Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

December 5, 2018

HENDIKEP TURNIR VO SREDA

Add players

Please wait...
9-Ball

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Hristijan ZDRAVEVSKI
4 (4/0) 34 (21/13)
62%
550
2 Naum Gulevski
5 (3/2) 42 (23/19)
55%
480
3 Teodor NAJDENOV
3 (2/1) 25 (13/12)
52%
420
3 DIMITAR SIMOVSKI
4 (2/2) 28 (15/13)
54%
420
5 Igor Radicoski
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
370
5 Goran Dumevski
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
370
7 Nikola Petkov
4 (2/2) 32 (15/17)
47%
370
7 Blagoja Ginovski
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
370
9 Daniel Boskovski
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
330
9 Mario STOJČEVSKI
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
330
Starts Dec 5, 2018, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (10 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Contact Vladimir Ilievski (vladei@yahoo.com, +389 71212739)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1
Macedonia (FYROM)
Goran Dumevski
Macedonia (FYROM)
Daniel Boskovski
Wed 19:29    
2
Macedonia (FYROM)
DIMITAR SIMOVSKI
Walk Over
    
3
Walk Over
Macedonia (FYROM)
Igor Radicoski
    
4
Macedonia (FYROM)
Blagoja Ginovski
Macedonia (FYROM)
Nikola Petkov
Wed 19:29    

Winner round 1

Race to 5
5
Macedonia (FYROM)
Mario STOJČEVSKI
Macedonia (FYROM)
Goran Dumevski
Wed 20:20    
6
Macedonia (FYROM)
DIMITAR SIMOVSKI
Macedonia (FYROM)
Hristijan ZDRAVEVSKI
Wed 20:15    
7
Macedonia (FYROM)
Naum Gulevski
Macedonia (FYROM)
Igor Radicoski
Wed 20:44    
8
Macedonia (FYROM)
Nikola Petkov
Macedonia (FYROM)
Teodor NAJDENOV
Wed 21:09    

Loser round 1

Race to 5
9
Macedonia (FYROM)
Daniel Boskovski
Macedonia (FYROM)
Nikola Petkov
Wed 22:01    
10
Walk Over
Macedonia (FYROM)
Naum Gulevski
    
11
Walk Over
Macedonia (FYROM)
DIMITAR SIMOVSKI
    
12
Macedonia (FYROM)
Blagoja Ginovski
Macedonia (FYROM)
Mario STOJČEVSKI
Wed 21:46    

Loser round 2

Race to 5
13
Macedonia (FYROM)
Nikola Petkov
Macedonia (FYROM)
Naum Gulevski
Wed 23:19    
14
Macedonia (FYROM)
DIMITAR SIMOVSKI
Macedonia (FYROM)
Blagoja Ginovski
Wed 22:54    

Winners qualification

Race to 5
15
Macedonia (FYROM)
Goran Dumevski
Macedonia (FYROM)
Hristijan ZDRAVEVSKI
Wed 23:16    
16
Macedonia (FYROM)
Igor Radicoski
Macedonia (FYROM)
Teodor NAJDENOV
Wed 22:34    

Losers qualification

Race to 5
17
Macedonia (FYROM)
Naum Gulevski
Macedonia (FYROM)
Goran Dumevski
Thu 00:18    
18
Macedonia (FYROM)
DIMITAR SIMOVSKI
Macedonia (FYROM)
Igor Radicoski
Thu 00:02    

Semi final

Race to 5
19
Macedonia (FYROM)
Hristijan ZDRAVEVSKI
Macedonia (FYROM)
DIMITAR SIMOVSKI
Thu 01:16    
20
Macedonia (FYROM)
Teodor NAJDENOV
Macedonia (FYROM)
Naum Gulevski
Thu 01:16    

Final

Race to 6
21
Macedonia (FYROM)
Hristijan ZDRAVEVSKI
Macedonia (FYROM)
Naum Gulevski
Thu 01:59    

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment