Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 27, 2021

BC Neu-Ulm SpecialTurnier

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Meiki S.
6 (6/0) 45 (30/15)
67%
2 Matthias Schröter
6 (5/1) 47 (29/18)
62%
3 Boris BELESKI
4 (3/1) 28 (18/10)
64%
3 Marco Dorenburg
6 (4/2) 39 (24/15)
62%
5 Orhan A.
5 (3/2) 36 (21/15)
58%
5 Roland Kugelmann
6 (4/2) 38 (21/17)
55%
5 Werner Zimmerer
5 (3/2) 33 (18/15)
55%
5 Thomas M.
3 (2/1) 21 (10/11)
48%
9 Werner S.
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
Show more
9 Michael H.
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
9 Andrej Boschmann
5 (3/2) 36 (18/18)
50%
9 Xanthos Vlassidis
5 (3/2) 31 (18/13)
58%
13 Marcus Stoll
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
13 Michael Au Yeung
3 (1/2) 18 (9/9)
50%
13 Tony B.
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
13 Cuth Danut
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
17 Silvio Fant
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
17 Felix Schweikl
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
17 Giuseppe C.
2 (0/2) 10 (1/9)
10%
17 Skip Newberry
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
17 Marco Pach
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
17 Willy W.
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
17 Edith Sirch
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
17 Zeki P.
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
25 Manuel Roll
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
Starts Dec 27, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (25 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer BC Neu-Ulm
More info
- 9 Ball
- Kitchenrule
- Satz auf 4/5 (je nach Teilnehmerzahl)
- Wechselbreak
- 32er Feld DKO letzten 8 SKO

Es gilt - 2G Plus



!!!!!!! Bitte beachtet die Hygiene- u. Turnierreglungen des Vereins. !!!!!!!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Germany
Marco Pach
Walk Over
 
2   
Romania
Cuth Danut
Germany
Matthias Schröter
Mon 19:03  Table 3
3   
Germany
Manuel Roll
Germany
Werner Zimmerer
Mon 19:03  Table 4
4   
Italy
Silvio Fant
Germany
Andrej Boschmann
Mon 19:03  Table 6
5   
Italy
Tony B.
Walk Over
 
6   
Germany
Werner S.
Germany
Edith Sirch
Mon 19:03  Table 5
7   
Greece
Xanthos Vlassidis
Germany
Marcus Stoll
Mon 19:04  Table 2
8   
Walk Over
North Macedonia
Boris BELESKI
 
9   
Germany
Felix Schweikl
Walk Over
 
10   
United States
Skip Newberry
England
Meiki S.
Mon 19:05  Table 1
11   
Germany
Marco Dorenburg
Italy
Giuseppe Curcio
Mon 19:36  Table 2
12   
Walk Over
Germany
Michael H.
 
13   
Germany
Thomas M.
Walk Over
 
14   
Turkey
Zeki P.
Germany
Roland Kugelmann
Mon 19:37  Table 5
15   
Germany
Michael Au Yeung
Germany
Orhan A.
Mon 19:37  Table 3
16   
Walk Over
Philippines
Willy W.
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Germany
Marco Pach
Germany
Matthias Schröter
Mon 19:46  Table 1
18   
Germany
Werner Zimmerer
Germany
Andrej Boschmann
Mon 19:58  Table 6
19   
Italy
Tony B.
Germany
Werner S.
Mon 19:51  Table 5
20   
Greece
Xanthos Vlassidis
North Macedonia
Boris BELESKI
Mon 20:01  Table 1
21   
Germany
Felix Schweikl
England
Meiki S.
Mon 20:29  Table 2
22   
Germany
Marco Dorenburg
Germany
Michael H.
Mon 20:29  Table 6
23   
Germany
Thomas M.
Germany
Roland Kugelmann
Mon 20:30  Table 3
24   
Germany
Orhan A.
Philippines
Willy W.
Mon 20:31  Table 4

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Romania
Cuth Danut
 
26   
Germany
Manuel Roll
Italy
Silvio Fant
Mon 20:42  Table 1
27   
Walk Over
Germany
Edith Sirch
 
28   
Germany
Marcus Stoll
Walk Over
 
29   
Walk Over
United States
Skip Newberry
 
30   
Italy
Giuseppe Curcio
Walk Over
 
31   
Walk Over
Turkey
Zeki P.
 
32   
Germany
Michael Au Yeung
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Romania
Cuth Danut
Philippines
Willy W.
Mon 21:23  Table 4
34   
Italy
Silvio Fant
Germany
Roland Kugelmann
Mon 21:23  Table 1
35   
Germany
Edith Sirch
Germany
Michael H.
Mon 21:17  Table 6
36   
Germany
Marcus Stoll
Germany
Felix Schweikl
Mon 21:13  Table 3
37   
United States
Skip Newberry
Greece
Xanthos Vlassidis
Mon 21:11  Table 4
38   
Italy
Giuseppe Curcio
Italy
Tony B.
Mon 20:36  Table 5
39   
Turkey
Zeki P.
Germany
Andrej Boschmann
Mon 21:24  Table 5
40   
Germany
Michael Au Yeung
Germany
Marco Pach
Mon 20:58  Table 2

Winners qualification

Race to 5
41   
Germany
Matthias Schröter
Germany
Werner Zimmerer
Mon 21:25  Table 2
42   
Germany
Werner S.
North Macedonia
Boris BELESKI
Mon 21:52  Table 2
43   
England
Meiki S.
Germany
Marco Dorenburg
Mon 22:13  Table 1
44   
Germany
Thomas M.
Germany
Orhan A.
Mon 22:14  Table 3

Loser round 3

Race to 4
45   
Romania
Cuth Danut
Germany
Roland Kugelmann
Mon 22:27  Table 4
46   
Germany
Michael H.
Germany
Marcus Stoll
Mon 22:16  Table 6
47   
Greece
Xanthos Vlassidis
Italy
Tony B.
Mon 22:17  Table 2
48   
Germany
Andrej Boschmann
Germany
Michael Au Yeung
Mon 22:18  Table 5

Losers qualification

Race to 4
49   
Germany
Roland Kugelmann
Germany
Werner S.
Mon 23:20  Table 6
50   
Germany
Michael H.
Germany
Werner Zimmerer
Mon 22:48  Table 6
51   
Greece
Xanthos Vlassidis
Germany
Orhan A.
Mon 23:19  Table 3
52   
Germany
Andrej Boschmann
Germany
Marco Dorenburg
Mon 23:19  Table 4

Quarter final

Race to 5
53   
Germany
Matthias Schröter
Germany
Orhan A.
Tue 00:20 
54   
North Macedonia
Boris BELESKI
Germany
Roland Kugelmann
Tue 00:49 
55   
England
Meiki S.
Germany
Werner Zimmerer
Tue 00:42 
56   
Germany
Thomas M.
Germany
Marco Dorenburg
Tue 00:20 

Semi final

Race to 5
57   
Germany
Matthias Schröter
North Macedonia
Boris BELESKI
Tue 01:02  Table 4
58   
England
Meiki S.
Germany
Marco Dorenburg
Tue 01:02  Table 6

Final

Race to 5
59   
Germany
Matthias Schröter
England
Meiki S.
Tue 01:52 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants