Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 24, 2020

Eesti MV 10-pall kvalifikatsioon

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Oct 24, 2020, 1:00 PM (local time)
Format Double elimination (43 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode B
Rankings Estonian Billiard Association ranking for members
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Gert Gnadeberg (gertgnadeberg@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Estonia
Erki Erm
Walk Over
 
2   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Artjom Sažin
Sat 14:52  Table 14
3   
Estonia
Nils Luhavee
Walk Over
 
4   
Walk Over
Estonia
Johannes Raun
 
5   
Estonia
Erki Lehtpuu
Walk Over
 
6   
Estonia
Priit Sisa
Estonia
Viljar Ounpuu
Sat 14:24  Table 2
7   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Estonia
Argo Ravalepik
Sat 15:05  Table 4
8   
Walk Over
Estonia
Harry Ventsel
 
9   
Estonia
Gert Jurgenson
Walk Over
 
10   
Estonia
Mirko Raid
Estonia
Siimeon E. Pilli
Sat 13:30  Table 11
11   
Estonia
Nikita Smirnov
Walk Over
 
12   
Walk Over
Estonia
Andres Viidik
 
13   
Estonia
Ken Riidak
Walk Over
 
14   
Walk Over
Estonia
Henry Merilaid
 
15   
Estonia
Toomas Kont
Estonia
Janno Piilbaum
Sat 16:01  Table 10
16   
Walk Over
Estonia
Mart Liigant
 
17   
Estonia
Maksim Pintšuk
Walk Over
 
18   
Estonia
Juss Saska
Estonia
Revo Maimre
Sat 16:15  Table 13
19   
Estonia
Tauno Markovskis
Walk Over
 
20   
Walk Over
Estonia
Peeter Paju
 
21   
Estonia
Mattias Raun
Walk Over
 
22   
Estonia
Sergei Purro
Estonia
Marten Kont
Sat 15:12  Table 15
23   
Estonia
Agris Stüf
Estonia
Rein Luik
Sat 13:47  Table 9
24   
Walk Over
Estonia
Karl Mihkelson
 
25   
Estonia
Andres Mets
Walk Over
 
26   
Estonia
Erki Soomer
Estonia
Roland Maimre
Sat 16:23  Table 9
27   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Estonia
Mario Palumets
Sat 14:04  Table 4
28   
Walk Over
Estonia
Aimar Kulp
 
29   
Estonia
Indrek Purge
Walk Over
 
30   
Walk Over
Estonia
Henrik-Johann Ligi
 
31   
Estonia
Ilja Tištšenko
Estonia
Oleg Sidorov
Sat 16:00  Table 8
32   
Walk Over
Estonia
Raimo Teesaar
 

Winner round 1

Race to 5
33   
Estonia
Erki Erm
Estonia
Artjom Sažin
Sat 16:00  Table 14
34   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Johannes Raun
Sat 15:49  Table 3
35   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Priit Sisa
Sat 16:02  Table 15
36   
Estonia
Argo Ravalepik
Estonia
Harry Ventsel
Sat 16:08  Table 4
37   
Estonia
Gert Jurgenson
Estonia
Mirko Raid
Sat 14:42  Table 10
38   
Estonia
Nikita Smirnov
Estonia
Andres Viidik
Sat 13:44  Table 1
39   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Henry Merilaid
Sat 14:42  Table 11
40   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Mart Liigant
Sat 17:01  Table 10
41   
Estonia
Maksim Pintšuk
Estonia
Juss Saska
  Table 13
42   
Estonia
Tauno Markovskis
Estonia
Peeter Paju
Sat 13:29  Table 15
43   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Sergei Purro
Sat 16:03  Table 2
44   
Estonia
Agris Stüf
Estonia
Karl Mihkelson
Sat 14:56  Table 9
45   
Estonia
Andres Mets
Estonia
Erki Soomer
 
46   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Aimar Kulp
Sat 15:49  Table 11
47   
Estonia
Indrek Purge
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sat 16:01  Table 5
48   
Estonia
Oleg Sidorov
Estonia
Raimo Teesaar
Sat 16:39  Table 8

Loser round 1

Race to 5
49   
Walk Over
Estonia
Henri Tuulik
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Estonia
Viljar Ounpuu
 
52   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Walk Over
 
53   
Walk Over
Estonia
Siimeon E. Pilli
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Estonia
Toomas Kont
Walk Over
 
57   
Walk Over
Estonia
Revo Maimre
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Estonia
Marten Kont
 
60   
Estonia
Rein Luik
Walk Over
 
61   
Walk Over
Estonia
Roland Maimre
 
62   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Estonia
Ilja Tištšenko
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
65   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Oleg Sidorov
Sat 17:36  Table 8
66   
Walk Over
Estonia
Indrek Purge
 
67   
Estonia
Viljar Ounpuu
Estonia
Aimar Kulp
Sat 16:45  Table 11
68   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Estonia
Andres Mets
 
69   
Estonia
Siimeon E. Pilli
Estonia
Agris Stüf
Sat 16:37  Table 5
70   
Walk Over
Estonia
Sergei Purro
 
71   
Walk Over
Estonia
Peeter Paju
 
72   
Estonia
Toomas Kont
Estonia
Maksim Pintšuk
Sat 17:26  Table 13
73   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Janno Piilbaum
Sat 17:42  Table 6
74   
Walk Over
Estonia
Henry Merilaid
 
75   
Estonia
Marten Kont
Estonia
Andres Viidik
Sat 16:31  Table 14
76   
Estonia
Rein Luik
Estonia
Mirko Raid
Sat 16:32  Table 1
77   
Estonia
Roland Maimre
Estonia
Argo Ravalepik
Sat 17:28  Table 9
78   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Estonia
Priit Sisa
Sat 17:08  Table 15
79   
Walk Over
Estonia
Nils Luhavee
 
80   
Estonia
Ilja Tištšenko
Estonia
Artjom Sažin
Sat 16:52  Table 3

Winners qualification

Race to 5
81   
Estonia
Erki Erm
Estonia
Johannes Raun
Sat 16:59  Table 6
82   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Harry Ventsel
Sat 17:19  Table 1
83   
Estonia
Gert Jurgenson
Estonia
Nikita Smirnov
Sat 17:12  Table 4
84   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Mart Liigant
Sat 17:39  Table 10
85   
Estonia
Juss Saska
Estonia
Tauno Markovskis
Sat 17:28  Table 14
86   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Karl Mihkelson
Sat 17:13  Table 2
87   
Estonia
Erki Soomer
Estonia
Mario Palumets
Sat 17:37  Table 7
88   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Raimo Teesaar
Sat 17:49  Table 11

Loser round 3

Race to 5
89   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Indrek Purge
Sat 18:39  Table 8
90   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Sat 17:57  Table 15
91   
Estonia
Siimeon E. Pilli
Estonia
Sergei Purro
Sat 17:49  Table 5
92   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Maksim Pintšuk
 
93   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Henry Merilaid
Sat 18:44  Table 14
94   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Rein Luik
Sat 18:05  Table 1
95   
Estonia
Roland Maimre
Estonia
Tonis Tikerpuu
Sat 18:43  Table 9
96   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Artjom Sažin
Sat 18:01  Table 3

Losers qualification

Race to 5
97   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Ken Riidak
Sat 19:43  Table 8
98   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Nikita Smirnov
Sat 19:00  Table 15
99   
Estonia
Siimeon E. Pilli
Estonia
Erki Lehtpuu
Sat 18:35  Table 5
100   
Estonia
Maksim Pintšuk
Estonia
Johannes Raun
Sat 18:05  Table 13
101   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sat 19:47  Table 13
102   
Estonia
Rein Luik
Estonia
Erki Soomer
Sat 19:06  Table 13
103   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Estonia
Mattias Raun
Sat 19:48  Table 14
104   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Tauno Markovskis
Sat 18:46  Table 10

Last sixteen

Race to 5
105   
Estonia
Erki Erm
Drawn from match: 97-104
 
106   
Estonia
Harry Ventsel
Drawn from match: 97-104
 
107   
Estonia
Gert Jurgenson
Drawn from match: 97-104
 
108   
Estonia
Mart Liigant
Drawn from match: 97-104
 
109   
Estonia
Juss Saska
Drawn from match: 97-104
 
110   
Estonia
Karl Mihkelson
Drawn from match: 97-104
 
111   
Estonia
Mario Palumets
Drawn from match: 97-104
 
112   
Estonia
Raimo Teesaar
Drawn from match: 97-104
 

Quarter final

Race to 5
113   
Winner of match 105
Winner of match 106
 
114   
Winner of match 107
Winner of match 108
 
115   
Winner of match 109
Winner of match 110
 
116   
Winner of match 111
Winner of match 112
 

Semi final

Race to 5
117   
Winner of match 113
Winner of match 114
 
118   
Winner of match 115
Winner of match 116
 

Final

Race to 5
119   
Winner of match 117
Winner of match 118
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment