Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 24, 2020

Eesti MV 9-pall kvalifikatsioon

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Oct 24, 2020, 3:00 PM (local time)
Format Double elimination (64 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode B
Rankings Estonian Billiard Association ranking for members
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Gert Gnadeberg (gertgnadeberg@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Walk Over
Estonia
Erki Soomer
 
2   
Estonia
Janno Piilbaum
Walk Over
 
3   
Walk Over
Estonia
Henri Tuulik
 
4   
Estonia
Rainer Paks
Walk Over
 
5   
Walk Over
Estonia
Sergei Purro
 
6   
Estonia
Peeter Paju
Walk Over
 
7   
Walk Over
Estonia
Siimeon E. Pilli
 
8   
Estonia
Rasmus Ligi
Walk Over
 
9   
Walk Over
Estonia
Erki Lehtpuu
 
10   
Estonia
Kalju Kratovitš
Walk Over
 
11   
Walk Over
Estonia
Veljo Pallase
 
12   
Estonia
Mario Palumets
Walk Over
 
13   
Walk Over
Estonia
Märten Hunt
 
14   
Estonia
Revo Maimre
Walk Over
 
15   
Walk Over
Estonia
Reio Taim
 
16   
Estonia
Priit Pajumaa
Walk Over
 
17   
Walk Over
Estonia
Sander Tamm
 
18   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Walk Over
 
19   
Walk Over
Estonia
Lennart Mägi
 
20   
Estonia
Tarvo Piip
Walk Over
 
21   
Walk Over
Estonia
Henry Merilaid
 
22   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Walk Over
 
23   
Walk Over
Estonia
Priit Sisa
 
24   
Estonia
Nikita Smirnov
Walk Over
 
25   
Walk Over
Estonia
Johannes Raun
 
26   
Estonia
Nils Luhavee
Walk Over
 
27   
Walk Over
Estonia
Mattias Raun
 
28   
Estonia
Philip Tsunihhin
Walk Over
 
29   
Walk Over
Estonia
Toomas Kont
 
30   
Estonia
Kevin Daniel Koppel
Walk Over
 
31   
Walk Over
Estonia
Rene Kivila
 
32   
Estonia
Kalle Raudmets
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 5
33   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Erki Soomer
Sun 16:03  Table 2
34   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Harry Ventsel
Sun 14:56  Table 15
35   
Estonia
Marten Kont
Estonia
Henri Tuulik
Sun 16:51  Table 9
36   
Estonia
Rainer Paks
Estonia
Ilja Tištšenko
Sun 16:48  Table 8
37   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Sergei Purro
Sun 15:04  Table 6
38   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Aimar Kulp
Sun 15:49  Table 6
39   
Estonia
Fred Martmaa
Estonia
Siimeon E. Pilli
Sun 16:34  Table 3
40   
Estonia
Rasmus Ligi
Estonia
Kaupo Saarmann
Sun 15:06  Table 12
41   
Estonia
Maksim Pintšuk
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 15:46  Table 13
42   
Estonia
Kalju Kratovitš
Estonia
Indrek Purge
Sun 16:27  Table 7
43   
Estonia
Allan Ilves
Estonia
Veljo Pallase
Sun 15:34  Table 15
44   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Aleksander Sirotin
Sun 16:10  Table 5
45   
Estonia
Oleg Sidorov
Estonia
Märten Hunt
Sun 15:38  Table 3
46   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Georg Grossthal
Sun 16:49  Table 11
47   
Estonia
Kaido Pungas
Estonia
Reio Taim
Sun 15:55  Table 12
48   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Karl Mihkelson
Sun 15:20  Table 7
49   
Estonia
Tauno Markovskis
Estonia
Sander Tamm
Sun 17:07  Table 14
50   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Estonia
Toomas Saarts
Sun 16:32  Table 2
51   
Estonia
Andres Mets
Estonia
Lennart Mägi
Sun 16:12  Table 15
52   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 17:24  Table 10
53   
Estonia
Agris Stüf
Estonia
Henry Merilaid
Sun 16:13  Table 13
54   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Estonia
Viljar Ounpuu
Sun 16:33  Table 1
55   
Estonia
Roland Maimre
Estonia
Priit Sisa
Sun 17:19  Table 7
56   
Estonia
Nikita Smirnov
Estonia
Gert Jurgenson
Sun 16:47  Table 15
57   
Estonia
Mirko Raid
Estonia
Johannes Raun
Sun 17:09  Table 13
58   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Andres Viidik
Sun 16:37  Table 5
59   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Mattias Raun
Sun 17:08  Table 12
60   
Estonia
Philip Tsunihhin
Estonia
Margus Kala
Sun 16:40  Table 6
61   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Toomas Kont
Sun 16:43  Table 4
62   
Estonia
Kevin Daniel Koppel
Estonia
Roman Kuzemko
Sun 16:45  Table 12
63   
Estonia
Mart Liigant
Estonia
Rene Kivila
Sun 17:00  Table 6
64   
Estonia
Kalle Raudmets
Estonia
Erki Erm
Sun 17:17  Table 3

Loser round 1

Race to 5
65   
Walk Over
Estonia
Kalle Raudmets
 
66   
Walk Over
Estonia
Mart Liigant
 
67   
Walk Over
Estonia
Kevin Daniel Koppel
 
68   
Walk Over
Estonia
Toomas Kont
 
69   
Walk Over
Estonia
Margus Kala
 
70   
Walk Over
Estonia
Argo Ravalepik
 
71   
Walk Over
Estonia
Nils Luhavee
 
72   
Walk Over
Estonia
Johannes Raun
 
73   
Walk Over
Estonia
Nikita Smirnov
 
74   
Walk Over
Estonia
Roland Maimre
 
75   
Walk Over
Estonia
Tonis Tikerpuu
 
76   
Walk Over
Estonia
Henry Merilaid
 
77   
Walk Over
Estonia
Tarvo Piip
 
78   
Walk Over
Estonia
Lennart Mägi
 
79   
Walk Over
Estonia
Ants-Kristjan Masing
 
80   
Walk Over
Estonia
Sander Tamm
 
81   
Walk Over
Estonia
Karl Mihkelson
 
82   
Walk Over
Estonia
Kaido Pungas
 
83   
Walk Over
Estonia
Revo Maimre
 
84   
Walk Over
Estonia
Märten Hunt
 
85   
Walk Over
Estonia
Aleksander Sirotin
 
86   
Walk Over
Estonia
Veljo Pallase
 
87   
Walk Over
Estonia
Indrek Purge
 
88   
Walk Over
Estonia
Erki Lehtpuu
 
89   
Walk Over
Estonia
Rasmus Ligi
 
90   
Walk Over
Estonia
Fred Martmaa
 
91   
Walk Over
Estonia
Peeter Paju
 
92   
Walk Over
Estonia
Sergei Purro
 
93   
Walk Over
Estonia
Rainer Paks
 
94   
Walk Over
Estonia
Marten Kont
 
95   
Walk Over
Estonia
Janno Piilbaum
 
96   
Walk Over
Estonia
Erki Soomer
 

Winner round 2

Race to 5
97   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Harry Ventsel
Sun 17:55  Table 6
98   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Ilja Tištšenko
Sun 17:46  Table 13
99   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Aimar Kulp
Sun 17:22  Table 1
100   
Estonia
Siimeon E. Pilli
Estonia
Kaupo Saarmann
Sun 17:28  Table 15
101   
Estonia
Maksim Pintšuk
Estonia
Kalju Kratovitš
Sun 17:29  Table 2
102   
Estonia
Allan Ilves
Estonia
Mario Palumets
Sun 17:41  Table 8
103   
Estonia
Oleg Sidorov
Estonia
Georg Grossthal
Sun 17:36  Table 11
104   
Estonia
Reio Taim
Estonia
Priit Pajumaa
Sun 17:36  Table 9
105   
Estonia
Tauno Markovskis
Estonia
Toomas Saarts
Sun 18:11  Table 14
106   
Estonia
Andres Mets
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 18:42  Table 10
107   
Estonia
Agris Stüf
Estonia
Viljar Ounpuu
Sun 17:36  Table 5
108   
Estonia
Priit Sisa
Estonia
Gert Jurgenson
Sun 18:21  Table 7
109   
Estonia
Mirko Raid
Estonia
Andres Viidik
Sun 17:55  Table 12
110   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Philip Tsunihhin
Sun 18:13  Table 15
111   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Roman Kuzemko
Sun 17:37  Table 4
112   
Estonia
Rene Kivila
Estonia
Erki Erm
Sun 17:57  Table 3

Loser round 2

Race to 5
113   
Estonia
Kalle Raudmets
Estonia
Mart Liigant
Sun 18:06  Table 11
114   
Estonia
Kevin Daniel Koppel
Estonia
Toomas Kont
Sun 18:12  Table 2
115   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Argo Ravalepik
 
116   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Johannes Raun
Sun 18:15  Table 5
117   
Estonia
Nikita Smirnov
Estonia
Roland Maimre
Sun 18:24  Table 4
118   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Estonia
Henry Merilaid
Sun 18:18  Table 8
119   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Lennart Mägi
Sun 18:43  Table 13
120   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Estonia
Sander Tamm
Sun 18:20  Table 3
121   
Estonia
Karl Mihkelson
Estonia
Kaido Pungas
Sun 18:29  Table 9
122   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Märten Hunt
Sun 18:41  Table 1
123   
Estonia
Aleksander Sirotin
Estonia
Veljo Pallase
 
124   
Estonia
Indrek Purge
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 18:21  Table 6
125   
Estonia
Rasmus Ligi
Estonia
Fred Martmaa
Sun 18:58  Table 11
126   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Sergei Purro
Sun 18:59  Table 14
127   
Estonia
Rainer Paks
Estonia
Marten Kont
Sun 19:01  Table 12
128   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Erki Soomer
Sun 19:02  Table 3

Loser round 3

Race to 5
129   
Estonia
Mart Liigant
Estonia
Priit Pajumaa
Sun 19:05  Table 5
130   
Estonia
Kevin Daniel Koppel
Estonia
Oleg Sidorov
 
131   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Allan Ilves
Sun 19:05  Table 2
132   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Kalju Kratovitš
Sun 19:07  Table 10
133   
Estonia
Roland Maimre
Estonia
Siimeon E. Pilli
Sun 19:14  Table 4
134   
Estonia
Henry Merilaid
Estonia
Aimar Kulp
Sun 19:12  Table 9
135   
Estonia
Lennart Mägi
Estonia
Ilja Tištšenko
Sun 19:39  Table 13
136   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Estonia
Harry Ventsel
Sun 19:11  Table 8
137   
Estonia
Karl Mihkelson
Estonia
Rene Kivila
Sun 19:18  Table 6
138   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Roman Kuzemko
Sun 19:18  Table 1
139   
Estonia
Veljo Pallase
Estonia
Mattias Raun
Sun 19:08  Table 15
140   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Mirko Raid
Sun 19:35  Table 10
141   
Estonia
Fred Martmaa
Estonia
Gert Jurgenson
Sun 20:06  Table 11
142   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Viljar Ounpuu
Sun 19:51  Table 14
143   
Estonia
Marten Kont
Estonia
Andres Mets
Sun 19:38  Table 12
144   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Toomas Saarts
Sun 20:06  Table 3

Winners qualification

Race to 5
145   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Henri Tuulik
Sun 19:49  Table 7
146   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Kaupo Saarmann
Sun 19:51  Table 15
147   
Estonia
Maksim Pintšuk
Estonia
Mario Palumets
Sun 19:55  Table 1
148   
Estonia
Georg Grossthal
Estonia
Reio Taim
Sun 19:57  Table 4
149   
Estonia
Tauno Markovskis
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 19:58  Table 9
150   
Estonia
Agris Stüf
Estonia
Priit Sisa
Sun 19:58  Table 8
151   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Philip Tsunihhin
Sun 20:14  Table 10
152   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Erki Erm
Sun 20:13  Table 7

Loser round 4

Race to 5
153   
Estonia
Mart Liigant
Estonia
Kevin Daniel Koppel
Sun 20:16  Table 5
154   
Estonia
Allan Ilves
Estonia
Nils Luhavee
Sun 20:18  Table 2
155   
Estonia
Roland Maimre
Estonia
Henry Merilaid
Sun 20:23  Table 12
156   
Estonia
Lennart Mägi
Estonia
Harry Ventsel
Sun 20:34  Table 13
157   
Estonia
Rene Kivila
Estonia
Roman Kuzemko
Sun 20:38  Table 11
158   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Mirko Raid
Sun 20:29  Table 1
159   
Estonia
Gert Jurgenson
Estonia
Peeter Paju
Sun 20:40  Table 14
160   
Estonia
Andres Mets
Estonia
Janno Piilbaum
Sun 21:01  Table 10

Losers qualification

Race to 5
161   
Estonia
Mart Liigant
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 21:22  Table 9
162   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Priit Sisa
Sun 20:53  Table 8
163   
Estonia
Roland Maimre
Estonia
Andres Viidik
Sun 21:07  Table 12
164   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sun 21:24  Table 13
165   
Estonia
Rene Kivila
Estonia
Henri Tuulik
Sun 21:33  Table 11
166   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Ken Riidak
Sun 21:02  Table 15
167   
Estonia
Gert Jurgenson
Estonia
Mario Palumets
Sun 21:31  Table 14
168   
Estonia
Andres Mets
Estonia
Reio Taim
Sun 21:53  Table 10

Last sixteen

Race to 5
169   
Estonia
Raimo Teesaar
Drawn from match: 161-168
 
170   
Estonia
Kaupo Saarmann
Drawn from match: 161-168
 
171   
Estonia
Maksim Pintšuk
Drawn from match: 161-168
 
172   
Estonia
Georg Grossthal
Drawn from match: 161-168
 
173   
Estonia
Tauno Markovskis
Drawn from match: 161-168
 
174   
Estonia
Agris Stüf
Drawn from match: 161-168
 
175   
Estonia
Philip Tsunihhin
Drawn from match: 161-168
 
176   
Estonia
Erki Erm
Drawn from match: 161-168
 

Quarter final

Race to 5
177   
Winner of match 169
Winner of match 170
 
178   
Winner of match 171
Winner of match 172
 
179   
Winner of match 173
Winner of match 174
 
180   
Winner of match 175
Winner of match 176
 

Semi final

Race to 5
181   
Winner of match 177
Winner of match 178
 
182   
Winner of match 179
Winner of match 180
 

Final

Race to 5
183   
Winner of match 181
Winner of match 182
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment