Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 15 - March 16, 2019

Colucci Cup 2nd Edition

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Richard Barendregt jr.
6 (6/0) 29 (20/9)
69%
2 Jeroen Timmermans
6 (4/2) 26 (15/11)
58%
3 Dave Van Geneijgen
House of Billiards Weert Org
4 (3/1) 18 (12/6)
67%
3 Youri Dijkgraaf
5 (4/1) 23 (15/8)
65%
5 Lawrence Coppen
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
5 Joey Schuman
5 (3/2) 23 (14/9)
61%
5 Lennard Schreurs
5 (3/2) 24 (14/10)
58%
5 Bart Teeuwen
4 (3/1) 20 (12/8)
60%
9 René Nijs
3 (2/1) 16 (8/8)
50%
Show more
9 Carlo Stals
5 (3/2) 21 (10/11)
48%
9 Marvin Lasut
4 (2/2) 15 (8/7)
53%
9 Stefan Snijders-van de Kerkhof
House of Billiards Weert Org
5 (3/2) 20 (11/9)
55%
13 Anton Saes
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
13 Tom Steijvers
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
13 Joey Donkers
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
13 Liek Verlaan
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
17 Ronald Douven
House of Billiards Weert Org
3 (1/2) 14 (8/6)
57%
17 Daphne Bos
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
17 Giny Duits
1 (0/1) 4 (0/4)
0%
17 Wouter Sanders
House of Billiards Weert Org
2 (0/2) 12 (5/7)
42%
17 Jacco Paap
3 (1/2) 13 (7/6)
54%
17 Sandy Ummels
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
17 Roger Ummels
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
17 Cas Hansen
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
25 Sjon Bommel van
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
25 Esther Janssen
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
25 Wesley Ummels
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
25 Siento Meinhardt
1 (0/1) 5 (1/4)
20%
Starts Mar 15, 2019, 8:00 PM (local time)
Format Double elimination (28 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Contact Ronald Douven (rhjadouven@gmail.com), Carlo Stals and Joey Schuman
More info
Enkel voor genodigde

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
Best of 7 sets 
1   
Netherlands
Lawrence Coppen
Walk Over
 
2   
Netherlands
Bart Teeuwen
Netherlands
Cas Hansen
Fri 20:22  Table 2
3   
Netherlands
Sandy Ummels
Lennard Schreurs
Fri 20:22  Table 1
4   
Jamaica
Ronald Douven
Netherlands
Wesley Ummels
Fri 21:06  Table 1
5   
Youri Dijkgraaf
Netherlands
Anton Saes
Fri 20:22  Table 5
6   
Netherlands
Joey Donkers
Netherlands
Sjon Bommel van
Fri 20:22  Table 3
7   
Netherlands
Carlo Stals
Netherlands
Wouter Sanders
Fri 20:22  Table 6
8   
Walk Over
Netherlands
Jeroen Timmermans
 
9   
Netherlands
Dave Van Geneijgen
Walk Over
 
10   
Netherlands
Stefan Snijders-van de Kerkhof
Netherlands
Daphne Bos
Fri 21:04  Table 2
11   
Netherlands
René Nijs
Netherlands
Jacco Paap
Fri 21:14  Table 3
12   
Netherlands
Roger Ummels
Netherlands
Esther Janssen
Fri 20:22  Table 8
13   
Netherlands
Richard Barendregt jr.
Netherlands
Siento Meinhardt
Fri 20:22  Table 9
14   
Netherlands
Tom Steijvers
Netherlands
Liek Verlaan
Fri 20:47  Table 9
15   
Netherlands
Joey Schuman
Netherlands
Giny Duits
Fri 21:27  Table 5
16   
Walk Over
Marvin Lasut
 

Winner round 1

Race to 4
Best of 7 sets 
17   
Netherlands
Lawrence Coppen
Netherlands
Bart Teeuwen
Fri 21:28  Table 6
18   
Lennard Schreurs
Jamaica
Ronald Douven
Fri 22:49  Table 3
19   
Youri Dijkgraaf
Netherlands
Joey Donkers
Fri 22:01  Table 1
20   
Netherlands
Carlo Stals
Netherlands
Jeroen Timmermans
Fri 21:45  Table 9
21   
Netherlands
Dave Van Geneijgen
Netherlands
Stefan Snijders-van de Kerkhof
Fri 21:42  Table 2
22   
Netherlands
René Nijs
Netherlands
Roger Ummels
Fri 22:49 
23   
Netherlands
Richard Barendregt jr.
Netherlands
Tom Steijvers
Fri 22:05  Table 3
24   
Netherlands
Joey Schuman
Marvin Lasut
Fri 22:00  Table 6

Loser round 1

Race to 4
Best of 7 sets 
25   
Walk Over
Netherlands
Cas Hansen
 
26   
Netherlands
Sandy Ummels
Netherlands
Wesley Ummels
Fri 22:10  Table 8
27   
Netherlands
Anton Saes
Netherlands
Sjon Bommel van
Fri 22:10 
28   
Netherlands
Wouter Sanders
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
Daphne Bos
 
30   
Netherlands
Jacco Paap
Netherlands
Esther Janssen
Fri 22:30  Table 1
31   
Netherlands
Siento Meinhardt
Netherlands
Liek Verlaan
 
32   
Netherlands
Giny Duits
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
Best of 3 sets 
33   
Netherlands
Cas Hansen
Marvin Lasut
Fri 23:04  Table 8
34   
Netherlands
Sandy Ummels
Netherlands
Tom Steijvers
Fri 23:14  Table 6
35   
Netherlands
Anton Saes
Netherlands
Roger Ummels
Fri 23:19  Table 8
36   
Netherlands
Wouter Sanders
Netherlands
Stefan Snijders-van de Kerkhof
Fri 22:46  Table 5
37   
Netherlands
Daphne Bos
Netherlands
Carlo Stals
Fri 23:00  Table 1
38   
Netherlands
Jacco Paap
Netherlands
Joey Donkers
Fri 23:06  Table 7
39   
Netherlands
Liek Verlaan
Jamaica
Ronald Douven
Sat 00:07  Table 2
40   
Netherlands
Giny Duits
Netherlands
Lawrence Coppen
 

Winners qualification

Race to 4
Best of 5 sets 
41   
Netherlands
Bart Teeuwen
Lennard Schreurs
Sat 00:01  Table 3
42   
Youri Dijkgraaf
Netherlands
Jeroen Timmermans
Fri 23:42 
43   
Netherlands
Dave Van Geneijgen
Netherlands
René Nijs
Fri 23:18  Table 2
44   
Netherlands
Richard Barendregt jr.
Netherlands
Joey Schuman
Fri 23:44  Table 5

Loser round 3

Race to 4
Best of 3 sets 
45   
Marvin Lasut
Netherlands
Tom Steijvers
Fri 23:49  Table 6
46   
Netherlands
Anton Saes
Netherlands
Stefan Snijders-van de Kerkhof
Sat 00:25  Table 4
47   
Netherlands
Carlo Stals
Netherlands
Joey Donkers
Sat 00:10  Table 7
48   
Netherlands
Liek Verlaan
Netherlands
Lawrence Coppen
Sat 00:45  Table 2

Losers qualification

Race to 4
Best of 3 sets 
49   
Marvin Lasut
Netherlands
Jeroen Timmermans
Sat 00:42  Table 3
50   
Netherlands
Stefan Snijders-van de Kerkhof
Lennard Schreurs
Sat 01:09  Table 4
51   
Netherlands
Carlo Stals
Netherlands
Joey Schuman
Sat 00:55  Table 5
52   
Netherlands
Lawrence Coppen
Netherlands
René Nijs
 

Quarter final

Race to 4
Best of 7 sets 
53   
Netherlands
Bart Teeuwen
Netherlands
Jeroen Timmermans
Sat 01:39  Table 2
54   
Youri Dijkgraaf
Netherlands
Lawrence Coppen
Sat 01:39  Table 3
55   
Netherlands
Dave Van Geneijgen
Netherlands
Joey Schuman
Sat 01:39  Table 1
56   
Netherlands
Richard Barendregt jr.
Lennard Schreurs
Sat 01:39  Table 4

Semi final

Race to 4
Best of 7 sets 
57   
Netherlands
Jeroen Timmermans
Youri Dijkgraaf
Sat 02:13  Table 3
58   
Netherlands
Dave Van Geneijgen
Netherlands
Richard Barendregt jr.
Sat 02:24  Table 5

Final

Race to 4
Best of 7 sets 
59   
Netherlands
Jeroen Timmermans
Netherlands
Richard Barendregt jr.
Sat 03:04  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment