Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 30, 2021

HILL HILL 30.08.2021

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Gert Gnadeberg
6 (6/0) 92 (54/38)
59%
550
2 Aleksandrs Horsuns
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
7 (5/2) 104 (59/45)
57%
480
3 Raimo Teesaar
5 (3/2) 76 (39/37)
51%
420
3 Harry Ventsel
5 (3/2) 78 (39/39)
50%
420
5 Gert Jürgenson
Kville Biljard Club
4 (2/2) 61 (31/30)
51%
370
5 Gert Maimre
4 (3/1) 61 (34/27)
56%
370
5 Andra King
3 (2/1) 48 (25/23)
52%
370
5 Siim Lootus
4 (3/1) 62 (34/28)
55%
370
9 Janno Piilbaum
Break & Run
4 (2/2) 62 (32/30)
52%
330
Show more
9 Lennart Mägi
3 (1/2) 46 (23/23)
50%
330
9 Mihkel Susi
3 (1/2) 48 (22/26)
46%
330
9 Margus Vaher
3 (1/2) 43 (21/22)
49%
330
13 Philip Tsunihhin
2 (0/2) 26 (8/18)
31%
330
13 Mart Liigant
4 (2/2) 61 (31/30)
51%
330
13 Karl-Kristjan Kingi
3 (1/2) 46 (21/25)
46%
330
13 Ilya Kotlov
4 (2/2) 60 (29/31)
48%
330
17 Artjom Sažin
2 (0/2) 32 (14/18)
44%
300
17 Ken Riidak
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
300
17 Roman Kuzemko
2 (0/2) 30 (12/18)
40%
300
17 Anna Grintšuk
2 (0/2) 30 (12/18)
40%
300
17 Miika Peura
2 (0/2) 30 (12/18)
40%
300
Starts Aug 30, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (21 Participants)
Race to 9
Handicap With handicap
Organizer Mezz Hill Hill Billiard Cafe

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Estonia
Ilya Kotlov
4
Latvia
Aleksandrs Horsuns
2
Mon 18:06  Table 5
2   
Estonia
Harry Ventsel
Walk Over
 
3   
Estonia
Siim Lootus
4
L
Estonia
Ken Riidak
4
Mon 18:10  Table 3
4   
Estonia
Mart Liigant
4
L
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
4
Mon 18:20  Table 1
5   
Estonia
Gert Maimre
1
Estonia
Roman Kuzemko
3
Mon 18:02  Table 4
6   
Estonia
Janno Piilbaum
Walk Over
 
7   
Walk Over
Estonia
Philip Tsunihhin
 
8   
Estonia
Artjom Sažin
5
Estonia
Gert Gnadeberg
3
Mon 17:59  Table 2

Winner round 1

Race to 9
9   
Estonia
Andra King
6
Estonia
Ilya Kotlov
4
Mon 18:58  Table 7
10   
Estonia
Harry Ventsel
3
Estonia
Margus Vaher
4
Mon 18:02  Table 6
11   
Estonia
Lennart Mägi
5
Estonia
Siim Lootus
4
Mon 19:05  Table 3
12   
Estonia
Mart Liigant
4
Estonia
Mihkel Susi
5
Mon 18:44  Table 1
13   
Estonia
Anna Grintšuk
5
Estonia
Gert Maimre
1
Mon 18:41  Table 4
14   
Estonia
Janno Piilbaum
4
Estonia
Gert Jürgenson
3
Mon 18:00  Table 7
15   
Estonia
Raimo Teesaar
1
Estonia
Philip Tsunihhin
2
Mon 18:06  Table 12
16   
Estonia
Gert Gnadeberg
3
R2
Finland
Miika Peura
6
Mon 18:36  Table 2

Loser round 1

Race to 9
17   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
2
Finland
Miika Peura
6
Mon 19:09  Table 5
18   
Walk Over
Estonia
Philip Tsunihhin
 
19   
Estonia
Ken Riidak
4
Estonia
Janno Piilbaum
4
L
Mon 19:09  Table 4
20   
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
4
Estonia
Anna Grintšuk
5
Mon 19:09  Table 6
21   
Estonia
Roman Kuzemko
3
Estonia
Mart Liigant
4
Mon 19:45  Table 5
22   
Walk Over
Estonia
Lennart Mägi
 
23   
Walk Over
Estonia
Margus Vaher
 
24   
Estonia
Artjom Sažin
5
Estonia
Ilya Kotlov
4
Mon 19:37  Table 7

Loser round 2

Race to 9
25   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
2
Estonia
Philip Tsunihhin
2
Mon 19:45  Table 1
26   
Estonia
Janno Piilbaum
4
L
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
4
Mon 19:59  Table 4
27   
Estonia
Mart Liigant
4
Estonia
Lennart Mägi
5
Mon 20:39  Table 5
28   
Estonia
Margus Vaher
4
L
Estonia
Ilya Kotlov
4
Mon 20:12  Table 7

Winners qualification

Race to 9
29   
Estonia
Andra King
6
Estonia
Harry Ventsel
3
R1
Mon 19:39  Table 6
30   
Estonia
Siim Lootus
4
Estonia
Mihkel Susi
5
Mon 19:52  Table 3
31   
Estonia
Gert Maimre
1
Estonia
Gert Jürgenson
3
Mon 19:24  Table 12
32   
Estonia
Raimo Teesaar
1
Estonia
Gert Gnadeberg
3
Mon 19:08  Table 2

Losers qualification

Race to 9
33   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
2
Estonia
Mihkel Susi
5
Mon 20:57  Table 12
34   
Estonia
Janno Piilbaum
4
Estonia
Harry Ventsel
3
Mon 20:50  Table 4
35   
Estonia
Lennart Mägi
5
Estonia
Raimo Teesaar
1
Mon 21:05  Table 5
36   
Estonia
Margus Vaher
4
Estonia
Gert Jürgenson
3
Mon 20:35  Table 6

Quarter final

Race to 9
37   
Estonia
Andra King
6
Latvia
Aleksandrs Horsuns
2
Mon 21:49  Table 5
38   
Estonia
Siim Lootus
4
Estonia
Harry Ventsel
3
Mon 21:49  Table 4
39   
Estonia
Gert Maimre
1
Estonia
Raimo Teesaar
1
Mon 21:49  Table 12
40   
Estonia
Gert Gnadeberg
3
Estonia
Gert Jürgenson
3
Mon 21:49  Table 6

Semi final

Race to 9
41   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
2
Estonia
Harry Ventsel
3
Mon 22:48  Table 4
42   
Estonia
Raimo Teesaar
1
Estonia
Gert Gnadeberg
3
Mon 22:57  Table 12

Final

Race to 9
43   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
2
Estonia
Gert Gnadeberg
3
Mon 23:50  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants