Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 12 - June 13, 2019

EAC II. Dekada 18.

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Piotr Twerdyk
6 (6/0) 38 (28/10)
74%
100
2 Dominik Jastrząb
7 (5/2) 36 (21/15)
58%
87
3 Filip Kraupe
5 (4/1) 25 (15/10)
60%
74
3 Osoroo Enkhbayar
7 (5/2) 39 (22/17)
56%
74
5 Jerzy Regieli
4 (3/1) 25 (17/8)
68%
61
5 Andrzej Holeczek
6 (4/2) 32 (18/14)
56%
61
5 Sambor Stachowiak
4 (3/1) 19 (12/7)
63%
61
5 Adam van der Coghen
5 (3/2) 28 (16/12)
57%
61
9 Rafal Stepnik
Dekada Klub
4 (2/2) 14 (8/6)
57%
49
Show more
9 Krystian Wnęk
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
49
9 Maciej Trudnowski
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
49
9 Grzegorz Szymela
4 (2/2) 28 (17/11)
61%
49
13 Piotr Garus
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
37
13 Kacper Kubica
3 (1/2) 11 (1/10)
9%
37
13 Karol Bujny
3 (1/2) 12 (2/10)
17%
37
13 Jakub Mermel
3 (1/2) 9 (1/8)
11%
37
17 Łącka Iza
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
29
17 Adam Polak
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
29
17 Mariusz Krawiec
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
29
17 Agnieszka Bronikowska
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
29
17 Artur Bronikowski
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
29
17 Paliwoda Krzysztof
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
29
17 Jarosław Kanclerz " Snooky"
3 (1/2) 10 (2/8)
20%
29
17 Dominik Regieli
3 (1/2) 20 (6/14)
30%
29
25 Lipiński Marian
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
22
25 Roman Banasik
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
22
25 Jan Wierzchowski
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
22
Starts Jun 12, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (27 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings EAC II. Dekada ranking. Summer 2019.
Organizer Dekada Klub
Contact Mateusz Solo Solarz (matsolosolarz@gmail.com, 576900330)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Poland
Karol Bujny
Walk Over
 
2   
Poland
Adam van der Coghen
Poland
Piotr Garus
Wed 19:04 
3   
Bahamas
Andrzej Holeczek
Łącka Iza
Wed 19:15  Table 4
4   
Poland
Roman Banasik
Poland
Piotr Twerdyk
Wed 19:26  Table 2
5   
Poland
Dominik Jastrząb
Walk Over
 
6   
Poland
Kacper Kubica
Poland
Jerzy Regieli
Wed 18:34  Table 1
7   
Poland
Maciej Trudnowski
Poland
Grzegorz Szymela
Wed 19:16  Table 5
8   
Walk Over
Poland
Jakub Mermel
 
9   
Poland
Mariusz Krawiec
Walk Over
 
10   
Poland
Rafal Stepnik
Paliwoda Krzysztof
Wed 19:07 
11   
Poland
Jarosław Kanclerz
Brazil
Filip Kraupe
Wed 18:34  Table 2
12   
Poland
Jan Wierzchowski
Poland
Artur Bronikowski
Wed 19:31 
13   
Lipiński Marian
Poland
Sambor Stachowiak
Wed 19:32 
14   
Mongolia
osoroo enkhbayar
Poland
Dominik Regieli
Wed 18:34  Table 3
15   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Poland
Adam Polak
Wed 19:32 
16   
Walk Over
Krystian Wnęk
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Poland
Karol Bujny
Poland
Adam van der Coghen
Wed 19:32  Table 8
18   
Bahamas
Andrzej Holeczek
Poland
Piotr Twerdyk
Wed 20:24  Table 2
19   
Poland
Dominik Jastrząb
Poland
Jerzy Regieli
Wed 18:53  Table 1
20   
Poland
Maciej Trudnowski
Poland
Jakub Mermel
Wed 20:03  Table 10
21   
Poland
Mariusz Krawiec
Poland
Rafal Stepnik
Wed 19:13  Table 3
22   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Artur Bronikowski
Wed 19:33 
23   
Poland
Sambor Stachowiak
Mongolia
osoroo enkhbayar
Wed 19:33  Table 1
24   
Poland
Adam Polak
Krystian Wnęk
Wed 19:33 

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Poland
Piotr Garus
 
26   
Łącka Iza
Poland
Roman Banasik
Wed 20:24  Table 4
27   
Walk Over
Poland
Kacper Kubica
 
28   
Poland
Grzegorz Szymela
Walk Over
 
29   
Walk Over
Paliwoda Krzysztof
 
30   
Poland
Jarosław Kanclerz
Poland
Jan Wierzchowski
Wed 19:34 
31   
Lipiński Marian
Poland
Dominik Regieli
Wed 19:33  Table 5
32   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Poland
Piotr Garus
Poland
Adam Polak
Wed 19:34 
34   
Łącka Iza
Mongolia
osoroo enkhbayar
Wed 21:21  Table 4
35   
Poland
Kacper Kubica
Poland
Artur Bronikowski
Wed 19:34 
36   
Poland
Grzegorz Szymela
Poland
Mariusz Krawiec
Wed 20:02  Table 6
37   
Paliwoda Krzysztof
Poland
Jakub Mermel
Wed 20:32 
38   
Poland
Jarosław Kanclerz
Poland
Dominik Jastrząb
Wed 19:35  Table 6
39   
Poland
Dominik Regieli
Bahamas
Andrzej Holeczek
Wed 21:06  Table 1
40   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Poland
Karol Bujny
Wed 20:04 

Winners qualification

Race to 5
41   
Poland
Adam van der Coghen
Poland
Piotr Twerdyk
Wed 21:06  Table 5
42   
Poland
Jerzy Regieli
Poland
Maciej Trudnowski
Wed 20:32  Table 10
43   
Poland
Rafal Stepnik
Brazil
Filip Kraupe
Wed 19:53  Table 3
44   
Poland
Sambor Stachowiak
Krystian Wnęk
Wed 20:27  Table 1

Loser round 3

Race to 5
45   
Poland
Piotr Garus
Mongolia
osoroo enkhbayar
Wed 22:04 
46   
Poland
Kacper Kubica
Poland
Grzegorz Szymela
Wed 20:45  Table 3
47   
Poland
Jakub Mermel
Poland
Dominik Jastrząb
Wed 20:33  Table 8
48   
Bahamas
Andrzej Holeczek
Poland
Karol Bujny
Wed 21:41  Table 1

Losers qualification

Race to 5
49   
Mongolia
osoroo enkhbayar
Poland
Maciej Trudnowski
Wed 22:04  Table 4
50   
Poland
Grzegorz Szymela
Poland
Adam van der Coghen
Wed 22:09  Table 2
51   
Poland
Dominik Jastrząb
Krystian Wnęk
Wed 21:13 
52   
Bahamas
Andrzej Holeczek
Poland
Rafal Stepnik
Wed 22:22 

Quarter final

Race to 5
53   
Poland
Piotr Twerdyk
Bahamas
Andrzej Holeczek
Wed 22:26  Table 1
54   
Poland
Jerzy Regieli
Mongolia
osoroo enkhbayar
Wed 22:53  Table 4
55   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Adam van der Coghen
Wed 22:59  Table 2
56   
Poland
Sambor Stachowiak
Poland
Dominik Jastrząb
Wed 21:16  Table 2

Semi final

Race to 5
57   
Poland
Piotr Twerdyk
Mongolia
osoroo enkhbayar
Wed 23:38  Table 4
58   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Dominik Jastrząb
Wed 23:43  Table 2

Final

Race to 5
59   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Dominik Jastrząb
Thu 00:31  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment