Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 14, 2022

BCK Snooker kk-kisat 14.5. 2022

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 Eetu Piipponen
5 (5/0) 11 (10/1)
91%
67, 30 50
2 Oskari Mykkänen
5 (4/1) 11 (8/3)
73%
40
3 Ville Räsänen
5 (4/1) 10 (8/2)
80%
30
3 Anssi Melama
5 (3/2) 8 (4/4)
50%
30
5 Sami Vessonen
5 (3/2) 7 (3/4)
43%
25
5 Jani Honkanen
5 (3/2) 11 (6/5)
55%
25
5 Joonas Fontell
4 (2/2) 9 (4/5)
44%
25
5 Mikko Keränen
3 (2/1) 8 (4/4)
50%
25
9 Marko Hiltunen
5 (3/2) 9 (5/4)
56%
10
Show more
9 Pasi Savolainen
3 (1/2) 6 (3/3)
50%
10
9 Ville Hänninen
3 (1/2) 5 (2/3)
40%
10
9 Janne Fabricius
4 (2/2) 5 (2/3)
40%
10
13 Jyri Heikkinen
2 (0/2) 3 (0/3)
0%
5
13 Pauli Saastamoinen
3 (1/2) 5 (2/3)
40%
5
13 Ari Mykkänen
3 (1/2) 4 (1/3)
25%
5
13 Rauno Leskinen
3 (1/2) 5 (2/3)
40%
5
17 Markus Immonen
2 (0/2) 3 (0/3)
0%
5
17 Matti Hartikainen
2 (0/2) 4 (1/3)
25%
5
17 Mikko Jääskeläinen
3 (1/2) 5 (2/3)
40%
5
17 Ville Herukka
2 (0/2) 3 (0/3)
0%
5
17 Sami Timonen
2 (0/2) 4 (1/3)
25%
5
Entry deadline May 12, 2022, 5:00 PM (local time)
Starts May 14, 2022, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (21 Participants)
Race to 2
Handicap With handicap
Rankings BCK snooker kuukausikisaranking 2021-2022
Organizer Billiard Club Kuopio
More info
Tervetuloa snooker-kisoihin lauantaina 23.4. 2022 klo 9.00 alkaen Kuopion Biljardiklubille Itkonniemenkatu 15

Osallistumismaksu 20e, vierasmaksu +5e. High break kisa +5e. Ilmoittautuminen päättyy to 21.4. klo 17, arvonta ja kaavion julkistus samana iltana. Peruessa osallistumisensa arvonnan jälkeen maksetaan normaali kisamaksu.

Pelataan täydellä pakalla tuplakaaviolla paras kolmesta (kontra 6 reds, ei tasoituksia). Loser side paras yhdestä. 4/8 cup kahteen voittoon (kontra 6 reds, ei tasoituksia). Pronssipeli yhteen voittoon, finaalit kahteen voittoon kokonaisuudessaan täydellä pakalla.

Miss-sääntö 2 palautusta, mikäli pallot järkevästi palautettavissa eli esim. enintään yksi pallo kiven lisäksi takaisin, useampikin jos palautetaan pisteille. Tasoitukset sopimusten mukaan.

Max 32 pelaajaa.

Palkintojen jakautuminen täydellä kaaviolla

1. 400e
2. 160e
3. 80e

Aikataulu julkaistaan arvonnan jälkeen heti arvonnan jälkeen. Kisapäivänä ovet aukeaa klo 8, ensimmäiset pelit klo 9. Myöhästymissanktiot pelien kuuluttamisesta 15 min frame, 30 min peli. Pelit pelataan valmiusjärjestyksessä kaavion mukaan.

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1   
Finland
Joonas Fontell
Walk Over
 
2   
Finland
Rauno Leskinen
Finland
Marko Hiltunen
Sat 09:25  Table 5
3   
Eetu Piipponen
Walk Over
 
4   
Walk Over
Finland
Jyri Heikkinen
 
5   
Finland
Ville Hänninen
Walk Over
 
6   
Finland
Ari Mykkänen
Finland
Pauli Saastamoinen
Sat 09:25  Table 6
7   
Finland
Ville Herukka
Finland
Ville Räsänen
Sat 09:26  Table 7
8   
Walk Over
Finland
Sami Vessonen
 
9   
Finland
Janne Fabricius
Walk Over
 
10   
Finland
Sami Timonen
Finland
Jani Honkanen
Sat 09:26  Table 8
11   
Finland
Mikko Keränen
Walk Over
 
12   
Walk Over
Finland
Matti Hartikainen
 
13   
Finland
Anssi Melama
Walk Over
 
14   
Walk Over
Finland
Pasi Savolainen
 
15   
Finland
Mikko Jääskeläinen
Finland
Markus Immonen
Sat 09:26  Table 9
16   
Walk Over
Finland
Oskari Mykkänen
 

Winner round 1

Race to 2
17   
Finland
Joonas Fontell
Finland
Marko Hiltunen
Sat 11:13  Table 6
18   
Eetu Piipponen
Finland
Jyri Heikkinen
Sat 10:05  Table 6
19   
Finland
Ville Hänninen
Finland
Pauli Saastamoinen
Sat 10:26  Table 7
20   
Finland
Ville Räsänen
Finland
Sami Vessonen
Sat 10:40  Table 5
21   
Finland
Janne Fabricius
Finland
Jani Honkanen
Sat 11:32  Table 8
22   
Finland
Mikko Keränen
Finland
Matti Hartikainen
Sat 10:06  Table 9
23   
Finland
Anssi Melama
Finland
Pasi Savolainen
Sat 10:40  Table 8
24   
Finland
Mikko Jääskeläinen
Finland
Oskari Mykkänen
Sat 11:14  Table 7

Loser round 1

Race to 2
25   
Walk Over
Finland
Rauno Leskinen
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Finland
Ari Mykkänen
 
28   
Finland
Ville Herukka
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Sami Timonen
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Finland
Markus Immonen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 1
33   
Finland
Rauno Leskinen
Finland
Mikko Jääskeläinen
Sat 11:53 
34   
Walk Over
Finland
Anssi Melama
 
35   
Finland
Ari Mykkänen
Finland
Matti Hartikainen
Sat 11:53 
36   
Finland
Ville Herukka
Finland
Janne Fabricius
Sat 13:06  Table 7
37   
Finland
Sami Timonen
Finland
Sami Vessonen
Sat 12:23  Table 7
38   
Walk Over
Finland
Pauli Saastamoinen
 
39   
Walk Over
Finland
Jyri Heikkinen
 
40   
Finland
Markus Immonen
Finland
Marko Hiltunen
Sat 14:26  Table 6

Winners qualification

Race to 2
41   
Finland
Joonas Fontell
Eetu Piipponen
Sat 14:26  Table 9
42   
Finland
Ville Hänninen
Finland
Ville Räsänen
Sat 12:22  Table 5
43   
Finland
Jani Honkanen
Finland
Mikko Keränen
Sat 13:25  Table 5
44   
Finland
Pasi Savolainen
Finland
Oskari Mykkänen
Sat 12:25  Table 9

Loser round 3

Race to 1
45   
Finland
Rauno Leskinen
Finland
Anssi Melama
Sat 12:32  Table 8
46   
Finland
Ari Mykkänen
Finland
Janne Fabricius
Sat 13:53  Table 7
47   
Finland
Sami Vessonen
Finland
Pauli Saastamoinen
Sat 13:26 
48   
Finland
Jyri Heikkinen
Finland
Marko Hiltunen
Sat 15:13  Table 6

Losers qualification

Race to 1
49   
Finland
Anssi Melama
Finland
Ville Hänninen
Sat 13:54 
50   
Finland
Janne Fabricius
Finland
Joonas Fontell
Sat 15:52  Table 7
51   
Finland
Sami Vessonen
Finland
Pasi Savolainen
Sat 13:54 
52   
Finland
Marko Hiltunen
Finland
Jani Honkanen
Sat 15:54  Table 6

Quarter final

Race to 2
53   
Eetu Piipponen
Finland
Jani Honkanen
Sat 16:49  Table 5
54   
Finland
Ville Räsänen
Finland
Sami Vessonen
Sat 16:49  Table 6
55   
Finland
Mikko Keränen
Finland
Anssi Melama
Sat 16:49  Table 7
56   
Finland
Oskari Mykkänen
Finland
Joonas Fontell
Sat 16:49  Table 8

Semi final

Race to 2
57   
Eetu Piipponen
Finland
Ville Räsänen
Sun 13:50 
58   
Finland
Anssi Melama
Finland
Oskari Mykkänen
Sun 13:51 

Final

Race to 2
59   
Eetu Piipponen
Finland
Oskari Mykkänen
Sun 13:51 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants