Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 8, 2023

FBK/PBK Høstserie

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Norway Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (4/0) 32 (21/11)
66%
2 Norway Albert-Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
6 (4/2) 51 (28/23)
55%
3 Norway Robin Svedin
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
3 (2/1) 28 (16/12)
57%
3 Norway Sandro Hasecic
Fredrikstad BK
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
5 Norway Emil Andreassen
Vestby BK
4 (2/2) 38 (18/20)
47%
5 Norway Roar Edvardsen
Fredrikstad BK
4 (2/2) 39 (20/19)
51%
7 Norway Arne Wiese-Hansen
Plankebyen BK
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
7 Norway Filip Endale
Plankebyen BK
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
9 Norway Bjørn Birger Andreassen
Plankebyen BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
9 Norway Eystein Gangfløt
Fredrikstad BK
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
9 Norway Tom Kristiansen
Plankebyen BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
Starts Nov 8, 2023, 6:05 PM (local time)
Entry deadline Nov 8, 2023, 6:10 PM (local time)
Organizer Fredrikstad BK
Contact Eystein Gangfløt (geystein@yahoo.com, 47232705)
Format Double to Single elimination (11 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
More info
Salongen åpner kl. 16.00. Påmelding og turneringstart kl. 18.00 De som er med i turneringen spiller fritt hele kvelden både før turneringen og etter at man er slått ut. Startgebyr er voksne kr 100, junior under 18 år er kr 50. kr 50 fra hver deltager går til klubb, resten blir fordelt med 2/3 til 1. plass og 1/3 til 2. plass.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Norway
Eystein Gangfløt
2
Norway
Tom Kristiansen
0
Wed 18:06  Table 1
2   
Norway
Robin Svedin
Walk Over
 
3   
Norway
Bjørn Birger Andreassen
2
Norway
Emil Andreassen
2
Wed 18:06  Table 2
4   
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Norway
Roar Edvardsen
3
Wed 18:06  Table 3

Winner round 1

Race to 6
5   
Norway
Sandro Hasecic
2
Norway
Eystein Gangfløt
2
Wed 18:51  Table 1
6   
Norway
Robin Svedin
0
Norway
Albert-Roman Borrie Stensrød
0
Wed 18:06  Table 4
7   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
0
Norway
Emil Andreassen
2
Wed 18:44  Table 2
8   
Norway
Roar Edvardsen
3
Norway
Filip Endale
3
Wed 18:29  Table 3

Loser round 1

Race to 6
9   
Norway
Tom Kristiansen
0
Norway
Filip Endale
3
Wed 19:10  Table 3
10   
Walk Over
Norway
Emil Andreassen
 
11   
Norway
Bjørn Birger Andreassen
2
Norway
Albert-Roman Borrie Stensrød
0
Wed 18:58  Table 4
12   
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Norway
Eystein Gangfløt
2
Wed 19:33  Table 1

Loser round 2

Race to 6
13   
Norway
Filip Endale
3
Norway
Emil Andreassen
2
Wed 20:40 
14   
Norway
Albert-Roman Borrie Stensrød
0
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Wed 20:10  Table 4

Winners qualification

Race to 6
15   
Norway
Sandro Hasecic
2
Norway
Robin Svedin
0
Wed 19:40  Table 4
16   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
0
Norway
Roar Edvardsen
3
Wed 19:18  Table 2

Losers qualification

Race to 6
17   
Norway
Emil Andreassen
2
Norway
Sandro Hasecic
2
Wed 21:07  Table 3
18   
Norway
Albert-Roman Borrie Stensrød
0
Norway
Roar Edvardsen
3
Wed 20:48 

Semi final

Race to 6
19   
Norway
Robin Svedin
0
Norway
Albert-Roman Borrie Stensrød
0
Wed 22:29  Table 4
20   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
0
Norway
Sandro Hasecic
2
Wed 22:29  Table 3

Final

Race to 6
21   
Norway
Albert-Roman Borrie Stensrød
0
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
0
Wed 22:53 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants