Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 15 - May 16, 2019

EAC II. Dekada 14.

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jerzy Regieli
8 (7/1) 36 (23/13)
64%
100
2 Adam Polak
6 (5/1) 39 (27/12)
69%
87
3 Piotr Twerdyk
4 (3/1) 26 (17/9)
65%
74
3 Filip Kraupe
5 (4/1) 21 (13/8)
62%
74
5 Dawid Sobiech
4 (3/1) 15 (10/5)
67%
61
5 Dominik Jastrząb
5 (3/2) 31 (16/15)
52%
61
5 Artur Bronikowski
4 (2/2) 19 (11/8)
58%
61
5 Paliwoda Krzysztof
4 (2/2) 26 (15/11)
58%
61
9 Roman Banasik
4 (2/2) 19 (8/11)
42%
49
Show more
9 Sambor Stachowiak
5 (3/2) 32 (16/16)
50%
49
9 Jarosław Kanclerz " Snooky"
4 (2/2) 19 (8/11)
42%
49
9 Grzegorz Szymela
4 (2/2) 20 (11/9)
55%
49
13 Błaszczyk Mateusz
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
37
13 Piotr Garus
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
37
13 Mariusz Krawiec
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
37
13 Jan Wierzchowski
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
37
17 Rafal Stepnik
Dekada Klub
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
29
17 Łącka Iza
2 (0/2) 8 (3/5)
38%
29
17 Lipiński Marian
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
29
17 Andrzej Holeczek
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
29
17 Igor Jagiełłowicz
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
29
17 Agnieszka Bronikowska
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
29
17 Dominik Regieli
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
29
17 Marek Żołądkowski
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
29
Starts May 15, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings EAC II. Dekada ranking. Summer 2019.
Organizer Dekada Klub
Contact Mateusz Solo Solarz (matsolosolarz@gmail.com, 576900330)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Błaszczyk Mateusz
Walk Over
 
2   
Łącka Iza
Poland
Jarosław Kanclerz
Wed 19:30 
3   
Poland
Mariusz Krawiec
Poland
Sambor Stachowiak
Wed 19:13  Table 1
4   
Walk Over
Poland
Piotr Twerdyk
 
5   
Poland
Artur Bronikowski
Walk Over
 
6   
Poland
Piotr Garus
Kiribati
Andrzej Holeczek
Wed 19:30 
7   
Poland
Dawid Sobiech
Lipiński Marian
Wed 18:34 
8   
Walk Over
Poland
Dominik Jastrząb
 
9   
Poland
Jan Wierzchowski
Walk Over
 
10   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Brazil
Filip Kraupe
Wed 18:33  Table 3
11   
Poland
Rafal Stepnik
Poland
Jerzy Regieli
Wed 18:33  Table 2
12   
Walk Over
Paliwoda Krzysztof
 
13   
Poland
Marek Żołądkowski
Walk Over
 
14   
Poland
Adam Polak
Poland
Dominik Regieli
Wed 18:35  Table 4
15   
Poland
Grzegorz Szymela
Poland
Igor Jagiełłowicz
Wed 18:33  Table 1
16   
Walk Over
Poland
Roman Banasik
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Błaszczyk Mateusz
Poland
Jarosław Kanclerz
Wed 19:31  Table 10
18   
Poland
Sambor Stachowiak
Poland
Piotr Twerdyk
Wed 19:51  Table 1
19   
Poland
Artur Bronikowski
Poland
Piotr Garus
Wed 19:30  Table 6
20   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Dominik Jastrząb
Wed 18:42  Table 5
21   
Poland
Jan Wierzchowski
Brazil
Filip Kraupe
Wed 19:10 
22   
Poland
Jerzy Regieli
Paliwoda Krzysztof
Wed 18:52  Table 2
23   
Poland
Marek Żołądkowski
Poland
Adam Polak
Wed 19:05  Table 4
24   
Poland
Grzegorz Szymela
Poland
Roman Banasik
Wed 19:14  Table 3

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Łącka Iza
 
26   
Poland
Mariusz Krawiec
Walk Over
 
27   
Walk Over
Kiribati
Andrzej Holeczek
 
28   
Lipiński Marian
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Agnieszka Bronikowska
 
30   
Poland
Rafal Stepnik
Walk Over
 
31   
Walk Over
Poland
Dominik Regieli
 
32   
Poland
Igor Jagiełłowicz
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Łącka Iza
Poland
Roman Banasik
Wed 19:52  Table 4
34   
Poland
Mariusz Krawiec
Poland
Marek Żołądkowski
Wed 19:54  Table 6
35   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
Jerzy Regieli
Wed 19:31 
36   
Lipiński Marian
Poland
Jan Wierzchowski
Wed 19:21 
37   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Poland
Dominik Jastrząb
Wed 19:26  Table 5
38   
Poland
Rafal Stepnik
Poland
Piotr Garus
Wed 20:04  Table 5
39   
Poland
Dominik Regieli
Poland
Sambor Stachowiak
Wed 20:24  Table 1
40   
Poland
Igor Jagiełłowicz
Błaszczyk Mateusz
Wed 20:04  Table 10

Winners qualification

Race to 5
41   
Poland
Jarosław Kanclerz
Poland
Piotr Twerdyk
Wed 20:31  Table 3
42   
Poland
Artur Bronikowski
Poland
Dawid Sobiech
Wed 19:57  Table 2
43   
Brazil
Filip Kraupe
Paliwoda Krzysztof
Wed 19:20  Table 2
44   
Poland
Adam Polak
Poland
Grzegorz Szymela
Wed 19:50  Table 3

Loser round 3

Race to 5
45   
Poland
Roman Banasik
Poland
Mariusz Krawiec
Wed 21:10  Table 4
46   
Poland
Jerzy Regieli
Poland
Jan Wierzchowski
Wed 19:31 
47   
Poland
Dominik Jastrząb
Poland
Piotr Garus
Wed 20:39  Table 5
48   
Poland
Sambor Stachowiak
Błaszczyk Mateusz
Wed 21:19  Table 1

Losers qualification

Race to 5
49   
Poland
Roman Banasik
Poland
Artur Bronikowski
Wed 21:48  Table 4
50   
Poland
Jerzy Regieli
Poland
Jarosław Kanclerz
Wed 21:00  Table 2
51   
Poland
Dominik Jastrząb
Poland
Grzegorz Szymela
Wed 21:25  Table 3
52   
Poland
Sambor Stachowiak
Paliwoda Krzysztof
Wed 22:04  Table 1

Quarter final

Race to 5
53   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Dominik Jastrząb
Wed 21:48  Table 2
54   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Jerzy Regieli
Wed 21:39 
55   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Artur Bronikowski
Wed 22:21  Table 4
56   
Poland
Adam Polak
Paliwoda Krzysztof
Wed 22:45  Table 1

Semi final

Race to 5
57   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Jerzy Regieli
Wed 22:30  Table 2
58   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Adam Polak
Wed 23:40  Table 2

Final

Race to 5
59   
Poland
Jerzy Regieli
Poland
Adam Polak
Thu 00:03  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment