Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 9, 2020

Drugi turniej Otwartej Ligi Bilardowej 2020 LaSezam

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Mariusz Andrzejczak
7 (6/1) 45 (30/15)
67%
2 Andrzej Stolarczyk
8 (6/2) 53 (31/22)
58%
3 Radosław Misiewicz
7 (6/1) 41 (29/12)
71%
3 Karol Nowacki
6 (5/1) 37 (25/12)
68%
5 Aleksander Chowaniec
5 (4/1) 31 (18/13)
58%
5 Mirosław Grzywa
6 (3/3) 36 (21/15)
58%
5 Bartłomiej Szurlej
6 (3/3) 39 (20/19)
51%
5 Krzysztof Wróbel
7 (5/2) 43 (27/16)
63%
9 Paweł Szczerbo
5 (3/2) 32 (17/15)
53%
Show more
9 Sebastian Sołtys
5 (3/2) 32 (17/15)
53%
9 Karol Szabat
5 (3/2) 31 (13/18)
42%
9 Dominik Smoliński
6 (3/3) 35 (17/18)
49%
17 Jacek Barteczek
4 (1/3) 23 (9/14)
39%
17 Dariusz Andrzejewski
5 (2/3) 27 (11/16)
41%
17 Maciej Stasiak
4 (1/3) 23 (8/15)
35%
17 Piotr Pietrzyk
4 (1/3) 22 (8/14)
36%
21 Piotr Skibicki
4 (0/4) 24 (8/16)
33%
21 Bartosz Konieczny
4 (0/4) 20 (4/16)
20%
21 Radosław Wojnarowski
5 (1/4) 25 (8/17)
32%
21 Grzegorz Borowski
4 (0/4) 22 (6/16)
27%
25 Szymon Woloszyn
5 (0/5) 27 (7/20)
26%
Starts Feb 9, 2020, 11:12 AM (local time)
Format Round robin (21 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer LaSezam

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mariusz Andrzejczak 4 3 0 1 15 7 8 0 0 0 0.682 3
2 Andrzej Stolarczyk 4 3 0 1 14 7 7 0 0 0 0.667 3
3 Paweł Szczerbo 4 3 0 1 13 10 3 0 0 0 0.565 3
4 Piotr Pietrzyk 4 1 0 3 8 14 -6 0 0 0 0.364 1
5 Bartosz Konieczny 4 0 0 4 4 16 -12 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Radosław Misiewicz 5 5 0 0 20 5 15 0 0 0 0.8 5
2 Krzysztof Wróbel 5 4 0 1 19 7 12 0 0 0 0.731 4
3 Dominik Smoliński 5 3 0 2 13 13 0 0 0 0 0.5 3
4 Dariusz Andrzejewski 5 2 0 3 11 16 -5 0 0 0 0.407 2
5 Radosław Wojnarowski 5 1 0 4 8 17 -9 0 0 0 0.32 1
6 Szymon Woloszyn 5 0 0 5 7 20 -13 0 0 0 0.259 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Aleksander Chowaniec 4 4 0 0 16 8 8 0 0 0 0.667 4
2 Sebastian Sołtys 4 3 0 1 14 10 4 0 0 0 0.583 3
3 Mirosław Grzywa 4 2 0 2 14 9 5 0 0 0 0.609 2
4 Maciej Stasiak 4 1 0 3 8 15 -7 0 0 0 0.348 1
5 Grzegorz Borowski 4 0 0 4 6 16 -10 0 0 0 0.273 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Karol Nowacki 4 4 0 0 16 4 12 0 0 0 0.8 4
2 Karol Szabat 4 3 0 1 12 13 -1 0 0 0 0.48 3
3 Bartłomiej Szurlej 4 2 0 2 13 11 2 0 0 0 0.542 2
4 Jacek Barteczek 4 1 0 3 9 14 -5 0 0 0 0.391 1
5 Piotr Skibicki 4 0 0 4 8 16 -8 0 0 0 0.333 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Bartosz Konieczny
Sun 11:30 
2-A   
Mariusz Andrzejczak
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Sun 11:30 
3-B   
Russia
Szymon Woloszyn
Dariusz Andrzejewski
Sun 11:30 
4-B   
Poland
Radosław Wojnarowski
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 11:30 
5-B   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Dominik Smoliński
Sun 11:30 
6-C   
Poland
Sebastian Sołtys
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 11:30 
7-C   
Maciej Stasiak
Mirosław Grzywa
Sun 11:30 
8-D   
Poland
Bartłomiej Szurlej
Piotr Skibicki
Sun 11:30 
9-D   
Jacek Barteczek
Karol Nowacki
Sun 11:30 

Round 2

Race to 4
10-A   
Poland
Bartosz Konieczny
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Sun 12:04 
11-A   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Piotr Pietrzyk
Sun 11:43 
12-B   
Russia
Szymon Woloszyn
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 11:51 
13-B   
Dariusz Andrzejewski
Poland
Dominik Smoliński
Sun 11:45 
14-B   
Poland
Radosław Wojnarowski
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 11:45 
15-C   
Poland
Aleksander Chowaniec
Mirosław Grzywa
Sun 11:49 
16-C   
Poland
Sebastian Sołtys
Poland
Grzegorz Borowski
Sun 11:49 
17-D   
Piotr Skibicki
Karol Nowacki
Sun 12:09 
18-D   
Poland
Bartłomiej Szurlej
Poland
Karol Szabat
Sun 12:09 

Round 3

Race to 4
19-A   
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Poland
Piotr Pietrzyk
Sun 12:41 
20-A   
Poland
Bartosz Konieczny
Mariusz Andrzejczak
Sun 12:58 
21-B   
Russia
Szymon Woloszyn
Poland
Dominik Smoliński
Sun 12:11 
22-B   
Poland
Krzysztof Wróbel
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 12:11 
23-B   
Dariusz Andrzejewski
Poland
Radosław Wojnarowski
Sun 12:05 
24-C   
Mirosław Grzywa
Poland
Grzegorz Borowski
Sun 12:31 
25-C   
Poland
Aleksander Chowaniec
Maciej Stasiak
Sun 12:31 
26-D   
Karol Nowacki
Poland
Karol Szabat
Sun 12:40 
27-D   
Piotr Skibicki
Jacek Barteczek
Sun 12:32 

Round 4

Race to 4
28-A   
Poland
Piotr Pietrzyk
Mariusz Andrzejczak
Sun 12:10 
29-A   
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 13:22 
30-B   
Russia
Szymon Woloszyn
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 12:50 
31-B   
Poland
Dominik Smoliński
Poland
Radosław Wojnarowski
Sun 12:38 
32-B   
Poland
Krzysztof Wróbel
Dariusz Andrzejewski
Sun 12:50 
33-C   
Poland
Grzegorz Borowski
Maciej Stasiak
Sun 13:11 
34-C   
Mirosław Grzywa
Poland
Sebastian Sołtys
Sun 13:00 
35-D   
Poland
Karol Szabat
Jacek Barteczek
Sun 13:11 
36-D   
Karol Nowacki
Poland
Bartłomiej Szurlej
Sun 12:58 

Round 5

Race to 4
37-A   
Mariusz Andrzejczak
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 12:39 
38-A   
Poland
Piotr Pietrzyk
Poland
Bartosz Konieczny
Sun 13:22 
39-B   
Russia
Szymon Woloszyn
Poland
Radosław Wojnarowski
Sun 13:12 
40-B   
Poland
Radosław Misiewicz
Dariusz Andrzejewski
Sun 13:12 
41-B   
Poland
Dominik Smoliński
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 13:11 
42-C   
Maciej Stasiak
Poland
Sebastian Sołtys
Sun 13:48 
43-C   
Poland
Grzegorz Borowski
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 13:48 
44-D   
Jacek Barteczek
Poland
Bartłomiej Szurlej
Sun 13:45 
45-D   
Poland
Karol Szabat
Piotr Skibicki
Sun 13:45 

Last sixteen

Race to 5
46   
Mariusz Andrzejczak
Walk Over
Sun 14:32 
47   
Poland
Karol Szabat
Mirosław Grzywa
Sun 14:37 
48   
Poland
Radosław Misiewicz
Walk Over
Sun 14:32 
49   
Poland
Sebastian Sołtys
Poland
Bartłomiej Szurlej
Sun 14:37 
50   
Poland
Aleksander Chowaniec
Walk Over
 
51   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Dominik Smoliński
Sun 14:37 
52   
Karol Nowacki
Walk Over
 
53   
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 14:37 

Quarter final

Race to 5
54   
Mariusz Andrzejczak
Mirosław Grzywa
Sun 15:06 
55   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Bartłomiej Szurlej
Sun 15:00 
56   
Poland
Aleksander Chowaniec
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 14:50 
57   
Karol Nowacki
Poland
Krzysztof Wróbel
Sun 15:06 

Semi final

Race to 5
58   
Mariusz Andrzejczak
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 15:49 
59   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Karol Nowacki
Sun 15:49 

Final

Race to 5
60   
Mariusz Andrzejczak
Poland
Andrzej Stolarczyk
Tue 13:39 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants