Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 27 - August 28, 2022

Django National 9-ball Open

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Georgi Georgiev
7 (7/0) 74 (57/17)
77%
2 Lyudmil Luchezarov Georgiev
9 (7/2) 102 (65/37)
64%
3 Mario Valchev
6 (5/1) 63 (41/22)
65%
3 Jivko Petkov
6 (4/2) 68 (40/28)
59%
5 Lefteris Georgiou
5 (4/1) 58 (33/25)
57%
5 Tiberius Iorgulescu
5 (4/1) 59 (31/28)
53%
5 Hristo Gospodinov
5 (3/2) 54 (29/25)
54%
5 Georgi Zaverdzhiev
5 (4/1) 58 (31/27)
53%
9 Nikolay Petrov
5 (3/2) 56 (28/28)
50%
Show more
9 Martin Boychev
5 (3/2) 54 (32/22)
59%
9 Zdravko Slavov
4 (3/1) 44 (24/20)
55%
9 Денис Маздрашки
3 (2/1) 31 (16/15)
52%
9 Martin Savov
6 (4/2) 66 (37/29)
56%
9 Evgeni Manov
5 (3/2) 50 (28/22)
56%
9 Kalin Varbanov
5 (3/2) 45 (24/21)
53%
17 Mario Toader
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
17 Veselin Papradanov
3 (1/2) 28 (9/19)
32%
17 Stanislav Yordanov
5 (3/2) 48 (23/25)
48%
17 Ivan Yankov
5 (3/2) 51 (30/21)
59%
17 Nikolay Lazarov
5 (3/2) 54 (31/23)
57%
17 Todor Damyanov
4 (2/2) 43 (23/20)
53%
17 Petar Ranchev
4 (2/2) 39 (20/19)
51%
25 Anton Tsonev
4 (2/2) 41 (16/25)
39%
25 Danail Genchev
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
25 Ivan Pravchev
4 (2/2) 42 (20/22)
48%
25 Plamen Jelyazkov
4 (2/2) 42 (24/18)
57%
25 Ognyan Kolev
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
25 Nikolay Vlashev
4 (2/2) 42 (19/23)
45%
25 Georgi Chomovski
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
25 Yoan Salambashev
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
33 Georgi Mitev
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
33 Stas Yordanov
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
33 Ramadan Ramadanov
3 (1/2) 30 (12/18)
40%
33 Kazim Yusufov
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
33 Antoniy Kosev
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
33 Yoan Papazov
3 (1/2) 30 (12/18)
40%
33 Andrei Izrantcev
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
33 Ralitsa Karaminkova
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
33 Martin Ivanov
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
33 Deyan Simeonov
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
33 Oleg Velinov
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
33 Nikola Kolev
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
33 Stanislav MILEV
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
33 Antonio Nikolov
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
33 Kalin(ATORA) Stefanov
3 (1/2) 33 (17/16)
52%
33 Cvetomir Grigorov
3 (1/2) 35 (15/20)
43%
49 Veselin Iliev
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
49 Andy Vanilevic
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
49 Jack Zurbrugg
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
49 Krasen Blagoev
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
49 Taner Ayvaz
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
49 Georgi Petrov
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
49 Radoslav Bogdanov
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
9991 Kaloyan Ivanov
3 (2/1) 37 (20/17)
54%
9991 Aleksander Shterev
1 (0/1) 10 (3/7)
30%
9991 Teodor Petkov
2 (2/0) 19 (14/5)
74%
9993 Boris Dimitrov
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Entry deadline Aug 25, 2022, 11:00 PM (local time)
Starts Aug 27, 2022, 10:30 AM (local time)
Format Double to Single elimination (57 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Organizer Django Billiards Club
More info
Django National 9-ball Open
27-28 august, 2022
Entry Fee: 50 leva
Prize Money - 2500 leva ~ (1250 euro)
1st - 900 leva
2nd - 500 leva
3/4 place - 300 leva
5/8 place - 125 leva

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Bulgaria
Денис Маздрашки
Walk Over
 
2   
Bulgaria
Deyan Simeonov
Bulgaria
Anton Tsonev
Sat 10:32  Table 1
3   
Bulgaria
Aleksander Shterev
Bulgaria
Ivan Yankov
Sat 12:30  Table 7
4   
Bulgaria
Stanislav MILEV
Bulgaria
Martin Boychev
Sat 10:32  Table 2
5   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Sat 10:32  Table 3
6   
Bulgaria
Georgi Petrov
Bulgaria
Zdravko Slavov
Sat 10:32  Table 4
7   
Bulgaria
Martin Ivanov
Bulgaria
Andy Vanilevic
Sat 10:33  Table 5
8   
Bulgaria
Jivko Petkov
Bulgaria
Stas Yordanov
Sat 10:33  Table 6
9   
Bulgaria
Teodor Petkov
Walk Over
 
10   
Bulgaria
Nikola Kolev
Bulgaria
Ognyan Kolev
Sat 10:33  Table 7
11   
Bulgaria
Ramadan Ramadanov
Bulgaria
Plamen Jelyazkov
Sat 10:33  Table 8
12   
Bulgaria
Radoslav Bogdanov
Bulgaria
Todor Damyanov
Sat 11:29  Table 8
13   
Bulgaria
Krasen Blagoev
Romania
Tiberiu Iorgulescu
Sat 11:29  Table 6
14   
Bulgaria
Yoan Papazov
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 11:34  Table 2
15   
Bulgaria
Petar Ranchev
Bulgaria
Nikolay Lazarov
Sat 11:50  Table 5
16   
Walk Over
Romania
Mario Toader
 
17   
Russia
Andrei Izrantcev
Walk Over
 
18   
Bulgaria
Oleg Velinov
Bulgaria
Evgeni Manov
Sat 11:48  Table 7
19   
Cyprus
Lefteris Georgiou
Russia
Nikolay Vlashev
Sat 11:53  Table 1
20   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Veselin Iliev
Sat 11:57  Table 4
21   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Taner Ayvaz
Sat 11:59  Table 3
22   
Bulgaria
Ralitsa Karaminkova
Bulgaria
Stanislav Yordanov
Sat 12:40  Table 3
23   
Bulgaria
Cvetomir Grigorov
Bulgaria
Kaloyan Ivanov
Sat 12:41  Table 2
24   
Walk Over
Bulgaria
Veselin Papradanov
 
25   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Walk Over
 
26   
Bulgaria
Hristo Gospodinov
Bulgaria
Danail Genchev
Sat 12:54  Table 8
27   
Bulgaria
Georgi Mitev
Bulgaria
Georgi Zaverdzhiev
Sat 13:35  Table 4
28   
Bulgaria
Boris Dimitrov
Bulgaria
Antoniy Kosev
Sat 12:55 
29   
Bulgaria
Ivan Pravchev
Bulgaria
Antonio Nikolov
Sat 12:57  Table 1
30   
Switzerland
Jack Zurbrugg
Bulgaria
Kalin Varbanov
Sat 13:14  Table 5
31   
Bulgaria
Kazim Yusufov
Bulgaria
Mario Valchev
Sat 13:20  Table 6
32   
Walk Over
Bulgaria
Nikolay Petrov
 

Winner round 1

Race to 7
33   
Bulgaria
Денис Маздрашки
Bulgaria
Anton Tsonev
Sat 13:52  Table 8
34   
Bulgaria
Ivan Yankov
Bulgaria
Martin Boychev
Sat 13:40  Table 7
35   
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Bulgaria
Zdravko Slavov
Sat 14:05  Table 6
36   
Bulgaria
Martin Ivanov
Bulgaria
Jivko Petkov
Sat 14:12  Table 1
37   
Bulgaria
Teodor Petkov
Bulgaria
Nikola Kolev
Sat 14:28  Table 5
38   
Bulgaria
Plamen Jelyazkov
Bulgaria
Todor Damyanov
Sat 14:28  Table 3
39   
Romania
Tiberiu Iorgulescu
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 14:32  Table 2
40   
Bulgaria
Nikolay Lazarov
Romania
Mario Toader
Sat 14:35  Table 7
41   
Russia
Andrei Izrantcev
Bulgaria
Evgeni Manov
Sat 14:58  Table 8
42   
Cyprus
Lefteris Georgiou
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sat 15:40  Table 7
43   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Stanislav Yordanov
Sat 15:00  Table 4
44   
Bulgaria
Cvetomir Grigorov
Bulgaria
Veselin Papradanov
Sat 15:28  Table 5
45   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Bulgaria
Hristo Gospodinov
Sat 15:59  Table 4
46   
Bulgaria
Georgi Zaverdzhiev
Bulgaria
Antoniy Kosev
Sat 15:59  Table 8
47   
Bulgaria
Ivan Pravchev
Bulgaria
Kalin Varbanov
Sat 16:03  Table 6
48   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Nikolay Petrov
Sat 16:04  Table 1

Loser round 1

Race to 7
49   
Walk Over
Bulgaria
Deyan Simeonov
 
50   
Bulgaria
Aleksander Shterev
Bulgaria
Stanislav MILEV
  Table 2
51   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Georgi Petrov
Sat 16:29  Table 2
52   
Bulgaria
Andy Vanilevic
Bulgaria
Stas Yordanov
Sat 16:29  Table 3
53   
Walk Over
Bulgaria
Ognyan Kolev
 
54   
Bulgaria
Ramadan Ramadanov
Bulgaria
Radoslav Bogdanov
Sat 16:52  Table 4
55   
Bulgaria
Krasen Blagoev
Bulgaria
Yoan Papazov
Sat 16:57  Table 7
56   
Bulgaria
Petar Ranchev
Walk Over
 
57   
Walk Over
Bulgaria
Oleg Velinov
 
58   
Russia
Nikolay Vlashev
Bulgaria
Veselin Iliev
Sat 17:08  Table 6
59   
Taner Ayvaz
Bulgaria
Ralitsa Karaminkova
Sat 17:13  Table 5
60   
Bulgaria
Kaloyan Ivanov
Walk Over
 
61   
Walk Over
Bulgaria
Danail Genchev
 
62   
Bulgaria
Georgi Mitev
Bulgaria
Boris Dimitrov
Sat 16:08 
63   
Bulgaria
Antonio Nikolov
Switzerland
Jack Zurbrugg
Sat 17:33  Table 3
64   
Bulgaria
Kazim Yusufov
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 7
65   
Bulgaria
Deyan Simeonov
Bulgaria
Nikolay Petrov
Sat 18:31  Table 6
66   
Bulgaria
Stanislav MILEV
Bulgaria
Ivan Pravchev
Sat 17:41  Table 8
67   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Antoniy Kosev
Sat 18:37  Table 5
68   
Bulgaria
Stas Yordanov
Bulgaria
Yoan Salambashev
Sat 18:14  Table 7
69   
Bulgaria
Ognyan Kolev
Bulgaria
Cvetomir Grigorov
Sat 18:36  Table 4
70   
Bulgaria
Ramadan Ramadanov
Bulgaria
Stanislav Yordanov
Sat 18:41  Table 2
71   
Bulgaria
Yoan Papazov
Bulgaria
Georgi Chomovski
Tue 19:00  Table 3
72   
Bulgaria
Petar Ranchev
Russia
Andrei Izrantcev
Sat 19:00  Table 1
73   
Bulgaria
Oleg Velinov
Bulgaria
Nikolay Lazarov
Sat 19:20  Table 8
74   
Russia
Nikolay Vlashev
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 19:40  Table 5
75   
Bulgaria
Ralitsa Karaminkova
Bulgaria
Plamen Jelyazkov
Sat 19:51  Table 4
76   
Bulgaria
Kaloyan Ivanov
Bulgaria
Nikola Kolev
Sat 17:56  Table 2
77   
Bulgaria
Danail Genchev
Bulgaria
Martin Ivanov
Sat 20:00  Table 2
78   
Bulgaria
Georgi Mitev
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Sat 20:05  Table 6
79   
Bulgaria
Antonio Nikolov
Bulgaria
Ivan Yankov
Sat 20:15  Table 1
80   
Bulgaria
Kazim Yusufov
Bulgaria
Anton Tsonev
Sat 19:17  Table 7

Winners qualification

Race to 7
81   
Bulgaria
Денис Маздрашки
Bulgaria
Martin Boychev
Sat 20:38  Table 8
82   
Bulgaria
Zdravko Slavov
Bulgaria
Jivko Petkov
Sat 20:47  Table 6
83   
Bulgaria
Teodor Petkov
Bulgaria
Todor Damyanov
Sat 20:22  Table 3
84   
Romania
Tiberiu Iorgulescu
Romania
Mario Toader
Sat 20:55  Table 2
85   
Bulgaria
Evgeni Manov
Cyprus
Lefteris Georgiou
Sat 20:55  Table 5
86   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Veselin Papradanov
Sat 21:00  Table 7
87   
Bulgaria
Hristo Gospodinov
Bulgaria
Georgi Zaverdzhiev
Sat 21:04  Table 4
88   
Bulgaria
Kalin Varbanov
Bulgaria
Mario Valchev
Sat 21:31  Table 1

Loser round 3

Race to 7
89   
Bulgaria
Nikolay Petrov
Bulgaria
Ivan Pravchev
Sat 21:41  Table 2
90   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Yoan Salambashev
Sat 21:43  Table 3
91   
Bulgaria
Ognyan Kolev
Bulgaria
Stanislav Yordanov
Sat 21:46  Table 7
92   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Petar Ranchev
Sat 22:46  Table 4
93   
Bulgaria
Nikolay Lazarov
Russia
Nikolay Vlashev
Sat 22:00  Table 4
94   
Bulgaria
Plamen Jelyazkov
Bulgaria
Kaloyan Ivanov
Sat 22:03  Table 8
95   
Bulgaria
Danail Genchev
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Sat 22:15  Table 5
96   
Bulgaria
Ivan Yankov
Bulgaria
Anton Tsonev
Sat 22:27  Table 6

Losers qualification

Race to 7
97   
Bulgaria
Nikolay Petrov
Romania
Mario Toader
Sun 10:36  Table 1
98   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Todor Damyanov
Sun 10:36  Table 2
99   
Bulgaria
Stanislav Yordanov
Bulgaria
Jivko Petkov
Sun 10:36  Table 3
100   
Bulgaria
Petar Ranchev
Bulgaria
Martin Boychev
Sun 10:36  Table 4
101   
Bulgaria
Nikolay Lazarov
Bulgaria
Kalin Varbanov
Sun 10:36  Table 5
102   
Bulgaria
Kaloyan Ivanov
Bulgaria
Hristo Gospodinov
Sun 10:30  Table 6
103   
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Bulgaria
Veselin Papradanov
Sun 10:36  Table 7
104   
Bulgaria
Ivan Yankov
Bulgaria
Evgeni Manov
Sun 10:36  Table 8

Last sixteen

Race to 7
105   
Bulgaria
Денис Маздрашки
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Sun 12:42  Table 1
106   
Bulgaria
Zdravko Slavov
Bulgaria
Hristo Gospodinov
Sun 12:42  Table 2
107   
Bulgaria
Teodor Petkov
Bulgaria
Jivko Petkov
Sun 12:43  Table 3
108   
Romania
Tiberiu Iorgulescu
Bulgaria
Martin Boychev
Sun 12:43  Table 4
109   
Cyprus
Lefteris Georgiou
Bulgaria
Martin Savov
Sun 12:43  Table 5
110   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Kalin Varbanov
Sun 12:43  Table 6
111   
Bulgaria
Georgi Zaverdzhiev
Bulgaria
Evgeni Manov
Sun 12:43  Table 7
112   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Nikolay Petrov
Sun 12:43  Table 8

Quarter final

Race to 9
113   
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Bulgaria
Hristo Gospodinov
Sun 13:55  Table 6
114   
Bulgaria
Jivko Petkov
Romania
Tiberiu Iorgulescu
Sun 14:11  Table 8
115   
Cyprus
Lefteris Georgiou
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sun 14:28  Table 5
116   
Bulgaria
Georgi Zaverdzhiev
Bulgaria
Mario Valchev
Sun 14:11  Table 7

Semi final

Race to 9
117   
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Bulgaria
Jivko Petkov
Sun 16:57  Table 5
118   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Mario Valchev
Sun 16:57  Table 7

Final

Race to 11
119   
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sun 19:25 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants