Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 24, 2020

Eesti MV 8-pall kvalifikatsioon

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Oct 24, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (65 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Dresscode B
Rankings Estonian Billiard Association ranking for members
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Gert Gnadeberg (gertgnadeberg@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 09:48  Table 1
2   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Walk Over
 
3   
Walk Over
Estonia
Kaupo Saarmann
 
4   
Estonia
Sergei Purro
Walk Over
 
5   
Walk Over
Estonia
Revo Maimre
 
6   
Estonia
Henry Merilaid
Walk Over
 
7   
Walk Over
Estonia
Toomas Saarts
 
8   
Estonia
Kevin Daniel Koppel
Walk Over
 
9   
Walk Over
Estonia
Sander Tamm
 
10   
Estonia
Mario Palumets
Walk Over
 
11   
Walk Over
Estonia
Rene Kivila
 
12   
Estonia
Argo Ravalepik
Walk Over
 
13   
Walk Over
Estonia
Nikita Smirnov
 
14   
Estonia
Reio Taim
Walk Over
 
15   
Walk Over
Estonia
Veljo Pallase
 
16   
Estonia
Peeter Paju
Walk Over
 
17   
Walk Over
Estonia
Kaido Pungas
 
18   
Estonia
Andres Mets
Walk Over
 
19   
Walk Over
Estonia
Priit Sisa
 
20   
Estonia
Roland Maimre
Walk Over
 
21   
Walk Over
Estonia
Mart Liigant
 
22   
Estonia
Rainer Paks
Walk Over
 
23   
Walk Over
Estonia
Georg Grossthal
 
24   
Estonia
Andres Viidik
Walk Over
 
25   
Walk Over
Estonia
Mattias Raun
 
26   
Estonia
Harry Ventsel
Walk Over
 
27   
Walk Over
Estonia
Toomas Kont
 
28   
Estonia
Philip Tsunihhin
Walk Over
 
29   
Walk Over
Estonia
Erki Soomer
 
30   
Estonia
Priit Pajumaa
Walk Over
 
31   
Walk Over
Estonia
Viljar Ounpuu
 
32   
Estonia
Ilja Tištšenko
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 4
33   
Estonia
Erki Erm
Estonia
Tarvo Piip
Sun 10:51  Table 5
34   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Estonia
Märten Hunt
Sun 09:48  Table 2
35   
Estonia
Indrek Purge
Estonia
Kaupo Saarmann
Sun 09:48  Table 3
36   
Estonia
Sergei Purro
Estonia
Nils Luhavee
Sun 09:48  Table 4
37   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Revo Maimre
Sun 09:48  Table 5
38   
Estonia
Henry Merilaid
Estonia
Kalle Raudmets
Sun 09:48  Table 6
39   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Toomas Saarts
Sun 09:48  Table 7
40   
Estonia
Kevin Daniel Koppel
Estonia
Mirko Raid
Sun 09:48  Table 8
41   
Estonia
Tauno Markovskis
Estonia
Sander Tamm
Sun 09:48  Table 9
42   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sun 09:48  Table 10
43   
Estonia
Artjom Sažin
Estonia
Rene Kivila
Sun 09:48  Table 11
44   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Agris Stüf
Sun 09:48  Table 12
45   
Estonia
Siimeon E. Pilli
Estonia
Nikita Smirnov
Sun 09:48  Table 13
46   
Estonia
Reio Taim
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 09:48  Table 14
47   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Veljo Pallase
Sun 09:48  Table 15
48   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Maksim Pintšuk
Sun 10:57  Table 8
49   
Estonia
Karl Mihkelson
Estonia
Kaido Pungas
Sun 10:30  Table 14
50   
Estonia
Andres Mets
Estonia
Fred Martmaa
Sun 10:35  Table 15
51   
Estonia
Lennart Mägi
Estonia
Priit Sisa
Sun 10:40  Table 3
52   
Estonia
Roland Maimre
Estonia
Marten Kont
Sun 10:13  Table 8
53   
Estonia
Johannes Raun
Estonia
Mart Liigant
Sun 10:26  Table 2
54   
Estonia
Rainer Paks
Estonia
Aimar Kulp
Sun 10:48  Table 10
55   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Estonia
Georg Grossthal
Sun 10:44  Table 13
56   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Gert Jurgenson
Sun 10:55  Table 11
57   
Estonia
Rein Luik
Estonia
Mattias Raun
 
58   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Rasmus Ligi
Sun 10:57  Table 9
59   
Estonia
Oleg Sidorov
Estonia
Toomas Kont
Sun 10:25  Table 9
60   
Estonia
Philip Tsunihhin
Estonia
Aleksander Sirotin
Sun 10:27  Table 4
61   
Estonia
Kalju Kratovitš
Estonia
Erki Soomer
Sun 10:49  Table 1
62   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Roman Kuzemko
Sun 10:58  Table 4
63   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Viljar Ounpuu
Sun 10:58  Table 12
64   
Estonia
Ilja Tištšenko
Estonia
Raimo Teesaar
Sun 11:00  Table 6

Loser round 1

Race to 4
65   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Raimo Teesaar
Sun 11:39  Table 8
66   
Walk Over
Estonia
Viljar Ounpuu
 
67   
Walk Over
Estonia
Priit Pajumaa
 
68   
Walk Over
Estonia
Erki Soomer
 
69   
Walk Over
Estonia
Aleksander Sirotin
 
70   
Walk Over
Estonia
Oleg Sidorov
 
71   
Walk Over
Estonia
Rasmus Ligi
 
72   
Walk Over
Estonia
Rein Luik
 
73   
Walk Over
Estonia
Andres Viidik
 
74   
Walk Over
Estonia
Tonis Tikerpuu
 
75   
Walk Over
Estonia
Rainer Paks
 
76   
Walk Over
Estonia
Johannes Raun
 
77   
Walk Over
Estonia
Roland Maimre
 
78   
Walk Over
Estonia
Lennart Mägi
 
79   
Walk Over
Estonia
Andres Mets
 
80   
Walk Over
Estonia
Kaido Pungas
 
81   
Walk Over
Estonia
Peeter Paju
 
82   
Walk Over
Estonia
Veljo Pallase
 
83   
Walk Over
Estonia
Reio Taim
 
84   
Walk Over
Estonia
Nikita Smirnov
 
85   
Walk Over
Estonia
Argo Ravalepik
 
86   
Walk Over
Estonia
Artjom Sažin
 
87   
Walk Over
Estonia
Mario Palumets
 
88   
Walk Over
Estonia
Sander Tamm
 
89   
Walk Over
Estonia
Kevin Daniel Koppel
 
90   
Walk Over
Estonia
Margus Kala
 
91   
Walk Over
Estonia
Kalle Raudmets
 
92   
Walk Over
Estonia
Ken Riidak
 
93   
Walk Over
Estonia
Sergei Purro
 
94   
Walk Over
Estonia
Indrek Purge
 
95   
Walk Over
Estonia
Ants-Kristjan Masing
 
96   
Walk Over
Estonia
Tarvo Piip
 

Winner round 2

Race to 4
97   
Estonia
Erki Erm
Estonia
Märten Hunt
Sun 11:46  Table 5
98   
Estonia
Kaupo Saarmann
Estonia
Nils Luhavee
Sun 11:01  Table 7
99   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Henry Merilaid
Sun 11:04  Table 2
100   
Estonia
Toomas Saarts
Estonia
Mirko Raid
Sun 11:11  Table 15
101   
Estonia
Tauno Markovskis
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sun 11:19  Table 14
102   
Estonia
Rene Kivila
Estonia
Agris Stüf
Sun 11:22  Table 6
103   
Estonia
Siimeon E. Pilli
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 11:40  Table 7
104   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Maksim Pintšuk
Sun 11:43  Table 2
105   
Estonia
Karl Mihkelson
Estonia
Fred Martmaa
Sun 11:44  Table 10
106   
Estonia
Priit Sisa
Estonia
Marten Kont
Sun 12:05  Table 11
107   
Estonia
Mart Liigant
Estonia
Aimar Kulp
Sun 11:58  Table 1
108   
Estonia
Georg Grossthal
Estonia
Gert Jurgenson
Sun 12:14  Table 4
109   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Harry Ventsel
Sun 12:05  Table 3
110   
Estonia
Toomas Kont
Estonia
Philip Tsunihhin
Sun 11:44  Table 15
111   
Estonia
Kalju Kratovitš
Estonia
Roman Kuzemko
Sun 12:22  Table 6
112   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Ilja Tištšenko
Sun 12:03  Table 9

Loser round 2

Race to 4
113   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Viljar Ounpuu
Sun 12:24  Table 8
114   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Erki Soomer
Sun 12:27  Table 2
115   
Estonia
Aleksander Sirotin
Estonia
Oleg Sidorov
Sun 11:53  Table 13
116   
Estonia
Rasmus Ligi
Estonia
Rein Luik
 
117   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Tonis Tikerpuu
Sun 12:27  Table 13
118   
Estonia
Rainer Paks
Estonia
Johannes Raun
Sun 11:56  Table 12
119   
Estonia
Roland Maimre
Estonia
Lennart Mägi
Sun 12:27  Table 15
120   
Estonia
Andres Mets
Estonia
Kaido Pungas
Sun 12:36  Table 10
121   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Veljo Pallase
Sun 12:41  Table 8
122   
Estonia
Reio Taim
Estonia
Nikita Smirnov
Sun 12:41  Table 5
123   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Artjom Sažin
Sun 12:45  Table 4
124   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Sander Tamm
Sun 12:52  Table 7
125   
Estonia
Kevin Daniel Koppel
Estonia
Margus Kala
Sun 12:52  Table 14
126   
Estonia
Kalle Raudmets
Estonia
Ken Riidak
Sun 13:02  Table 3
127   
Estonia
Sergei Purro
Estonia
Indrek Purge
Sun 13:04  Table 10
128   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Estonia
Tarvo Piip
Sun 13:04  Table 6

Loser round 3

Race to 4
129   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Janno Piilbaum
Sun 13:07  Table 11
130   
Estonia
Erki Soomer
Estonia
Siimeon E. Pilli
Sun 14:05  Table 2
131   
Estonia
Oleg Sidorov
Estonia
Rene Kivila
Sun 13:07  Table 1
132   
Estonia
Rasmus Ligi
Estonia
Tauno Markovskis
Sun 13:24  Table 7
133   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Toomas Saarts
Sun 13:52  Table 13
134   
Estonia
Johannes Raun
Estonia
Revo Maimre
Sun 13:29  Table 12
135   
Estonia
Roland Maimre
Estonia
Nils Luhavee
Sun 13:44  Table 9
136   
Estonia
Andres Mets
Estonia
Märten Hunt
Sun 13:28  Table 14
137   
Estonia
Veljo Pallase
Estonia
Ilja Tištšenko
Sun 13:56  Table 8
138   
Estonia
Nikita Smirnov
Estonia
Kalju Kratovitš
Sun 13:47  Table 5
139   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Toomas Kont
Sun 13:41  Table 4
140   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Harry Ventsel
Sun 13:41  Table 6
141   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Gert Jurgenson
Sun 13:43  Table 11
142   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Mart Liigant
Sun 14:01  Table 3
143   
Estonia
Indrek Purge
Estonia
Marten Kont
Sun 14:19  Table 10
144   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Fred Martmaa
Sun 13:43  Table 15

Winners qualification

Race to 4
145   
Estonia
Erki Erm
Estonia
Kaupo Saarmann
Sun 14:30  Table 12
146   
Estonia
Henry Merilaid
Estonia
Mirko Raid
Sun 14:10  Table 1
147   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Agris Stüf
Sun 14:10  Table 6
148   
Estonia
Rauno Rüütel
Estonia
Maksim Pintšuk
Sun 14:15  Table 14
149   
Estonia
Karl Mihkelson
Estonia
Priit Sisa
Sun 14:32  Table 7
150   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Georg Grossthal
Sun 14:40  Table 11
151   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Philip Tsunihhin
Sun 14:43  Table 13
152   
Estonia
Roman Kuzemko
Estonia
Henri Tuulik
Sun 14:45  Table 3

Loser round 4

Race to 4
153   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Siimeon E. Pilli
Sun 15:01  Table 2
154   
Estonia
Rene Kivila
Estonia
Tauno Markovskis
Sun 14:51  Table 1
155   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Johannes Raun
Sun 14:51  Table 14
156   
Estonia
Roland Maimre
Estonia
Andres Mets
Sun 14:59  Table 9
157   
Estonia
Ilja Tištšenko
Estonia
Kalju Kratovitš
Sun 15:12  Table 8
158   
Estonia
Toomas Kont
Estonia
Mario Palumets
Sun 14:54  Table 5
159   
Estonia
Gert Jurgenson
Estonia
Mart Liigant
Sun 14:52  Table 4
160   
Estonia
Indrek Purge
Estonia
Tarvo Piip
Sun 15:33  Table 10

Losers qualification

Race to 4
161   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Priit Sisa
Sun 15:34  Table 2
162   
Estonia
Tauno Markovskis
Estonia
Georg Grossthal
Sun 15:43  Table 11
163   
Estonia
Johannes Raun
Estonia
Mattias Raun
Sun 16:11  Table 14
164   
Estonia
Roland Maimre
Estonia
Henri Tuulik
Sun 15:43  Table 9
165   
Estonia
Ilja Tištšenko
Estonia
Erki Erm
Sun 16:20  Table 8
166   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Henry Merilaid
Sun 15:47  Table 5
167   
Estonia
Gert Jurgenson
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sun 15:40  Table 4
168   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 16:27  Table 10

Last sixteen

Race to 4
169   
Estonia
Kaupo Saarmann
Drawn from match: 161-168
 
170   
Estonia
Mirko Raid
Drawn from match: 161-168
 
171   
Estonia
Agris Stüf
Drawn from match: 161-168
 
172   
Estonia
Maksim Pintšuk
Drawn from match: 161-168
 
173   
Estonia
Karl Mihkelson
Drawn from match: 161-168
 
174   
Estonia
Aimar Kulp
Drawn from match: 161-168
 
175   
Estonia
Philip Tsunihhin
Drawn from match: 161-168
 
176   
Estonia
Roman Kuzemko
Drawn from match: 161-168
 

Quarter final

Race to 4
177   
Winner of match 169
Winner of match 170
 
178   
Winner of match 171
Winner of match 172
 
179   
Winner of match 173
Winner of match 174
 
180   
Winner of match 175
Winner of match 176
 

Semi final

Race to 4
181   
Winner of match 177
Winner of match 178
 
182   
Winner of match 179
Winner of match 180
 

Final

Race to 4
183   
Winner of match 181
Winner of match 182
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment