Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 18, 2024

Boven 't IJ 9-ball huistoernooi reeks 2 #13

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Hungary Horváth Robi
8 (7/1) 29 (23/6)
79%
50
2 Iran Nima Dabiran Zohouri
Boven 't IJ
7 (5/2) 30 (20/10)
67%
35
3 Netherlands Maan Sadal
Boven 't IJ
6 (4/2) 25 (16/9)
64%
25
3 Netherlands Joshua Harkelijn
Boven 't IJ
6 (4/2) 28 (16/12)
57%
25
5 Netherlands Chaka Sanichar
Boven 't IJ
5 (3/2) 23 (13/10)
57%
20
5 Netherlands Jerrel Nanhekhan
Boven 't IJ
5 (4/1) 21 (15/6)
71%
20
5 Netherlands Rani Matti
6 (5/1) 27 (16/11)
59%
20
5 Netherlands Dion van Everdingen
5 (2/3) 20 (9/11)
45%
20
9 Netherlands Rahadi Hamid
Boven 't IJ
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
15
Show more
9 Netherlands Bram Singor
Boven 't IJ
5 (4/1) 19 (12/7)
63%
15
9 Netherlands Rustam Ahmedbaev
Boven 't IJ
5 (3/2) 18 (9/9)
50%
15
9 Netherlands Henk Bruyn
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
15
9 Netherlands Richard van velthoven
Plan B
4 (3/1) 18 (14/4)
78%
15
9 Netherlands Elton Kamami
4 (2/2) 21 (8/13)
38%
15
9 Iraq Ronal Arabo
4 (3/1) 15 (12/3)
80%
15
9 Belarus Daria Cheprasova
4 (2/2) 21 (12/9)
57%
15
17 Netherlands Ijsbrand Bergisch
Plan B
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
10
17 Netherlands Randy Wattimena
3 (2/1) 17 (10/7)
59%
10
17 Netherlands Ritesh Badal
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
10
17 Netherlands Diederick Kersten
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
10
17 Netherlands Richard Floris
Boven 't IJ
4 (1/3) 18 (8/10)
44%
10
17 Afghanistan Shoaib Momand
Boven 't IJ
3 (2/1) 16 (9/7)
56%
10
17 Netherlands Danny Bast
Boven 't IJ
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
10
17 Netherlands Jasper Stoppelenburg
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
10
25 Norway Espen Falkenhaug
Plan B
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
5
25 Netherlands Hervis Hamid
Boven 't IJ
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
5
25 Slovakia Matus Poruban
4 (1/3) 16 (6/10)
38%
5
25 Netherlands Luc Palsrok
3 (0/3) 15 (3/12)
20%
5
25 Netherlands Duke Boerboom
4 (1/3) 17 (6/11)
35%
5
25 Netherlands Tofail Wagid Hosain
3 (0/3) 12 (0/12)
0%
5
25 Netherlands Kitte
3 (0/3) 18 (6/12)
33%
5
25 Netherlands Patje Poker
3 (0/3) 14 (2/12)
14%
5
33 Netherlands Theo Tol
Boven 't IJ
4 (0/4) 16 (4/12)
25%
5
33 Netherlands Mattias Bruyn
4 (1/3) 17 (6/11)
35%
5
Starts Jan 18, 2024, 8:00 PM (local time)
Entry deadline Jan 18, 2024, 7:55 PM (local time)
Organizer Boven 't IJ
Contact Jan Rempe (jan.rempke@gmail.com, +31 06-34849113), Bertan Isik , Valen Tino and Shoaib Momand (momandshoaib@gmail.com, 0684428799)
Rankings Pool Ranking Nederland and Boven 't IJ 9-ball huistoernooi reeks 2
Format Round robin (34 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
More info
We gaan beginnen met de 2e reeks huistoernooien na een succesvolle eerste reeks. Deze tellen mee voor de huistoernooi masters reeks 2! Minimaal 5 deelnames vereist om mee te mogen doen.

Inschrijf €12,-
€10 prijzengeld
€2 Masters pot
Pouletjes tot laatste 16/8

Prijzengeld t/m 32 man
1e plek 45%
2e plek 25%
3/4e plek 15% (x2)

Prijzengeld vanaf 32 man
1e plek 40%
2e plek 20%
3/4 plek 10% (x2)
5/8 plek 5% (x4)

T/m 32 man race naar 4
Boven 32 race naar 3



Vanaf 1900 gratis parkeren
https://maps.app.goo.gl/sNnoSskRkkvPPr2J9


10 min lopen vanaf noord-zuidlijn
https://maps.app.goo.gl/JAofo6gzgKG6CFg37


10 min fietsen vanaf pont IJplein
https://maps.app.goo.gl/zuG6PUt6SRYLUrya9

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Rani Matti 4 4 0 0 12 7 5 0 0 0 0.632 4
2 Horváth Robi 4 3 0 1 11 3 8 0 0 0 0.786 3
3 Danny Bast 4 2 0 2 8 8 0 0 0 0 0.5 2
4 Duke Boerboom 4 1 0 3 6 11 -5 0 0 0 0.353 1
5 Theo Tol 4 0 0 4 4 12 -8 0 0 0 0.25 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Nima Dabiran Zohouri 3 2 0 1 10 6 4 0 0 0 0.625 2
2 Chaka Sanichar 3 2 0 1 10 7 3 0 0 0 0.588 2
3 Shoaib Momand 3 2 0 1 9 7 2 0 0 0 0.563 2
4 Luc Palsrok 3 0 0 3 3 12 -9 0 0 0 0.2 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Rahadi Hamid 3 2 0 1 11 8 3 0 0 0 0.579 2
2 Daria Cheprasova 3 2 0 1 10 6 4 0 0 0 0.625 2
3 Randy Wattimena 3 2 0 1 10 7 3 0 0 0 0.588 2
4 Patje Poker 3 0 0 3 2 12 -10 0 0 0 0.143 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Maan Sadal 3 2 0 1 10 6 4 0 0 0 0.625 2
2 Joshua Harkelijn 3 2 0 1 10 9 1 0 0 0 0.526 2
3 Ijsbrand Bergisch 3 1 0 2 6 9 -3 0 0 0 0.4 1
4 Hervis Hamid 3 1 0 2 8 10 -2 0 0 0 0.444 1
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Richard van velthoven 3 3 0 0 12 1 11 0 0 0 0.923 3
2 Henk Bruyn 3 2 0 1 8 7 1 0 0 0 0.533 2
3 Ritesh Badal 3 1 0 2 8 8 0 0 0 0 0.5 1
4 Tofail Wagid Hosain 3 0 0 3 0 12 -12 0 0 0 0 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ronal Arabo 3 3 0 0 12 0 12 0 0 0 1 3
2 Elton Kamami 3 2 0 1 8 10 -2 0 0 0 0.444 2
3 Diederick Kersten 3 1 0 2 7 11 -4 0 0 0 0.389 1
4 Kitte 3 0 0 3 6 12 -6 0 0 0 0.333 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jerrel Nanhekhan 3 3 0 0 12 1 11 0 0 0 0.923 3
2 Dion van Everdingen 3 1 0 2 6 8 -2 0 0 0 0.429 1
3 Jasper Stoppelenburg 3 1 0 2 6 10 -4 0 0 0 0.375 1
4 Espen Falkenhaug 3 1 0 2 4 9 -5 0 0 0 0.308 1
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bram Singor 4 4 0 0 12 4 8 0 0 0 0.75 4
2 Rustam Ahmedbaev 4 3 0 1 9 6 3 0 0 0 0.6 3
3 Richard Floris 4 1 0 3 8 10 -2 0 0 0 0.444 1
4 Matus Poruban 4 1 0 3 6 10 -4 0 0 0 0.375 1
5 Mattias Bruyn 4 1 0 3 6 11 -5 0 0 0 0.353 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Netherlands
Danny Bast
Hungary
Horváth Robi
Thu 20:00  Table 15
2-A   
Netherlands
Duke Boerboom
Netherlands
Theo Tol
Thu 20:00  Table 13
3-B   
Afghanistan
Shoaib Momand
Netherlands
Luc Palsrok
Thu 20:00  Table 12
4-B   
Netherlands
Chaka Sanichar
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Thu 20:00  Table 11
5-C   
Netherlands
Randy Wattimena
Netherlands
Patje Poker
Thu 20:00  Table 10
6-C   
Netherlands
Rahadi Hamid
Belarus
Daria Cheprasova
Thu 20:00  Table 9
7-D   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Maan Sadal
Thu 20:29  Table 15
8-D   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
Thu 20:00  Table 7
9-E   
Netherlands
Henk Bruyn
Netherlands
Richard van velthoven
Thu 20:00  Table 6
10-E   
Netherlands
Tofail Wagid Hosain
Netherlands
Ritesh Badal
Thu 20:34  Table 5
11-F   
Netherlands
Elton Kamami
Netherlands
Kitte
Thu 20:34  Table 12
12-F   
Netherlands
Diederick Kersten
Iraq
Ronal Arabo
Thu 20:34  Table 11
13-G   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Netherlands
Dion van Everdingen
Thu 20:36  Table 7
14-G   
Norway
Espen Falkenhaug
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Thu 20:36  Table 10
15-H   
Netherlands
Bram Singor
Slovakia
Matus Poruban
Thu 20:37  Table 6
16-H   
Netherlands
Mattias Bruyn
Netherlands
Richard Floris
Thu 20:52  Table 13

Round 2

Race to 4
17-A   
Hungary
Horváth Robi
Netherlands
Theo Tol
Thu 21:04  Table 10
18-A   
Netherlands
Danny Bast
Netherlands
Rani Matti
Thu 21:04  Table 15
19-B   
Afghanistan
Shoaib Momand
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Thu 21:05  Table 6
20-B   
Netherlands
Luc Palsrok
Netherlands
Chaka Sanichar
Thu 21:05  Table 11
21-C   
Netherlands
Randy Wattimena
Belarus
Daria Cheprasova
Thu 21:13  Table 13
22-C   
Netherlands
Patje Poker
Netherlands
Rahadi Hamid
Thu 21:26  Table 10
23-D   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
Thu 21:30  Table 12
24-D   
Netherlands
Maan Sadal
Netherlands
Joshua Harkelijn
Thu 21:30  Table 6
25-E   
Netherlands
Henk Bruyn
Netherlands
Ritesh Badal
Thu 21:31  Table 11
26-E   
Netherlands
Richard van velthoven
Netherlands
Tofail Wagid Hosain
Thu 21:35  Table 15
27-F   
Netherlands
Elton Kamami
Iraq
Ronal Arabo
Thu 21:44  Table 9
28-F   
Netherlands
Kitte
Netherlands
Diederick Kersten
Thu 21:58  Table 10
29-G   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Thu 21:44  Table 5
30-G   
Netherlands
Dion van Everdingen
Norway
Espen Falkenhaug
Thu 21:49  Table 13
31-H   
Slovakia
Matus Poruban
Netherlands
Richard Floris
Thu 22:01  Table 12
32-H   
Netherlands
Bram Singor
Netherlands
Rustam Ahmedbaev
Thu 22:04  Table 15

Round 3

Race to 4
33-A   
Netherlands
Theo Tol
Netherlands
Rani Matti
Thu 22:05  Table 6
34-A   
Hungary
Horváth Robi
Netherlands
Duke Boerboom
Thu 22:09  Table 5
35-B   
Afghanistan
Shoaib Momand
Netherlands
Chaka Sanichar
Thu 22:10  Table 9
36-B   
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Netherlands
Luc Palsrok
Thu 22:20  Table 13
37-C   
Netherlands
Randy Wattimena
Netherlands
Rahadi Hamid
Thu 22:24  Table 15
38-C   
Belarus
Daria Cheprasova
Netherlands
Patje Poker
Thu 22:32  Table 6
39-D   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Joshua Harkelijn
Thu 22:48  Table 9
40-D   
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
Netherlands
Maan Sadal
Thu 23:08  Table 15
41-E   
Netherlands
Henk Bruyn
Netherlands
Tofail Wagid Hosain
Thu 23:06  Table 10
42-E   
Netherlands
Ritesh Badal
Netherlands
Richard van velthoven
Thu 23:13  Table 11
43-F   
Netherlands
Elton Kamami
Netherlands
Diederick Kersten
Thu 23:19  Table 13
44-F   
Iraq
Ronal Arabo
Netherlands
Kitte
Thu 23:31  Table 8
45-G   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Norway
Espen Falkenhaug
Thu 23:35  Table 14
46-G   
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Netherlands
Dion van Everdingen
Thu 23:42  Table 9
47-H   
Netherlands
Richard Floris
Netherlands
Rustam Ahmedbaev
Thu 22:44  Table 13
48-H   
Slovakia
Matus Poruban
Netherlands
Mattias Bruyn
Thu 22:58  Table 12

Round 4

Race to 4
49-A   
Netherlands
Rani Matti
Netherlands
Duke Boerboom
Thu 22:35  Table 12
50-A   
Netherlands
Theo Tol
Netherlands
Danny Bast
Thu 22:44  Table 11
51-H   
Netherlands
Rustam Ahmedbaev
Netherlands
Mattias Bruyn
Thu 23:36  Table 12
52-H   
Netherlands
Richard Floris
Netherlands
Bram Singor
Thu 23:27  Table 15

Round 5

Race to 4
53-A   
Netherlands
Duke Boerboom
Netherlands
Danny Bast
Thu 23:44  Table 8
54-A   
Netherlands
Rani Matti
Hungary
Horváth Robi
Thu 23:45  Table 11
55-H   
Netherlands
Mattias Bruyn
Netherlands
Bram Singor
Fri 00:04  Table 10
56-H   
Netherlands
Rustam Ahmedbaev
Slovakia
Matus Poruban
Fri 00:04  Table 12

Last sixteen

Race to 3
57   
Netherlands
Rani Matti
Netherlands
Henk Bruyn
Fri 00:20  Table 9
58   
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Netherlands
Elton Kamami
  Table 13
59   
Netherlands
Rahadi Hamid
Netherlands
Dion van Everdingen
Fri 00:19  Table 11
60   
Netherlands
Maan Sadal
Netherlands
Rustam Ahmedbaev
Fri 00:33  Table 15
61   
Netherlands
Richard van velthoven
Hungary
Horváth Robi
Fri 00:20  Table 8
62   
Iraq
Ronal Arabo
Netherlands
Chaka Sanichar
Fri 00:05  Table 15
63   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Belarus
Daria Cheprasova
Fri 00:05  Table 14
64   
Netherlands
Bram Singor
Netherlands
Joshua Harkelijn
Fri 00:35  Table 13

Quarter final

Race to 3
65   
Netherlands
Rani Matti
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Fri 00:47  Table 15
66   
Netherlands
Dion van Everdingen
Netherlands
Maan Sadal
Fri 00:47  Table 18
67   
Hungary
Horváth Robi
Netherlands
Chaka Sanichar
Fri 00:49  Table 14
68   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Netherlands
Joshua Harkelijn
Fri 00:50  Table 12

Semi final

Race to 3
69   
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Netherlands
Maan Sadal
Fri 01:25  Table 15
70   
Hungary
Horváth Robi
Netherlands
Joshua Harkelijn
Fri 01:09  Table 18

Final

Race to 3
71   
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Hungary
Horváth Robi
Fri 01:33  Table 15

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants