Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 24 - October 26, 2019

Dismal Swamp Classic 2019

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Jayson Shaw
8 (7/1) 95 (65/30)
68%
2 Denis Grabe
6 (5/1) 76 (43/33)
57%
3 Roberto Gomez
6 (4/2) 73 (44/29)
60%
4 Shane Van Boening
6 (4/2) 71 (40/31)
56%
5 John Morra
6 (4/2) 77 (40/37)
52%
5 Jalal Yousef
7 (5/2) 91 (47/44)
52%
7 Alex Kazakis
KING8
6 (4/2) 79 (43/36)
54%
7 Josh Roberts
4 (2/2) 49 (24/25)
49%
9 Nick Ekonomopoulos
4 (2/2) 47 (24/23)
51%
Show more
9 Chris Melling
4 (2/2) 45 (21/24)
47%
9 Skyler Woodward
5 (3/2) 61 (32/29)
52%
9 James Aranas
4 (2/2) 47 (29/18)
62%
13 Fedor Gorst
4 (2/2) 46 (25/21)
54%
13 Tommy Kennedy
4 (2/2) 44 (26/18)
59%
13 (Ryan) Hsu Jui-An
4 (2/2) 45 (26/19)
58%
13 Chris Robinson
4 (2/2) 40 (20/20)
50%
17 Robb Saez
3 (1/2) 37 (14/23)
38%
17 Demetrius Jelatis
3 (1/2) 35 (16/19)
46%
17 Pedro Botta
3 (1/2) 31 (13/18)
42%
17 Justin Martinez
3 (1/2) 42 (19/23)
45%
17 Wiktor Zieliński
3 (1/2) 41 (20/21)
49%
17 Billy Jr Ussery
3 (1/2) 35 (17/18)
49%
17 Brian Lane
3 (1/2) 33 (14/19)
42%
17 Spencer Ladin
2 (0/2) 22 (6/16)
27%
25 Damianos Giallourakis
Oslo BK
2 (0/2) 24 (8/16)
33%
25 Christopher Pyle
1 (0/1) 9 (1/8)
11%
25 Gary Urinoski
2 (0/2) 20 (4/16)
20%
25 Michael DeLawder
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
25 Jesse Engel
2 (0/2) 17 (1/16)
6%
25 Austin Diluzio
2 (0/2) 18 (2/16)
11%
25 Kenny Daughtrey
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
888 Monica Webb
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Dresscode
Contact Tommy Kennedy

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
United States
Shane Van Boening
Russia
Fedor Gorst
Thu 22:41  Table 2
2   
United States
Pedro Botta
United States
Austin Diluzio
Thu 22:41  Table 4
3   
Philippines
James Aranas
Greece
Damianos Giallourakis
Thu 22:41  Table 1
4   
United States
Robb Saez
United States
Justin Martinez
Thu 22:41  Table 3
5   
United States
Monica Webb
United States
Josh Roberts
 
6   
Canada
John Morra
Venezuela
Jalal Yousef
  Table 4
7   
United States
Tommy Kennedy
United States
Christopher Pyle
Thu 22:45  Table 1
8   
United States
Spencer Ladin
Estonia
Denis Grabe
Thu 22:45  Table 2
9   
United States
Gary Urinoski
United States
Chris Robinson
Fri 11:24 
10   
Greece
Nick Ekonomopoulos
United States
Brian Lane
Fri 11:24 
11   
United States
Billy Jr Ussery
United States
Demetrius Jelatis
Fri 11:24 
12   
Scotland
Jayson Shaw
United States
Kenny Daughtrey
Fri 11:24 
13   
United States
Skyler Woodward
Greece
Alex Kazakis
Fri 12:24  Table 2
14   
Philippines
Roberto Gomez
United States
Michael DeLawder
Fri 11:53  Table 3
15   
United States
Jesse Engel
United Kingdom
Chris Melling
Fri 12:24  Table 4
16   
Poland
Wiktor Zieliński
Chinese Taipei
(Ryan) Hsu Jui-An
Fri 12:13  Table 1

Winner round 1

Race to 8
17   
United States
Shane Van Boening
United States
Pedro Botta
Fri 12:53 
18   
Philippines
James Aranas
United States
Robb Saez
Fri 14:03 
19   
United States
Josh Roberts
Venezuela
Jalal Yousef
Fri 14:04 
20   
United States
Tommy Kennedy
Estonia
Denis Grabe
Fri 13:22 
21   
United States
Chris Robinson
Greece
Nick Ekonomopoulos
Fri 14:04 
22   
United States
Billy Jr Ussery
Scotland
Jayson Shaw
Fri 16:38 
23   
United States
Skyler Woodward
Philippines
Roberto Gomez
Fri 15:45 
24   
United Kingdom
Chris Melling
Poland
Wiktor Zieliński
Fri 16:38 

Loser round 1

Race to 8
25   
Russia
Fedor Gorst
United States
Austin Diluzio
Fri 14:53 
26   
Greece
Damianos Giallourakis
United States
Justin Martinez
Fri 15:35 
27   
United States
Monica Webb
Canada
John Morra
 
28   
United States
Christopher Pyle
United States
Spencer Ladin
 
29   
United States
Gary Urinoski
United States
Brian Lane
Fri 16:38 
30   
United States
Demetrius Jelatis
United States
Kenny Daughtrey
Fri 16:36 
31   
Greece
Alex Kazakis
United States
Michael DeLawder
Fri 16:57 
32   
United States
Jesse Engel
Chinese Taipei
(Ryan) Hsu Jui-An
Fri 15:35 

Loser round 2

Race to 8
33   
Russia
Fedor Gorst
Poland
Wiktor Zieliński
Fri 18:01 
34   
United States
Justin Martinez
United States
Skyler Woodward
Fri 17:30 
35   
Canada
John Morra
United States
Billy Jr Ussery
Fri 19:06 
36   
United States
Spencer Ladin
United States
Chris Robinson
Fri 17:57 
37   
United States
Brian Lane
United States
Tommy Kennedy
Fri 19:06 
38   
United States
Demetrius Jelatis
Venezuela
Jalal Yousef
Fri 17:57 
39   
Greece
Alex Kazakis
United States
Robb Saez
Fri 19:36 
40   
Chinese Taipei
(Ryan) Hsu Jui-An
United States
Pedro Botta
Fri 20:27 

Winner round 2

Race to 8
41   
United States
Shane Van Boening
Philippines
James Aranas
Fri 22:18  Table 2
42   
United States
Josh Roberts
Estonia
Denis Grabe
Fri 21:37  Table 4
43   
Greece
Nick Ekonomopoulos
Scotland
Jayson Shaw
Fri 21:37  Table 1
44   
Philippines
Roberto Gomez
United Kingdom
Chris Melling
Fri 21:37  Table 3

Loser round 3

Race to 8
45   
Russia
Fedor Gorst
United States
Skyler Woodward
Fri 20:28  Table 2
46   
Canada
John Morra
United States
Chris Robinson
Fri 20:28  Table 3
47   
United States
Tommy Kennedy
Venezuela
Jalal Yousef
Fri 21:05  Table 4
48   
Greece
Alex Kazakis
Chinese Taipei
(Ryan) Hsu Jui-An
Fri 21:58  Table 1

Loser round 4

Race to 8
49   
United States
Skyler Woodward
United States
Josh Roberts
Sat 11:39  Table 1
50   
Canada
John Morra
Philippines
James Aranas
Sat 11:39  Table 2
51   
Venezuela
Jalal Yousef
United Kingdom
Chris Melling
Sat 11:39  Table 4
52   
Greece
Alex Kazakis
Greece
Nick Ekonomopoulos
Sat 11:39  Table 3

Winner round 3

Race to 8
53   
United States
Shane Van Boening
Estonia
Denis Grabe
Sat 13:19  Table 1
54   
Scotland
Jayson Shaw
Philippines
Roberto Gomez
Sat 13:19  Table 2

Loser round 5

Race to 8
55   
United States
Josh Roberts
Canada
John Morra
Sat 13:19  Table 4
56   
Venezuela
Jalal Yousef
Greece
Alex Kazakis
Sat 13:19  Table 3

Loser round 6

Race to 8
57   
Canada
John Morra
Scotland
Jayson Shaw
Sat 16:32  Table 1
58   
Venezuela
Jalal Yousef
United States
Shane Van Boening
Sat 16:32  Table 2

Winners qualification

Race to 8
59   
Estonia
Denis Grabe
Philippines
Roberto Gomez
Sat 16:32  Table 1

Loser round 7

Race to 8
60   
Scotland
Jayson Shaw
United States
Shane Van Boening
Sat 16:33  Table 2

Losers qualification

Race to 8
61   
Scotland
Jayson Shaw
Philippines
Roberto Gomez
  Table 2

Final

Race to 12
62   
Estonia
Denis Grabe
Scotland
Jayson Shaw
  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants