Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 11, 2021

HILL HILL 11.10.2021

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Gert Maimre
5 (5/0) 74 (43/31)
58%
550
2 Karl Gnadeberg
6 (4/2) 81 (45/36)
56%
480
3 Ken Riidak
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
6 (4/2) 94 (52/42)
55%
420
3 Illimar Ventsel
4 (3/1) 56 (31/25)
55%
420
5 Toomas Tamm
Break & Run
4 (2/2) 61 (28/33)
46%
370
5 Aleksandrs Horsuns
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
5 (3/2) 76 (39/37)
51%
370
5 Karl-Kristjan Kingi
3 (2/1) 44 (24/20)
55%
370
5 Margus Vaher
3 (2/1) 43 (23/20)
53%
370
9 Gert Jürgenson
Kville Biljard Club
5 (3/2) 74 (35/39)
47%
330
Show more
9 Philip Tsunihhin
4 (2/2) 62 (31/31)
50%
330
9 Roman Kuzemko
4 (2/2) 62 (31/31)
50%
330
9 Mikk Savisto
4 (2/2) 65 (33/32)
51%
330
13 Harry Ventsel
3 (1/2) 48 (22/26)
46%
330
13 Jason Fleming
3 (1/2) 45 (21/24)
47%
330
13 Martin Maasik
4 (2/2) 64 (33/31)
52%
330
13 Karl-Markus Pruul
3 (1/2) 47 (21/26)
45%
330
17 Espen Holmen Grøtberg
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 31 (13/18)
42%
300
17 Janno Piilbaum
Break & Run
2 (0/2) 31 (13/18)
42%
300
17 Rein Luik
2 (0/2) 33 (15/18)
45%
300
17 Gert Gnadeberg
1 (0/1) 14 (5/9)
36%
300
17 Mihkel Susi
3 (1/2) 48 (24/24)
50%
300
17 Ilya Kotlov
3 (1/2) 47 (22/25)
47%
300
17 Elo Orle
2 (0/2) 32 (14/18)
44%
300
17 Nils Hackert
3 (1/2) 48 (22/26)
46%
300
Starts Oct 11, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (24 Participants)
Race to 9
Handicap With handicap
Organizer Mezz Hill Hill Billiard Cafe

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Estonia
Martin Maasik
4
Estonia
Karl-Markus Pruul
6
Mon 18:03  Table 5
2   
Estonia
Karl Gnadeberg
1
R4
Latvia
Aleksandrs Horsuns
2
R2
Mon 18:36  Table 6
3   
Estonia
Philip Tsunihhin
2
Estonia
Rein Luik
3
Mon 18:18  Table 12
4   
Estonia
Janno Piilbaum
4
Estonia
Ilya Kotlov
4
L
Mon 18:17  Table 2
5   
Estonia
Roman Kuzemko
3
Estonia
Harry Ventsel
3
L
Mon 18:16  Table 1
6   
Estonia
Gert Jürgenson
3
Estonia
Mikk Savisto
4
Mon 18:03  Table 11
7   
Estonia
Ken Riidak
4
Canada
Nils Hackert
5
Mon 18:03  Table 3
8   
Estonia
Mihkel Susi
5
Norway
Espen Holmen Grøtberg
4
Mon 18:03  Table 4

Winner round 1

Race to 9
9   
Estonia
Gert Maimre
1
Estonia
Martin Maasik
4
Mon 18:46  Table 5
10   
Estonia
Karl Gnadeberg
1
Estonia
Gert Gnadeberg
3
Mon 19:18  Table 6
11   
Estonia
Elo Orle
5
Estonia
Philip Tsunihhin
2
Mon 19:06  Table 12
12   
Estonia
Ilya Kotlov
4
L
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
4
R1
Mon 19:04  Table 2
13   
Canada
Jason Fleming
2
R1
Estonia
Roman Kuzemko
3
R1
Mon 19:27  Table 1
14   
Estonia
Gert Jürgenson
3
Estonia
Illimar Ventsel
2
R2
Mon 18:58  Table 11
15   
Estonia
Toomas Tamm
4
Canada
Nils Hackert
5
Mon 18:44  Table 3
16   
Estonia
Mihkel Susi
5
Estonia
Margus Vaher
4
Mon 18:54  Table 4

Loser round 1

Race to 9
17   
Estonia
Karl-Markus Pruul
6
Estonia
Mihkel Susi
5
Mon 19:43  Table 4
18   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
2
Canada
Nils Hackert
5
Mon 19:24  Table 3
19   
Estonia
Rein Luik
3
L
Estonia
Gert Jürgenson
3
R1
Mon 19:58  Table 11
20   
Estonia
Janno Piilbaum
4
Canada
Jason Fleming
2
R1
Mon 20:09  Table 1
21   
Estonia
Harry Ventsel
3
Estonia
Ilya Kotlov
4
Mon 19:44  Table 2
22   
Estonia
Mikk Savisto
4
Estonia
Elo Orle
5
Mon 19:44  Table 12
23   
Estonia
Ken Riidak
4
Estonia
Gert Gnadeberg
3
R1
Mon 19:19  Table 6
24   
Norway
Espen Holmen Grøtberg
4
L
Estonia
Martin Maasik
4
Mon 19:42  Table 5

Loser round 2

Race to 9
25   
Estonia
Karl-Markus Pruul
6
Latvia
Aleksandrs Horsuns
2
R2
Mon 20:35  Table 4
26   
Estonia
Gert Jürgenson
3
Canada
Jason Fleming
2
Mon 20:56  Table 11
27   
Estonia
Harry Ventsel
3
Estonia
Mikk Savisto
4
Mon 20:45  Table 3
28   
Estonia
Ken Riidak
4
Estonia
Martin Maasik
4
L
Mon 20:37  Table 5

Winners qualification

Race to 9
29   
Estonia
Gert Maimre
1
L
R1
Estonia
Karl Gnadeberg
1
Mon 20:11  Table 6
30   
Estonia
Philip Tsunihhin
2
R1
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
4
R1
Mon 20:07  Table 3
31   
Estonia
Roman Kuzemko
3
Estonia
Illimar Ventsel
2
Mon 20:34  Table 12
32   
Estonia
Toomas Tamm
4
Estonia
Margus Vaher
4
Mon 19:46  Table 6

Losers qualification

Race to 9
33   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
2
L
R1
Estonia
Philip Tsunihhin
2
R1
Mon 21:11  Table 4
34   
Estonia
Gert Jürgenson
3
Estonia
Karl Gnadeberg
1
R1
Mon 22:04  Table 11
35   
Estonia
Mikk Savisto
4
L
Estonia
Toomas Tamm
4
Mon 21:40  Table 3
36   
Estonia
Ken Riidak
4
Estonia
Roman Kuzemko
3
Mon 21:41  Table 12

Quarter final

Race to 9
37   
Estonia
Gert Maimre
1
Estonia
Toomas Tamm
4
Mon 22:41  Table 4
38   
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
4
L
Estonia
Ken Riidak
4
Mon 22:40  Table 3
39   
Estonia
Illimar Ventsel
2
L
R1
Latvia
Aleksandrs Horsuns
2
Mon 22:41  Table 11
40   
Estonia
Margus Vaher
4
Estonia
Karl Gnadeberg
1
R1
Mon 22:41  Table 12

Semi final

Race to 9
41   
Estonia
Gert Maimre
1
Estonia
Ken Riidak
4
Tue 00:16 
42   
Estonia
Illimar Ventsel
2
Estonia
Karl Gnadeberg
1
Mon 23:17 

Final

Race to 7
43   
Estonia
Gert Maimre
1
Estonia
Karl Gnadeberg
1
Tue 00:17 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants