Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 22 - May 23, 2020

Break&Run 9-ball 2020 vol.6

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Illimar Ventsel
5 (5/0) 32 (25/7)
78%
2 Peeter Mikiver
6 (4/2) 43 (25/18)
58%
3 Harry Ventsel
4 (3/1) 27 (17/10)
63%
3 Agris Stüf
5 (3/2) 39 (20/19)
51%
5 Georg Grossthal
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
5 Fred Martmaa
4 (2/2) 29 (15/14)
52%
5 Nils Luhavee
Break & Run
3 (2/1) 25 (14/11)
56%
5 Silver Reinaas
3 (2/1) 25 (13/12)
52%
9 Janno Piilbaum
Break & Run
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
9 Philip Tsunihhin
3 (1/2) 21 (7/14)
33%
9 Aleksandra Sinilnikova
Break & Run
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
9 Priit Sisa
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
13 Aimar Kulp
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
13 Kaido Pungas
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
13 Erki Soomer
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
13 Tonis Tikerpuu
Break & Run
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
Starts May 22, 2020, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (16 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Break & Run

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Estonia
Peeter Mikiver
Estonia
Silver Reinaas
Fri 17:45  Table 1
2   
Estonia
Fred Martmaa
Estonia
Kaido Pungas
Fri 18:04  Table 2
3   
Estonia
Agris Stüf
Estonia
Georg Grossthal
Fri 18:04  Table 3
4   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Aimar Kulp
Fri 18:35  Table 1
5   
Estonia
Priit Sisa
Estonia
Harry Ventsel
Fri 18:51  Table 2
6   
Estonia
Erki Soomer
Estonia
Janno Piilbaum
Fri 19:08  Table 3
7   
Estonia
Philip Tsunihhin
Estonia
Illimar Ventsel
Fri 19:23  Table 1
8   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Estonia
Tonis Tikerpuu
Fri 19:39  Table 2

Winners qualification

Race to 5
9   
Estonia
Silver Reinaas
Estonia
Fred Martmaa
Fri 19:58  Table 1
10   
Estonia
Georg Grossthal
Estonia
Nils Luhavee
Fri 20:00  Table 3
11   
Estonia
Harry Ventsel
R1
Estonia
Janno Piilbaum
Fri 20:31  Table 2
12   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Fri 20:50  Table 3

Loser round 1

Race to 5
13   
Estonia
Peeter Mikiver
Estonia
Kaido Pungas
Fri 21:09  Table 2
14   
Estonia
Agris Stüf
Estonia
Aimar Kulp
Fri 21:23  Table 1
15   
Estonia
Priit Sisa
Estonia
Erki Soomer
Fri 21:31  Table 3
16   
Estonia
Philip Tsunihhin
Estonia
Tonis Tikerpuu
Fri 21:51  Table 2

Losers qualification

Race to 5
17   
Estonia
Peeter Mikiver
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
Fri 22:30  Table 1
18   
Estonia
Agris Stüf
Estonia
Janno Piilbaum
Fri 22:43  Table 3
19   
Estonia
Priit Sisa
Estonia
Georg Grossthal
Fri 22:57  Table 2
20   
Estonia
Philip Tsunihhin
Estonia
Fred Martmaa
Fri 23:07  Table 1

Quarter final

Race to 5
21   
Estonia
Silver Reinaas
Estonia
Agris Stüf
Sat 00:09  Table 1
22   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Peeter Mikiver
Sat 00:09  Table 2
23   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Fred Martmaa
Sat 00:09  Table 3
24   
Estonia
Illimar Ventsel
Estonia
Georg Grossthal
Sat 00:54  Table 3

Semi final

Race to 5
25   
Estonia
Agris Stüf
Estonia
Peeter Mikiver
Sat 01:18  Table 1
26   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Illimar Ventsel
R1
Sat 01:27  Table 3

Final

Race to 5
27   
Estonia
Peeter Mikiver
Estonia
Illimar Ventsel
Sat 02:06  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment