Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 2, 2020

Drugi Turniej Amatorskiej Ligi Bilardowej 2020

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Radosław Wojnarowski
8 (8/0) 55 (36/19)
65%
2 Maciek Mandżak
8 (6/2) 51 (31/20)
61%
3 Krzysztof Nagiel
7 (6/1) 44 (27/17)
61%
3 Aleksander Chowaniec
6 (5/1) 38 (24/14)
63%
5 Kornel Mirkowski
7 (4/3) 42 (24/18)
57%
5 Karol Kiszteliński
6 (3/3) 39 (17/22)
44%
5 Jacek Jasiński
5 (3/2) 33 (16/17)
48%
5 Przemek Berczyński
5 (4/1) 28 (19/9)
68%
9 Piotr Cyran
5 (3/2) 31 (16/15)
52%
Show more
9 Szymon Wołoszyn
5 (3/2) 28 (17/11)
61%
9 Piotr Sławenta
5 (3/2) 25 (13/12)
52%
9 Przemysław Szponarski
4 (3/1) 26 (15/11)
58%
9 Adam Bogacz
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
9 Kamel Gourliz
6 (3/3) 40 (20/20)
50%
9 Dominik Smoliński
6 (4/2) 37 (21/16)
57%
9 Jacek Włodarczyk
6 (3/3) 33 (19/14)
58%
17 Maciej Stasiak
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
17 Bartek Bąk
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
17 Piotr Berczyński
4 (1/3) 22 (8/14)
36%
17 Dominika Agaciak
5 (2/3) 33 (16/17)
48%
17 Karol Szabat
4 (1/3) 21 (9/12)
43%
17 Konstantyn Demchuk
5 (2/3) 32 (14/18)
44%
17 Bartosz Konieczny
5 (2/3) 23 (11/12)
48%
17 Bartek Piechowiak
5 (2/3) 29 (13/16)
45%
33 Paweł Szymański
4 (1/3) 20 (7/13)
35%
33 Jacek Barteczek
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
33 Włodzimierz Grozik
3 (0/3) 19 (7/12)
37%
33 Bogdan Szymański
3 (0/3) 15 (3/12)
20%
33 Aleksander Tyshchenko
3 (0/3) 16 (4/12)
25%
33 Łukasz Mroczkowski
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
33 Krzysztof Chabin
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
33 Jędrzej Boruczkowski
3 (0/3) 16 (4/12)
25%
41 Paweł Wojtaszewski
4 (0/4) 24 (8/16)
33%
41 Piotr Skibicki
4 (0/4) 25 (9/16)
36%
41 Krzysztof Hofman
4 (1/3) 22 (8/14)
36%
41 Artur Gołdyn
4 (1/3) 24 (9/15)
38%
Starts Feb 2, 2020, 11:07 AM (local time)
Format Round robin (36 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings LaSezam ranking
Organizer LaSezam

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Adam Bogacz 4 3 0 1 14 9 5 0 0 0 0.609 3
2 Bartosz Konieczny 4 2 0 2 11 8 3 0 0 0 0.579 2
3 Dominika Agaciak 4 2 0 2 14 13 1 0 0 0 0.519 2
4 Krzysztof Chabin 4 2 0 2 10 13 -3 0 0 0 0.435 2
5 Artur Gołdyn 4 1 0 3 9 15 -6 0 0 0 0.375 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Aleksander Chowaniec 3 3 0 0 12 4 8 0 0 0 0.75 3
2 Piotr Sławenta 3 2 0 1 9 5 4 0 0 0 0.643 2
3 Piotr Berczyński 3 1 0 2 6 10 -4 0 0 0 0.375 1
4 Aleksander Tyshchenko 3 0 0 3 4 12 -8 0 0 0 0.25 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Przemysław Szponarski 3 3 0 0 12 7 5 0 0 0 0.632 3
2 Szymon Wołoszyn 3 2 0 1 10 5 5 0 0 0 0.667 2
3 Karol Szabat 3 1 0 2 6 8 -2 0 0 0 0.429 1
4 Jędrzej Boruczkowski 3 0 0 3 4 12 -8 0 0 0 0.25 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Radosław Wojnarowski 4 4 0 0 16 10 6 0 0 0 0.615 4
2 Dominik Smoliński 4 3 0 1 15 10 5 0 0 0 0.6 3
3 Jacek Włodarczyk 4 2 0 2 12 10 2 0 0 0 0.545 2
4 Paweł Szymański 4 1 0 3 7 13 -6 0 0 0 0.35 1
5 Piotr Skibicki 4 0 0 4 9 16 -7 0 0 0 0.36 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Krzysztof Nagiel 4 4 0 0 16 9 7 0 0 0 0.64 4
2 Kamel Gourliz 4 2 0 2 14 13 1 0 0 0 0.519 2
3 Konstantyn Demchuk 4 2 0 2 14 14 0 0 0 0 0.5 2
4 Łukasz Mroczkowski 4 2 0 2 12 12 0 0 0 0 0.5 2
5 Paweł Wojtaszewski 4 0 0 4 8 16 -8 0 0 0 0.333 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jacek Jasiński 3 2 0 1 11 9 2 0 0 0 0.55 2
2 Maciej Stasiak 3 2 0 1 10 8 2 0 0 0 0.556 2
3 Piotr Cyran 3 2 0 1 10 9 1 0 0 0 0.526 2
4 Włodzimierz Grozik 3 0 0 3 7 12 -5 0 0 0 0.368 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Przemek Berczyński 3 3 0 0 12 4 8 0 0 0 0.75 3
2 Bartek Bąk 3 2 0 1 10 6 4 0 0 0 0.625 2
3 Karol Kiszteliński 3 1 0 2 8 11 -3 0 0 0 0.421 1
4 Bogdan Szymański 3 0 0 3 3 12 -9 0 0 0 0.2 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Maciek Mandżak 4 3 0 1 14 6 8 0 0 0 0.7 3
2 Kornel Mirkowski 4 2 0 2 13 10 3 0 0 0 0.565 2
3 Bartek Piechowiak 4 2 0 2 10 12 -2 0 0 0 0.455 2
4 Jacek Barteczek 4 2 0 2 10 13 -3 0 0 0 0.435 2
5 Krzysztof Hofman 4 1 0 3 8 14 -6 0 0 0 0.364 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Bartosz Konieczny
Poland
Artur Gołdyn
Sun 11:18 
2-A   
Poland
Dominika Agaciak
Poland
Adam Bogacz
Sun 11:21 
3-B   
Poland
Piotr Sławenta
Poland
Aleksander Tyshchenko
Sun 11:21 
4-B   
Poland
Aleksander Chowaniec
Piotr Berczyński
Sun 11:21 
5-C   
Szymon Wołoszyn
Poland
Jędrzej Boruczkowski
Sun 11:51 
6-C   
Poland
Przemysław Szponarski
Poland
Karol Szabat
Sun 11:21 
7-D   
Poland
Jacek Włodarczyk
Poland
Dominik Smoliński
Sun 11:21 
8-D   
Radosław Wojnarowski
Piotr Skibicki
Sun 11:21 
9-E   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Kamel Gourliz
Sun 11:21 
10-E   
Poland
Paweł Wojtaszewski
Poland
Łukasz Mroczkowski
Sun 11:21 
11-F   
Piotr Cyran
Maciej Stasiak
Sun 11:21 
12-F   
Włodzimierz Grozik
Poland
Jacek Jasiński
Sun 11:21 
13-G   
Poland
Bogdan Szymański
Poland
Przemek Berczyński
Sun 11:21 
14-G   
Karol Kiszteliński
Bartek Bąk
Sun 11:22 
15-H   
Poland
Bartek Piechowiak
Poland
Maciek Mandżak
Sun 11:22 
16-H   
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Poland
Krzysztof Hofman
Sun 11:22 

Round 2

Race to 4
17-A   
Poland
Artur Gołdyn
Poland
Adam Bogacz
Sun 12:31 
18-A   
Poland
Bartosz Konieczny
Poland
Krzysztof Chabin
Sun 12:31 
19-B   
Poland
Piotr Sławenta
Piotr Berczyński
Sun 11:47 
20-B   
Poland
Aleksander Tyshchenko
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 11:59 
21-C   
Szymon Wołoszyn
Poland
Karol Szabat
Sun 12:26 
22-C   
Poland
Jędrzej Boruczkowski
Poland
Przemysław Szponarski
Sun 12:23 
23-D   
Poland
Dominik Smoliński
Piotr Skibicki
Sun 12:04 
24-D   
Poland
Jacek Włodarczyk
Poland
Paweł Szymański
Sun 12:04 
25-E   
Poland
Kamel Gourliz
Poland
Łukasz Mroczkowski
Sun 12:31 
26-E   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Konstantyn Demchuk
Sun 12:32 
27-F   
Piotr Cyran
Poland
Jacek Jasiński
Sun 12:15 
28-F   
Maciej Stasiak
Włodzimierz Grozik
Sun 12:15 
29-G   
Poland
Bogdan Szymański
Bartek Bąk
Sun 12:13 
30-G   
Poland
Przemek Berczyński
Karol Kiszteliński
Sun 12:13 
31-H   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Krzysztof Hofman
Sun 12:04 
32-H   
Poland
Bartek Piechowiak
Jacek Barteczek
Sun 12:00 

Round 3

Race to 4
33-A   
Poland
Adam Bogacz
Poland
Krzysztof Chabin
Sun 12:51 
34-A   
Poland
Artur Gołdyn
Poland
Dominika Agaciak
Sun 12:52 
35-B   
Poland
Piotr Sławenta
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 12:49 
36-B   
Piotr Berczyński
Poland
Aleksander Tyshchenko
Sun 12:18 
37-C   
Szymon Wołoszyn
Poland
Przemysław Szponarski
Sun 13:08 
38-C   
Poland
Karol Szabat
Poland
Jędrzej Boruczkowski
Sun 13:08 
39-D   
Piotr Skibicki
Poland
Paweł Szymański
Sun 12:44 
40-D   
Poland
Dominik Smoliński
Radosław Wojnarowski
Sun 13:09 
41-E   
Poland
Łukasz Mroczkowski
Poland
Konstantyn Demchuk
Sun 11:50 
42-E   
Poland
Kamel Gourliz
Poland
Paweł Wojtaszewski
Sun 14:58 
43-F   
Piotr Cyran
Włodzimierz Grozik
Sun 13:05 
44-F   
Poland
Jacek Jasiński
Maciej Stasiak
Sun 13:05 
45-G   
Poland
Bogdan Szymański
Karol Kiszteliński
Sun 12:50 
46-G   
Bartek Bąk
Poland
Przemek Berczyński
Sun 12:50 
47-H   
Poland
Krzysztof Hofman
Jacek Barteczek
Sun 13:57 
48-H   
Poland
Maciek Mandżak
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Sun 12:32 

Round 4

Race to 4
49-A   
Poland
Krzysztof Chabin
Poland
Dominika Agaciak
Sun 14:26 
50-A   
Poland
Adam Bogacz
Poland
Bartosz Konieczny
Sun 13:26 
51-D   
Poland
Paweł Szymański
Radosław Wojnarowski
Sun 14:00 
52-D   
Piotr Skibicki
Poland
Jacek Włodarczyk
Sun 13:12 
53-E   
Poland
Konstantyn Demchuk
Poland
Paweł Wojtaszewski
Sun 13:22 
54-E   
Poland
Łukasz Mroczkowski
Poland
Krzysztof Nagiel
Sun 13:58 
55-H   
Jacek Barteczek
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Sun 13:21 
56-H   
Poland
Krzysztof Hofman
Poland
Bartek Piechowiak
Sun 12:37 

Round 5

Race to 4
57-A   
Poland
Dominika Agaciak
Poland
Bartosz Konieczny
Sun 13:52 
58-A   
Poland
Krzysztof Chabin
Poland
Artur Gołdyn
Sun 11:50 
59-D   
Radosław Wojnarowski
Poland
Jacek Włodarczyk
Sun 12:33 
60-D   
Poland
Paweł Szymański
Poland
Dominik Smoliński
Sun 14:22 
61-E   
Poland
Paweł Wojtaszewski
Poland
Krzysztof Nagiel
Sun 14:08 
62-E   
Poland
Konstantyn Demchuk
Poland
Kamel Gourliz
Sun 14:08 
63-H   
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Poland
Bartek Piechowiak
Sun 13:57 
64-H   
Jacek Barteczek
Poland
Maciek Mandżak
Sun 14:34 

Last thirtytwo

Race to 4
65   
Poland
Adam Bogacz
Walk Over
 
66   
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Poland
Konstantyn Demchuk
Sun 15:50 
67   
Poland
Aleksander Chowaniec
Walk Over
 
68   
Bartek Bąk
Piotr Cyran
Sun 15:50 
69   
Poland
Przemysław Szponarski
Walk Over
 
70   
Maciej Stasiak
Karol Kiszteliński
Sun 15:50 
71   
Radosław Wojnarowski
Walk Over
 
72   
Poland
Kamel Gourliz
Poland
Bartek Piechowiak
Sun 15:50 
73   
Poland
Krzysztof Nagiel
Walk Over
 
74   
Poland
Dominika Agaciak
Poland
Dominik Smoliński
Sun 15:50 
75   
Poland
Jacek Jasiński
Walk Over
 
76   
Szymon Wołoszyn
Piotr Berczyński
Sun 15:50 
77   
Poland
Przemek Berczyński
Walk Over
 
78   
Poland
Karol Szabat
Poland
Piotr Sławenta
Sun 15:50 
79   
Poland
Maciek Mandżak
Walk Over
 
80   
Poland
Jacek Włodarczyk
Poland
Bartosz Konieczny
Sun 15:50 

Last sixteen

Race to 4
81   
Poland
Adam Bogacz
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Sun 16:11 
82   
Poland
Aleksander Chowaniec
Piotr Cyran
Sun 16:01 
83   
Poland
Przemysław Szponarski
Karol Kiszteliński
Sun 16:07 
84   
Radosław Wojnarowski
Poland
Kamel Gourliz
Sun 16:35 
85   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Dominik Smoliński
Sun 16:13 
86   
Poland
Jacek Jasiński
Szymon Wołoszyn
Sun 16:01 
87   
Poland
Przemek Berczyński
Poland
Piotr Sławenta
Sun 16:01 
88   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Jacek Włodarczyk
Sun 16:05 

Quarter final

Race to 5
89   
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 17:17 
90   
Karol Kiszteliński
Radosław Wojnarowski
Sun 17:22 
91   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Jacek Jasiński
Sun 16:58 
92   
Poland
Przemek Berczyński
Poland
Maciek Mandżak
Sun 17:06 

Semi final

Race to 5
93   
Poland
Aleksander Chowaniec
Radosław Wojnarowski
Sun 17:58 
94   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Maciek Mandżak
Sun 17:49 

Final

Race to 6
95   
Radosław Wojnarowski
Poland
Maciek Mandżak
Sun 18:40 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants