Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 15, 2020

Eesti MV 2020 8-palli (Seeniorid)

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Tauno Markovskis
6 (5/1) 35 (24/11)
69%
2 Madis Gnadeberg
5 (4/1) 30 (20/10)
67%
3 Harry Ventsel
4 (3/1) 21 (12/9)
57%
3 Viktor Korsmik
5 (3/2) 33 (17/16)
52%
5 Kalle Raudmets
4 (3/1) 21 (14/7)
67%
5 Andres Viidik
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
5 Roland Maimre
5 (3/2) 31 (16/15)
52%
5 Mihkel Mägi
4 (3/1) 22 (15/7)
68%
9 Toomas Kont
3 (2/1) 16 (9/7)
56%
Show more
9 Argo Ravalepik
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
9 Janno Piilbaum
Break & Run
2 (1/1) 10 (5/5)
50%
9 Viktor Blinov
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
9 Veljo Pallase
3 (2/1) 18 (10/8)
56%
9 Peep Koitlepp
3 (2/1) 18 (11/7)
61%
9 Rafig Adigazalov
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
9 Sergei Purro
4 (2/2) 18 (8/10)
44%
17 Mati Torop
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
17 Ants-Kristjan Masing
Kalevi Piljardikool
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
17 Tarvo Piip
Break & Run
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
17 Einar Saska
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
17 Rainer Paks
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
17 Rein Säinas
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Indrek Kruus
3 (1/2) 18 (9/9)
50%
17 Tiit Õun
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
25 Oleg Bazanov
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
25 Toomas Tamm
Break & Run
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
Starts Nov 15, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (26 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Estonian Billiard Association ranking for members
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Gert Gnadeberg (gertgnadeberg@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Estonia
Madis Gnadeberg
Walk Over
 
2   
Estonia
Sergei Purro
Estonia
Rein Säinas
Sun 09:54  Table 1
3   
Estonia
Oleg Bazanov
Estonia
Argo Ravalepik
Sun 09:54  Table 2
4   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Estonia
Peep Koitlepp
Sun 09:54  Table 3
5   
Estonia
Andres Viidik
Walk Over
 
6   
Estonia
Mati Torop
Estonia
Veljo Pallase
Sun 09:54  Table 4
7   
Estonia
Tauno Markovskis
Estonia
Rainer Paks
Sun 09:54  Table 5
8   
Walk Over
Estonia
Janno Piilbaum
 
9   
Estonia
Tarvo Piip
Walk Over
 
10   
Estonia
Viktor Korsmik
Estonia
Kalle Raudmets
Sun 09:54  Table 6
11   
Estonia
Toomas Kont
Estonia
Einar Saska
Sun 09:54  Table 7
12   
Walk Over
Estonia
Rafig Adigazalov
 
13   
Estonia
Roland Maimre
Estonia
Indrek Kruus
Sun 09:54  Table 8
14   
Estonia
Mihkel Mägi
Estonia
Toomas Tamm
Sun 09:54  Table 9
15   
Estonia
Viktor Blinov
Estonia
Tiit Õun
Sun 09:54  Table 10
16   
Walk Over
Estonia
Harry Ventsel
 

Winners qualification

Race to 4
17   
Estonia
Madis Gnadeberg
Estonia
Sergei Purro
Sun 10:47  Table 10
18   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Peep Koitlepp
Sun 11:04  Table 3
19   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Veljo Pallase
Sun 10:40  Table 4
20   
Estonia
Rainer Paks
Estonia
Janno Piilbaum
Sun 10:48  Table 5
21   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Kalle Raudmets
Sun 11:59  Table 6
22   
Estonia
Toomas Kont
Estonia
Rafig Adigazalov
Sun 10:57  Table 7
23   
Estonia
Roland Maimre
Estonia
Mihkel Mägi
Sun 11:12  Table 8
24   
Estonia
Viktor Blinov
Estonia
Harry Ventsel
Sun 10:46  Table 1

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Estonia
Rein Säinas
 
26   
Estonia
Oleg Bazanov
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Sun 11:09  Table 12
27   
Walk Over
Estonia
Mati Torop
 
28   
Estonia
Tauno Markovskis
Walk Over
 
29   
Walk Over
Estonia
Viktor Korsmik
 
30   
Estonia
Einar Saska
Walk Over
 
31   
Estonia
Indrek Kruus
Estonia
Toomas Tamm
Sun 11:21  Table 2
32   
Estonia
Tiit Õun
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 4
33   
Estonia
Rein Säinas
Estonia
Viktor Blinov
Sun 11:52  Table 3
34   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Estonia
Roland Maimre
Sun 12:11  Table 2
35   
Estonia
Mati Torop
Estonia
Rafig Adigazalov
Sun 11:55  Table 7
36   
Estonia
Tauno Markovskis
Estonia
Tarvo Piip
Sun 13:06  Table 6
37   
Estonia
Viktor Korsmik
Estonia
Rainer Paks
Sun 12:05  Table 8
38   
Estonia
Einar Saska
Estonia
Andres Viidik
Sun 12:19  Table 4
39   
Estonia
Indrek Kruus
Estonia
Argo Ravalepik
Sun 12:25  Table 10
40   
Estonia
Tiit Õun
Estonia
Sergei Purro
Sun 11:29  Table 10

Last sixteen

Race to 4
41   
Estonia
Madis Gnadeberg
Estonia
Viktor Blinov
Sun 14:05  Table 2
42   
Estonia
Peep Koitlepp
Estonia
Roland Maimre
Sun 14:05  Table 3
43   
Estonia
Veljo Pallase
Estonia
Viktor Korsmik
Sun 14:05  Table 4
44   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Andres Viidik
Sun 14:05  Table 6
45   
Estonia
Kalle Raudmets
Estonia
Sergei Purro
Sun 14:05  Table 7
46   
Estonia
Toomas Kont
Estonia
Tauno Markovskis
Sun 14:05  Table 8
47   
Estonia
Mihkel Mägi
Estonia
Argo Ravalepik
Sun 14:05  Table 9
48   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Rafig Adigazalov
Sun 14:05  Table 10

Quarter final

Race to 4
49   
Estonia
Madis Gnadeberg
Estonia
Roland Maimre
Sun 15:28  Table 3
50   
Estonia
Viktor Korsmik
Estonia
Andres Viidik
Sun 15:21  Table 6
51   
Estonia
Kalle Raudmets
Estonia
Tauno Markovskis
Sun 14:58  Table 8
52   
Estonia
Mihkel Mägi
Estonia
Harry Ventsel
Sun 14:52  Table 2

Semi final

Race to 5
53   
Estonia
Madis Gnadeberg
Estonia
Viktor Korsmik
Sun 16:45  Table 6
54   
Estonia
Tauno Markovskis
Estonia
Harry Ventsel
Sun 16:55  Table 1

Final

Race to 5
55   
Estonia
Madis Gnadeberg
Estonia
Tauno Markovskis
Sun 18:00  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment