Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 11, 2022

BV Schierstein 10 Ball Hausturnier

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Eni Topulli
6 (6/0) 41 (27/14)
66%
2 Mala Malla
5 (4/1) 36 (24/12)
67%
3 Ralph Schachner
4 (3/1) 27 (18/9)
67%
3 Thomas Kirsch
4 (3/1) 25 (15/10)
60%
5 Rattapol Sassmann
Infinity of Pool
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
5 Zlatibor Micic
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
5 Markus Kösters
3 (1/2) 20 (6/14)
30%
5 VENIAMINS TERENTJEVS
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
9 Dietmar Banyay
2 (0/2) 10 (0/10)
0%
9 Achim Braunbeck
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
9 Florian Otero
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
9 Corina Domke
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
13 Manfred Domke
3 (0/3) 19 (7/12)
37%
Starts Mar 11, 2022, 8:00 PM (local time)
Format Round robin (13 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Infinity of Pool
Contact Rattapol Sassmann
More info
BV Schierstein 10 Ball Hausturnier
Freitag 03.03.2021 20 Uhr
Max. 20 Teilnehmern 4x5er Gruppe
Die ersten 2 der Gruppe kommen weiter
10 Ball auf 4 GW
Wechselbreak
Ab Viertelfinale Einfach K.O auf 5 GW

Startgeld: 15 Euro
1. 40% 2. 30% 3.-4. 15%

!!! Bitte beachten !!!
Die 3 Gs gelten: Geimpft, genesen, getestet
Bitte auf Mindestabstände achten
VORANMELDUNG ZWINGEND NÖTIG

Anmeldung: Whatsapp 0174 5772790/ infinityofpool@outlook.com/Facebook Infinity of Pool
Wiesbadener Landstraße 16, 65203 Wiesbaden-Amöneburg

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ralph Schachner 2 2 0 0 10 1 9 0 0 0 0.909 2
2 Rattapol Sassmann 2 1 0 1 6 5 1 0 0 0 0.545 1
3 Dietmar Banyay 2 0 0 2 0 10 -10 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Eni Topulli 3 3 0 0 12 5 7 1 0 0 0.706 3
2 Zlatibor Micic 3 2 0 1 9 8 1 0 0 0 0.529 2
3 Florian Otero 3 1 0 2 6 9 -3 0 0 0 0.4 1
4 Manfred Domke 3 0 0 3 7 12 -5 0 0 0 0.368 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Thomas Kirsch 2 2 0 0 9 5 4 0 0 0 0.643 2
2 VENIAMINS TERENTJEVS 2 1 0 1 8 8 0 0 0 0 0.5 1
3 Corina Domke 2 0 0 2 6 10 -4 0 0 0 0.375 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mala Malla 2 2 0 0 10 5 5 0 0 0 0.667 2
2 Markus Kösters 2 1 0 1 6 9 -3 0 0 0 0.4 1
3 Achim Braunbeck 2 0 0 2 8 10 -2 0 0 0 0.444 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Germany
Dietmar Banyay
Thailand
Rattapol Sassmann
Fri 20:02  Table 4
2-B   
Germany
Manfred Domke
Serbia
Zlatibor Micic
Fri 20:02  Table 1
3-B   
Germany
Florian Otero
Albania
Eni Topulli
Fri 20:00  Table 5
4-C   
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
Germany
Thomas Kirsch
Fri 21:32  Table 6
5-D   
Germany
Markus Kösters
Germany
Achim Braunbeck
Fri 20:02  Table 3

Round 2

Race to 4
6-A   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Ralph Schachner
Fri 20:28  Table 4
7-B   
Germany
Manfred Domke
Albania
Eni Topulli
Fri 21:51  Table 1
8-B   
Serbia
Zlatibor Micic
Germany
Florian Otero
Fri 21:19  Table 5
9-C   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
Corina Domke
Fri 22:06  Table 6
10-D   
Germany
Achim Braunbeck
Serbia
Mala Malla
Fri 21:05  Table 3

Round 3

Race to 4
11-A   
Germany
Ralph Schachner
Germany
Dietmar Banyay
Fri 21:05  Table 4
12-B   
Germany
Manfred Domke
Germany
Florian Otero
Fri 20:40  Table 1
13-B   
Albania
Eni Topulli
R1
Serbia
Zlatibor Micic
Fri 20:39  Table 5
14-C   
Germany
Corina Domke
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
Fri 20:22  Table 6
15-D   
Serbia
Mala Malla
Germany
Markus Kösters
Fri 22:05  Table 5

Quarter final

Race to 5
16   
Germany
Ralph Schachner
Serbia
Zlatibor Micic
Fri 22:42  Table 1
17   
Thailand
Rattapol Sassmann
Albania
Eni Topulli
Fri 22:42  Table 5
18   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
Markus Kösters
Fri 22:42  Table 3
19   
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
Serbia
Mala Malla
Fri 22:42  Table 6

Semi final

Race to 5
20   
Germany
Ralph Schachner
Albania
Eni Topulli
Fri 23:41  Table 5
21   
Germany
Thomas Kirsch
Serbia
Mala Malla
Fri 23:44  Table 3

Final

Race to 5
22   
Albania
Eni Topulli
Serbia
Mala Malla
Sat 00:27  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants