Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 28, 2024

Boven 't IJ 9-ball huistoernooi reeks 3 #8

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Netherlands Jan Rempe
Boven 't IJ
7 (7/0) 33 (28/5)
85%
50
2 Netherlands Joshua Harkelijn
Boven 't IJ
7 (6/1) 36 (25/11)
69%
35
3 Netherlands Muhsin Yağlı
Boven 't IJ
6 (5/1) 31 (22/9)
71%
25
3 Serbia Aleksandar Petrović
Boven 't IJ
6 (5/1) 27 (20/7)
74%
25
5 Netherlands David van Streepen
5 (3/2) 26 (16/10)
62%
20
5 Norway Espen Falkenhaug
Plan B
5 (4/1) 24 (16/8)
67%
20
5 Netherlands Ritesh Badal
5 (3/2) 31 (16/15)
52%
20
5 Netherlands Richard van velthoven
Plan B
5 (4/1) 27 (16/11)
59%
20
9 Netherlands Chaka Sanichar
Boven 't IJ
4 (1/3) 21 (9/12)
43%
15
Show more
9 Netherlands Hervis Hamid
Boven 't IJ
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
15
9 Turkmenistan İrfan Keyüm
Boven 't IJ
4 (1/3) 21 (9/12)
43%
15
9 Netherlands Luc Palsrok
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
15
9 Netherlands D Bast
Boven 't IJ
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
15
9 Netherlands Valen Tino
Boven 't IJ
4 (2/2) 21 (11/10)
52%
15
9 Netherlands Matthew van Gestel
Boven 't IJ
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
15
9 Netherlands Mattias B
4 (2/2) 18 (8/10)
44%
15
17 Netherlands Jerry Scholten
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
10
17 Netherlands Elton Kamami
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
10
17 Netherlands Kitte
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
10
17 Netherlands Stephen Reiziger
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
10
17 Netherlands Dave Streep
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
10
22 Netherlands Randy Wattimena
3 (0/3) 15 (3/12)
20%
5
22 Netherlands Bertan Isik
Boven 't IJ
3 (0/3) 17 (5/12)
29%
5
22 Netherlands Theo Tol
Boven 't IJ
3 (0/3) 14 (2/12)
14%
5
22 Netherlands Joris de Winkel
3 (0/3) 14 (2/12)
14%
5
22 Netherlands Sharon Sadal
3 (0/3) 14 (2/12)
14%
5
22 Netherlands Aser
3 (0/3) 17 (5/12)
29%
5
22 Belgium Roman Prinsen
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
5
Starts Mar 28, 2024, 8:00 PM (local time)
Entry deadline Mar 28, 2024, 8:05 PM (local time)
Organizer Boven 't IJ
Contact Jan Rempe (jan.rempke@gmail.com, +31 06-34849113), Bertan Isik , Valen Tino and Shoaib Momand (momandshoaib@gmail.com, 0684428799)
Rankings Pool Ranking Nederland and Boven 't IJ 9-ball huistoernooi reeks 3
Format Round robin (28 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
More info
We gaan beginnen met de 3e reeks huistoernooien na een succesvolle eerste en tweede reeks. Deze tellen mee voor de huistoernooi masters reeks 3 en voor de nationale ranking als C-toernooi! Minimaal 7 deelnames vereist om mee te mogen doen aan de masters.

Inschrijf €12,-
€10 prijzengeld
€2 Masters pot
Pouletjes tot laatste 16/8

Prijzengeld t/m 32 man
1e plek 45%
2e plek 25%
3/4e plek 15% (x2)

Prijzengeld vanaf 32 man
1e plek 40%
2e plek 20%
3/4 plek 10% (x2)
5/8 plek 5% (x4)

T/m 32 man race naar 4
Boven 32 race naar 3



Vanaf 1900 gratis parkeren
https://maps.app.goo.gl/sNnoSskRkkvPPr2J9


10 min lopen vanaf noord-zuidlijn
https://maps.app.goo.gl/JAofo6gzgKG6CFg37


10 min fietsen vanaf pont IJplein
https://maps.app.goo.gl/zuG6PUt6SRYLUrya9

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Aleksandar Petrović 3 3 0 0 12 2 10 0 0 0 0.857 3
2 Luc Palsrok 3 2 0 1 9 7 2 0 0 0 0.563 2
3 Kitte 3 1 0 2 5 10 -5 0 0 0 0.333 1
4 Bertan Isik 3 0 0 3 5 12 -7 0 0 0 0.294 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Richard van velthoven 3 3 0 0 12 6 6 0 0 0 0.667 3
2 David van Streepen 3 2 0 1 11 5 6 0 0 0 0.688 2
3 Stephen Reiziger 3 1 0 2 6 8 -2 0 0 0 0.429 1
4 Joris de Winkel 3 0 0 3 2 12 -10 0 0 0 0.143 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ritesh Badal 3 2 0 1 11 9 2 0 0 0 0.55 2
2 Valen Tino 3 2 0 1 11 6 5 0 0 0 0.647 2
3 Jerry Scholten 3 1 0 2 7 9 -2 0 0 0 0.438 1
4 Roman Prinsen 3 1 0 2 6 11 -5 0 0 0 0.353 1
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jan Rempe 3 3 0 0 12 2 10 0 0 0 0.857 3
2 Mattias B 3 2 0 1 8 6 2 0 0 0 0.571 2
3 Elton Kamami 3 1 0 2 7 9 -2 0 0 0 0.438 1
4 Theo Tol 3 0 0 3 2 12 -10 0 0 0 0.143 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Joshua Harkelijn 3 3 0 0 12 5 7 0 0 0 0.706 3
2 D Bast 3 2 0 1 10 8 2 0 0 0 0.556 2
3 İrfan Keyüm 3 1 0 2 8 8 0 0 0 0 0.5 1
4 Randy Wattimena 3 0 0 3 3 12 -9 0 0 0 0.2 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Espen Falkenhaug 3 3 0 0 12 4 8 0 0 0 0.75 3
2 Matthew van Gestel 3 2 0 1 10 8 2 0 0 0 0.556 2
3 Chaka Sanichar 3 1 0 2 8 8 0 0 0 0 0.5 1
4 Sharon Sadal 3 0 0 3 2 12 -10 0 0 0 0.143 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Muhsin Yağlı 3 3 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 3
2 Hervis Hamid 3 2 0 1 8 7 1 0 0 0 0.533 2
3 Dave Streep 3 1 0 2 8 11 -3 0 0 0 0.421 1
4 Aser 3 0 0 3 5 12 -7 0 0 0 0.294 0

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Netherlands
Luc Palsrok
Netherlands
Bertan Isik
Thu 20:04  Table 18
2-A   
Serbia
Aleksandar Petrović
Netherlands
Kitte
Thu 20:04  Table 15
3-B   
Netherlands
Stephen Reiziger
Netherlands
David van Streepen
Thu 20:28  Table 15
4-B   
Netherlands
Richard van velthoven
Netherlands
Joris de Winkel
Thu 20:04  Table 13
5-C   
Netherlands
Ritesh Badal
Netherlands
Jerry Scholten
Thu 20:04  Table 12
6-C   
Netherlands
Valen Tino
Belgium
Roman Prinsen
Thu 20:04  Table 11
7-D   
Netherlands
Elton Kamami
Netherlands
Jan Rempe
Thu 20:04  Table 10
8-D   
Netherlands
Theo Tol
Netherlands
Mattias Bruyn
Thu 20:05  Table 9
9-E   
Netherlands
Randy Wattimena
Turkmenistan
İrfan Keyüm
Thu 20:05  Table 8
10-E   
Netherlands
Danny Bast
Netherlands
Joshua Harkelijn
Thu 20:05  Table 7
11-F   
Netherlands
Matthew van Gestel
Netherlands
Sharon Sadal
Thu 20:28  Table 8
12-F   
Netherlands
Chaka Sanichar
Norway
Espen Falkenhaug
Thu 20:05  Table 6
13-G   
Netherlands
Aser
Netherlands
Dave Streep
Thu 20:05  Table 14
14-G   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Muhsin Yağlı
Thu 20:33  Table 6

Round 2

Race to 4
15-A   
Netherlands
Luc Palsrok
Netherlands
Kitte
Thu 20:34  Table 18
16-A   
Netherlands
Bertan Isik
Serbia
Aleksandar Petrović
Thu 20:38  Table 10
17-B   
Netherlands
Stephen Reiziger
Netherlands
Joris de Winkel
Thu 20:54  Table 11
18-B   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
Richard van velthoven
Thu 20:59  Table 18
19-C   
Netherlands
Ritesh Badal
Belgium
Roman Prinsen
Thu 20:49  Table 13
20-C   
Netherlands
Jerry Scholten
Netherlands
Valen Tino
Thu 20:48  Table 12
21-D   
Netherlands
Elton Kamami
Netherlands
Mattias Bruyn
Thu 20:59  Table 10
22-D   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Theo Tol
Thu 21:00  Table 15
23-E   
Netherlands
Randy Wattimena
Netherlands
Joshua Harkelijn
Thu 20:50  Table 6
24-E   
Turkmenistan
İrfan Keyüm
Netherlands
Danny Bast
Thu 20:51  Table 14
25-F   
Netherlands
Matthew van Gestel
Norway
Espen Falkenhaug
Thu 21:17  Table 12
26-F   
Netherlands
Sharon Sadal
Netherlands
Chaka Sanichar
Thu 21:22  Table 18
27-G   
Netherlands
Aser
Netherlands
Muhsin Yağlı
Thu 21:13  Table 11
28-G   
Netherlands
Dave Streep
Netherlands
Hervis Hamid
Thu 21:26  Table 15

Round 3

Race to 4
29-A   
Netherlands
Luc Palsrok
Serbia
Aleksandar Petrović
Thu 21:27  Table 6
30-A   
Netherlands
Kitte
Netherlands
Bertan Isik
Thu 21:30  Table 14
31-B   
Netherlands
Stephen Reiziger
Netherlands
Richard van velthoven
Thu 21:38  Table 10
32-B   
Netherlands
Joris de Winkel
Netherlands
David van Streepen
Thu 21:44  Table 13
33-C   
Netherlands
Ritesh Badal
Netherlands
Valen Tino
Thu 21:46  Table 11
34-C   
Belgium
Roman Prinsen
Netherlands
Jerry Scholten
Thu 21:47  Table 18
35-D   
Netherlands
Elton Kamami
Netherlands
Theo Tol
Thu 21:51  Table 6
36-D   
Netherlands
Mattias Bruyn
Netherlands
Jan Rempe
Thu 21:59  Table 13
37-E   
Netherlands
Randy Wattimena
Netherlands
Danny Bast
Thu 22:00  Table 12
38-E   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Turkmenistan
İrfan Keyüm
Thu 22:07  Table 14
39-F   
Netherlands
Matthew van Gestel
Netherlands
Chaka Sanichar
Thu 22:07  Table 10
40-F   
Norway
Espen Falkenhaug
Netherlands
Sharon Sadal
Thu 22:14  Table 15
41-G   
Netherlands
Aser
Netherlands
Hervis Hamid
Thu 22:15  Table 18
42-G   
Netherlands
Muhsin Yağlı
Netherlands
Dave Streep
Thu 22:16  Table 13

Last sixteen

Race to 4
43   
Serbia
Aleksandar Petrović
Netherlands
Chaka Sanichar
Thu 23:04  Table 18
44   
Netherlands
Richard van velthoven
Netherlands
Hervis Hamid
Thu 23:04  Table 15
45   
Netherlands
Ritesh Badal
Netherlands
Matthew van Gestel
Thu 23:04  Table 14
46   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Danny Bast
Thu 23:04  Table 13
47   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Mattias Bruyn
Thu 23:04  Table 12
48   
Norway
Espen Falkenhaug
Netherlands
Valen Tino
Thu 23:04  Table 11
49   
Netherlands
Muhsin Yağlı
Turkmenistan
İrfan Keyüm
Thu 23:04  Table 10
50   
Netherlands
Luc Palsrok
Netherlands
David van Streepen
Thu 23:04  Table 6

Quarter final

Race to 4
51   
Serbia
Aleksandar Petrović
Netherlands
Richard van velthoven
Thu 23:44  Table 18
52   
Netherlands
Ritesh Badal
Netherlands
Jan Rempe
Thu 23:56  Table 14
53   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Norway
Espen Falkenhaug
Thu 23:34  Table 15
54   
Netherlands
Muhsin Yağlı
Netherlands
David van Streepen
Thu 23:35  Table 13

Semi final

Race to 4
55   
Serbia
Aleksandar Petrović
Netherlands
Jan Rempe
Fri 00:40  Table 18
56   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Muhsin Yağlı
Fri 00:04  Table 15

Final

Race to 4
57   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Joshua Harkelijn
Fri 00:41  Table 15

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants