Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 10, 2023

BSD Playoffs - Amateurs

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Bulgaria Vasilis Pezis
7 (6/1) 58 (39/19)
67%
2 Bulgaria Konstantin Grigorov
7 (6/1) 61 (36/25)
59%
3 Bulgaria Georgi Petrov
6 (4/2) 43 (25/18)
58%
3 Bulgaria Georgi Chomovski
6 (5/1) 47 (28/19)
60%
5 Bulgaria Tsvetan Tsvetanov
5 (3/2) 36 (20/16)
56%
5 Bulgaria Maria Grigorova
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
5 Bulgaria Vasko Avramov
5 (2/3) 33 (15/18)
45%
5 Bulgaria Jelqzko Bahchevanov
5 (3/2) 34 (19/15)
56%
9 Bulgaria Yumer Rashidov
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
Show more
9 Bulgaria Georgi Terziyski
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
9 Bulgaria Ognyan Kolev
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
9 Bulgaria Antonio Nikolov
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
13 Bulgaria Kristian Popov
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
13 Bulgaria Dani Chavanski
4 (1/3) 22 (8/14)
36%
13 Bulgaria Yavor Nedelchev
4 (1/3) 22 (7/15)
32%
13 Bulgaria Kalin Deliiski
4 (1/3) 22 (7/15)
32%
17 Bulgaria Lyudmil Iliev
4 (1/3) 23 (9/14)
39%
17 Bulgaria Georgi Penchev
4 (0/4) 17 (1/16)
6%
17 Bulgaria Hristo Hristov
4 (1/3) 22 (9/13)
41%
17 Bulgaria Alexander Parvanov
4 (0/4) 23 (7/16)
30%
Starts Dec 10, 2023, 10:30 AM (local time)
Organizer Club BSD
Contact Martin Savov (martin.savov@abv.bg) and Lyudmil Iliev (lyudmil.formal@gmail.com)
Format Round robin (20 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Dresscode NFB Dresscode

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Konstantin Grigorov 4 4 0 0 16 7 9 0 0 0 0.696 4
2 Vasko Avramov 4 2 0 2 12 11 1 0 0 0 0.522 2
3 Yumer Rashidov 4 2 0 2 12 10 2 0 0 0 0.545 2
4 Yavor Nedelchev 4 1 0 3 7 15 -8 0 0 0 0.318 1
5 Hristo Hristov 4 1 0 3 9 13 -4 0 0 0 0.409 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Georgi Chomovski 4 4 0 0 16 8 8 0 0 0 0.667 4
2 Jelqzko Bahchevanov 4 3 0 1 15 8 7 0 0 0 0.652 3
3 Antonio Nikolov 4 2 0 2 12 12 0 0 0 0 0.5 2
4 Dani Chavanski 4 1 0 3 8 14 -6 0 0 0 0.364 1
5 Alexander Parvanov 4 0 0 4 7 16 -9 0 0 0 0.304 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tsvetan Tsvetanov 4 3 0 1 14 9 5 0 0 0 0.609 3
2 Maria Grigorova 4 3 0 1 14 6 8 0 0 0 0.7 3
3 Ognyan Kolev 4 2 0 2 11 11 0 0 0 0 0.5 2
4 Kalin Deliiski 4 1 0 3 7 15 -8 0 0 0 0.318 1
5 Lyudmil Iliev 4 1 0 3 9 14 -5 0 0 0 0.391 1
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Vasilis Pezis 4 3 0 1 15 6 9 0 0 0 0.714 3
2 Georgi Petrov 4 3 0 1 13 4 9 0 0 0 0.765 3
3 Georgi Terziyski 4 2 0 2 9 11 -2 0 0 0 0.45 2
4 Kristian Popov 4 2 0 2 10 11 -1 0 0 0 0.476 2
5 Georgi Penchev 4 0 0 4 1 16 -15 0 0 0 0.059 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Bulgaria
Yumer Rashidov
Bulgaria
Yavor Nedelchev
Sun 10:35  Table 9
2-A   
Bulgaria
Konstantin Grigorov
Bulgaria
Vasko Avramov
Sun 10:35  Table 10
3-B   
Bulgaria
Antonio Nikolov
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sun 10:35  Table 11
4-B   
Bulgaria
Alexander Parvanov
Bulgaria
Dani Chavanski
Sun 10:35  Table 12
5-C   
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
Bulgaria
Kalin Deliiski
Sun 10:35  Table 13
6-C   
Bulgaria
Lyudmil Iliev
Bulgaria
Ognyan Kolev
Sun 10:35  Table 15
7-D   
Bulgaria
Vasilis Pezis
Bulgaria
Georgi Terziyski
Sun 10:35  Table 14
8-D   
Bulgaria
Kristian Popov
Bulgaria
Georgi Penchev
Sun 10:35  Table 18

Round 2

Race to 4
9-A   
Bulgaria
Yavor Nedelchev
Bulgaria
Vasko Avramov
Sun 11:42  Table 10
10-A   
Bulgaria
Yumer Rashidov
Bulgaria
Hristo Hristov
Sun 11:09  Table 9
11-B   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Dani Chavanski
Sun 11:42  Table 12
12-B   
Bulgaria
Antonio Nikolov
Bulgaria
Jelqzko Bahchevanov
Sun 11:26  Table 11
13-C   
Bulgaria
Kalin Deliiski
Bulgaria
Ognyan Kolev
Sun 11:22  Table 15
14-C   
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
Bulgaria
Maria Grigorova
Sun 11:09  Table 13
15-D   
Bulgaria
Georgi Terziyski
Bulgaria
Georgi Penchev
Sun 11:21  Table 18
16-D   
Bulgaria
Vasilis Pezis
Bulgaria
Georgi Petrov
Sun 11:12  Table 14

Round 3

Race to 4
17-A   
Bulgaria
Vasko Avramov
Bulgaria
Hristo Hristov
Sun 12:39  Table 10
18-A   
Bulgaria
Yavor Nedelchev
Bulgaria
Konstantin Grigorov
Sun 12:32  Table 9
19-B   
Bulgaria
Dani Chavanski
Bulgaria
Jelqzko Bahchevanov
Sun 12:33  Table 11
20-B   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Alexander Parvanov
Sun 12:45  Table 12
21-C   
Bulgaria
Ognyan Kolev
Bulgaria
Maria Grigorova
Sun 12:40  Table 15
22-C   
Bulgaria
Kalin Deliiski
Bulgaria
Lyudmil Iliev
Sun 13:01  Table 13
23-D   
Bulgaria
Georgi Penchev
Bulgaria
Georgi Petrov
Sun 12:12  Table 18
24-D   
Bulgaria
Georgi Terziyski
Bulgaria
Kristian Popov
Sun 12:43  Table 18

Round 4

Race to 4
25-A   
Bulgaria
Hristo Hristov
Bulgaria
Konstantin Grigorov
Sun 12:30 
26-A   
Bulgaria
Vasko Avramov
Bulgaria
Yumer Rashidov
Sun 13:39  Table 9
27-B   
Bulgaria
Jelqzko Bahchevanov
Bulgaria
Alexander Parvanov
Sun 12:10  Table 11
28-B   
Bulgaria
Dani Chavanski
Bulgaria
Antonio Nikolov
Sun 13:12  Table 11
29-C   
Bulgaria
Maria Grigorova
Bulgaria
Lyudmil Iliev
Sun 11:56  Table 13
30-C   
Bulgaria
Ognyan Kolev
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
Sun 11:59  Table 15
31-D   
Bulgaria
Georgi Petrov
Bulgaria
Kristian Popov
Sun 13:46  Table 18
32-D   
Bulgaria
Georgi Penchev
Bulgaria
Vasilis Pezis
Sun 12:50  Table 14

Round 5

Race to 4
33-A   
Bulgaria
Konstantin Grigorov
Bulgaria
Yumer Rashidov
Sun 12:57  Table 9
34-A   
Bulgaria
Hristo Hristov
Bulgaria
Yavor Nedelchev
Sun 13:28  Table 10
35-B   
Bulgaria
Alexander Parvanov
Bulgaria
Antonio Nikolov
Sun 14:23  Table 11
36-B   
Bulgaria
Jelqzko Bahchevanov
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sun 13:38  Table 12
37-C   
Bulgaria
Lyudmil Iliev
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
Sun 12:40  Table 13
38-C   
Bulgaria
Maria Grigorova
Bulgaria
Kalin Deliiski
Sun 13:51  Table 13
39-D   
Bulgaria
Kristian Popov
Bulgaria
Vasilis Pezis
Sun 11:50  Table 14
40-D   
Bulgaria
Georgi Petrov
Bulgaria
Georgi Terziyski
Sun 14:22  Table 18

Quarter final

Race to 7
41   
Bulgaria
Konstantin Grigorov
Bulgaria
Jelqzko Bahchevanov
Sun 15:08  Table 9
42   
Bulgaria
Vasko Avramov
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sun 15:08  Table 10
43   
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
Bulgaria
Georgi Petrov
Sun 15:08  Table 18
44   
Bulgaria
Maria Grigorova
Bulgaria
Vasilis Pezis
Sun 15:08  Table 11

Semi final

Race to 8
45   
Bulgaria
Konstantin Grigorov
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sun 16:55  Table 18
46   
Bulgaria
Georgi Petrov
Bulgaria
Vasilis Pezis
Sun 16:34  Table 19

Final

Race to 9
47   
Bulgaria
Konstantin Grigorov
Bulgaria
Vasilis Pezis
Sun 18:59  Table 16

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants