Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 25, 2022

Baccara viikkokisat syksy 2022

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ana
5 (5/0) 21 (15/6)
71%
12
2 Arto Eloranta
6 (4/2) 24 (13/11)
54%
10
3 Jani P
4 (3/1) 14 (9/5)
64%
8
3 Naif
4 (3/1) 15 (10/5)
67%
8
5 Tatu Nikkinen
4 (2/2) 16 (6/10)
38%
6
5 Paul Palm
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
6
5 Valter Johansson
5 (3/2) 21 (11/10)
52%
6
5 Peter Forsström
4 (2/2) 18 (8/10)
44%
6
9 Riku Lindström
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
4
Show more
9 Pirkko Juselius
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
4
9 Lefa Juselius
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
4
9 Maria Forsström
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
4
13 Laila Huhtala
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
3
13 Janne
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
3
13 Anette
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
3
13 Jari
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
3
17 Inka Merinen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
2
Entry deadline Nov 25, 2022, 6:00 PM (local time)
Starts Nov 25, 2022, 6:05 PM (local time)
Format Double to Single elimination (17 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Baccaran viikkokisat syksy 2022
Organizer baccara biljardi ry
Contact Leif Juselius
More info
Sipoossa pelataan 9-palloa klo 18:00 alkaen. Kilpailu on viimeinen mikä kerryttää pisteitä ennen vklopun Finaalipelejä! JACKPOTISSA tarjolla 150€!

-pelataan kolmeen voittoon
-tasoitukset -1, 0 ja +1
-vuoroaloituksin
-ei kitchen-sääntöä!

Baccaran viikkokilpailuihin pelaajat ilmoittautuvat yleensä paikan päällä juuri ennen kilpailun alkua. Tervetuloa kauempaakin.

Kilpailumaksu BB jäseniltä 8€ ja muilta 10€ per pelaaja. JACKPOT maksu 1 euron!

Lisätietoja baccarabiljardi@gmail.com.

Kisan vetää Lefa!

P.S
Kilpailu kerryttää rankingpisteitä syksyn finaaliin, johon pääsee 8 parasta rankingin mukaan. https://cuescore.com/ranking/Baccaran+viikkokisat+syksy+2022/17266819

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Arto Eloranta
Walk Over
 
2   
Finland
Valter Johansson
-1
Finland
Lefa Juselius
0
Fri 18:10  Table 1
3   
Finland
Jari
Walk Over
 
4   
Walk Over
Finland
Paul Palm
 
5   
Finland
Anette
Walk Over
 
6   
Walk Over
Finland
Peter Forsström
 
7   
Finland
Jani P
Walk Over
 
8   
Walk Over
Finland
Tatu Nikkinen
 
9   
Finland
Riku Lindström
Walk Over
 
10   
Walk Over
Finland
Maria Forsström
 
11   
Finland
Laila Huhtala
Walk Over
 
12   
Walk Over
Finland
Ana
 
13   
Finland
Janne
Walk Over
 
14   
Walk Over
Finland
Naif
 
15   
Finland
Pirkko Juselius
Walk Over
 
16   
Walk Over
Finland
Inka Merinen
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Finland
Arto Eloranta
-1
Finland
Valter Johansson
-1
Fri 19:18  Table 3
18   
Finland
Jari
+1
Finland
Paul Palm
-1
Fri 18:11  Table 2
19   
Finland
Anette
+1
Finland
Peter Forsström
0
Fri 18:38  Table 3
20   
Finland
Jani P
0
Finland
Tatu Nikkinen
0
Fri 18:11  Table 3
21   
Finland
Riku Lindström
0
Finland
Maria Forsström
+1
Fri 18:46  Table 1
22   
Finland
Laila Huhtala
+1
Finland
Ana
-1
Fri 18:47  Table 2
23   
Finland
Janne
0
Finland
Naif
-1
Fri 19:10  Table 1
24   
Finland
Pirkko Juselius
+1
Finland
Inka Merinen
+1
Fri 19:10  Table 2

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Finland
Lefa Juselius
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Finland
Lefa Juselius
0
Finland
Inka Merinen
+1
Fri 20:12  Table 1
34   
Walk Over
Finland
Janne
 
35   
Walk Over
Finland
Laila Huhtala
 
36   
Walk Over
Finland
Riku Lindström
 
37   
Walk Over
Finland
Tatu Nikkinen
 
38   
Walk Over
Finland
Anette
 
39   
Walk Over
Finland
Jari
 
40   
Walk Over
Finland
Arto Eloranta
 

Winners qualification

Race to 3
41   
Finland
Valter Johansson
-1
Finland
Paul Palm
-1
Fri 20:16  Table 3
42   
Finland
Peter Forsström
0
Finland
Jani P
0
Fri 19:39  Table 3
43   
Finland
Maria Forsström
+1
Finland
Ana
-1
Fri 19:32  Table 1
44   
Finland
Naif
-1
Finland
Pirkko Juselius
+1
Fri 20:25  Table 2

Loser round 3

Race to 3
45   
Finland
Lefa Juselius
0
Finland
Janne
0
Fri 21:19  Table 3
46   
Finland
Laila Huhtala
+1
Finland
Riku Lindström
0
Fri 19:49  Table 2
47   
Finland
Tatu Nikkinen
0
Finland
Anette
+1
Fri 20:48  Table 3
48   
Finland
Jari
+1
Finland
Arto Eloranta
-1
Fri 20:52  Table 1

Losers qualification

Race to 3
49   
Finland
Lefa Juselius
0
Finland
Peter Forsström
0
Fri 22:11  Table 1
50   
Finland
Riku Lindström
0
Finland
Valter Johansson
-1
Fri 21:09  Table 2
51   
Finland
Tatu Nikkinen
0
Finland
Pirkko Juselius
+1
Fri 21:23  Table 1
52   
Finland
Arto Eloranta
-1
Finland
Maria Forsström
+1
Fri 21:36 

Quarter final

Race to 3
53   
Finland
Paul Palm
-1
Finland
Arto Eloranta
-1
Fri 23:09  Table 1
54   
Finland
Jani P
0
Finland
Tatu Nikkinen
0
Fri 23:09  Table 2
55   
Finland
Ana
-1
Finland
Valter Johansson
-1
Fri 23:09  Table 3
56   
Finland
Naif
-1
Finland
Peter Forsström
0
Fri 23:33  Table 3

Semi final

Race to 3
57   
Finland
Arto Eloranta
-1
Finland
Jani P
0
Fri 23:53  Table 1
58   
Finland
Ana
-1
Finland
Naif
-1
Fri 23:52  Table 2

Final

Race to 3
59   
Finland
Arto Eloranta
-1
Finland
Ana
-1
Sat 00:17  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants