Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 5, 2023

Bronx Sunday Funday

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Lithuania Tadas Andrejevas
6 (6/0) 24 (24/0)
100%
2 Lithuania Valdemar Garbovskij
6 (4/2) 29 (16/13)
55%
3 Lithuania Paulius Savickis
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
3 Lithuania Diana Jelinskienė
5 (3/2) 25 (13/12)
52%
5 Lithuania Balys Maciulevicius
4 (2/2) 19 (8/11)
42%
5 Lithuania Mantas Jurgelaitis
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
7 Lithuania Tomas Andrulionis
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
7 Lithuania Pijus Urbonavičius
4 (1/3) 20 (7/13)
35%
9 Lithuania Denisas Rubanovicius
4 (0/4) 23 (7/16)
30%
9 Lithuania Dovydas Andriuška
4 (0/4) 19 (3/16)
16%
Starts Mar 5, 2023, 3:00 PM (local time)
Format Round robin (10 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer BRONX Billiard Club
Contact Diana Jelinskienė (dianajelinskiene@gmail.com)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Paulius Savickis 4 3 0 1 14 9 5 0 0 0 0.609 3
2 Diana Jelinskienė 4 3 0 1 13 8 5 0 0 0 0.619 3
3 Mantas Jurgelaitis 4 2 0 2 11 13 -2 0 0 0 0.458 2
4 Tomas Andrulionis 4 2 0 2 12 11 1 0 0 0 0.522 2
5 Denisas Rubanovicius 4 0 0 4 7 16 -9 0 0 0 0.304 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tadas Andrejevas 4 4 0 0 16 0 16 0 0 0 1 4
2 Valdemar Garbovskij 4 3 0 1 12 6 6 0 0 0 0.667 3
3 Balys Maciulevicius 4 2 0 2 8 11 -3 0 0 0 0.421 2
4 Pijus Urbonavičius 4 1 0 3 7 13 -6 0 0 0 0.35 1
5 Dovydas Andriuška 4 0 0 4 3 16 -13 0 0 0 0.158 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Lithuania
Diana Jelinskienė
Lithuania
Mantas Jurgelaitis
Sun 20:10 
2-A   
Lithuania
Paulius Savickis
Lithuania
Denisas Rubanovicius
 
3-B   
Lithuania
Balys Maciulevicius
Lithuania
Pijus Urbonavičius
Sun 17:23 
4-B   
Lithuania
Valdemar Garbovskij
Lithuania
Tadas Andrejevas
Sun 17:38 

Round 2

Race to 4
5-A   
Lithuania
Mantas Jurgelaitis
Lithuania
Denisas Rubanovicius
 
6-A   
Lithuania
Diana Jelinskienė
Lithuania
Tomas Andrulionis
Sun 17:43 
7-B   
Lithuania
Pijus Urbonavičius
Lithuania
Tadas Andrejevas
Sun 17:26 
8-B   
Lithuania
Balys Maciulevicius
Lithuania
Dovydas Andriuška
Sun 17:35 

Round 3

Race to 4
9-A   
Lithuania
Denisas Rubanovicius
Lithuania
Tomas Andrulionis
Sun 17:43 
10-A   
Lithuania
Mantas Jurgelaitis
Lithuania
Paulius Savickis
Sun 18:17 
11-B   
Lithuania
Tadas Andrejevas
Lithuania
Dovydas Andriuška
Sun 18:38 
12-B   
Lithuania
Pijus Urbonavičius
Lithuania
Valdemar Garbovskij
Sun 17:22 

Round 4

Race to 4
13-A   
Lithuania
Tomas Andrulionis
Lithuania
Paulius Savickis
Sun 17:22 
14-A   
Lithuania
Denisas Rubanovicius
Lithuania
Diana Jelinskienė
Sun 17:22 
15-B   
Lithuania
Dovydas Andriuška
Lithuania
Valdemar Garbovskij
Sun 17:35 
16-B   
Lithuania
Tadas Andrejevas
Lithuania
Balys Maciulevicius
Sun 17:41 

Round 5

Race to 4
17-A   
Lithuania
Paulius Savickis
Lithuania
Diana Jelinskienė
Sun 19:18 
18-A   
Lithuania
Tomas Andrulionis
Lithuania
Mantas Jurgelaitis
Sun 19:49 
19-B   
Lithuania
Valdemar Garbovskij
Lithuania
Balys Maciulevicius
Sun 17:25 
20-B   
Lithuania
Dovydas Andriuška
Lithuania
Pijus Urbonavičius
Sun 18:43 

Semi final

Race to 4
21   
Lithuania
Tadas Andrejevas
Lithuania
Diana Jelinskienė
Wed 15:17 
22   
Lithuania
Valdemar Garbovskij
Lithuania
Paulius Savickis
Wed 15:17 

Final

Race to 4
23   
Lithuania
Tadas Andrejevas
Lithuania
Valdemar Garbovskij
Wed 15:20 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants