden
4 brabygg Tellus 1
Sweden
5 Brabygg Tellus 2
Fri 19:07  Table 3

Semi final

Race to 3
13   
Sweden
2 Fläktteknik
Sweden
8 Brabygg TGH
Fri 19:55  Table 1
14   
Sweden
6 Brabygg Tellus 3
Sweden
1 Bergs måleri
Fri 19:55  Table 2

Final

Race to 3
15   
Sweden
2 Fläktteknik
Sweden
1 Bergs måleri
Fri 20:32  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants