Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 3 - June 11, 2022

BC Neu-Ulm Geburtstagsturnier INTERN

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Daniel W.
6 (5/1) 28 (20/8)
71%
2 Zeki P.
5 (4/1) 26 (16/10)
62%
3 Silvio Fant
4 (3/1) 22 (15/7)
68%
3 Boris BELESKI
6 (4/2) 29 (17/12)
59%
5 Alex N.
5 (3/2) 27 (15/12)
56%
5 Oliver Fritzsche
4 (2/2) 19 (8/11)
42%
7 Zoryana Prytuliuk
4 (2/2) 22 (13/9)
59%
7 Andrej Boschmann
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
9 Skip Newberry
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
Show more
9 Tony B.
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
9 Robin K.
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
9 Manuel Roll
5 (3/2) 30 (15/15)
50%
13 Holger Vogt
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
13 Michael Hrihorov
4 (2/2) 19 (10/9)
53%
13 Carim El Amin
BC Neu-Ulm
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
13 Cuth Danut
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
17 Willy W.
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Daniel Doulgeris
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
Starts Jun 3, 2022, 8:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (18 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer BC Neu-Ulm
More info
- 10 Ball Gewinnerseite / 9 Ball Verliererseite
- Kitchenrule (9 Ball)
- 24er Feld DKO letzten 4 SKO
- Satz auf 5 (Verliererseite auf 4 bei vollem Feld ansonsten auf 5)
- Wechselbreak
- 10 € Startgeld

!!!!!!! Bitte beachtet die Hygiene- u. Turnierreglungen des Vereins. !!!!!!!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Michael Hrihorov
Germany
Daniel Doulgeris
Fri 20:28  Table 1
2   
Ukraine
Zoryana Prytuliuk
Walk Over
 
3   
Walk Over
Italy
Silvio Fant
 
4   
Germany
Alex N.
Walk Over
 
5   
Walk Over
Germany
Robin K.
 
6   
Germany
Daniel W.
Walk Over
 
7   
Walk Over
Romania
Cuth Danut
 
8   
Philippines
Willy W.
Germany
Manuel Roll
Fri 20:28  Table 2

Winner round 1

Race to 4
9   
Germany
Oliver Fritzsche
Germany
Michael Hrihorov
Fri 21:19  Table 1
10   
Ukraine
Zoryana Prytuliuk
Italy
Tony B.
Fri 21:35  Table 3
11   
Germany
Holger Vogt
Italy
Silvio Fant
Fri 20:28  Table 6
12   
Germany
Alex N.
United States
Skip Newberry
Fri 21:08  Table 3
13   
North Macedonia
Boris BELESKI
Germany
Robin K.
Fri 21:13  Table 6
14   
Germany
Daniel W.
Germany
Carim El Amin
Fri 20:44  Table 3
15   
Germany
Andrej Boschmann
Romania
Cuth Danut
Fri 21:39  Table 2
16   
Germany
Manuel Roll
Turkey
Zeki P.
Fri 21:43  Table 1

Loser round 1

Race to 4
17   
Germany
Daniel Doulgeris
Germany
Manuel Roll
Fri 22:19 
18   
Walk Over
Romania
Cuth Danut
 
19   
Walk Over
Germany
Carim El Amin
 
20   
Walk Over
Germany
Robin K.
 
21   
Walk Over
United States
Skip Newberry
 
22   
Walk Over
Germany
Holger Vogt
 
23   
Walk Over
Italy
Tony B.
 
24   
Philippines
Willy W.
Germany
Michael Hrihorov
Fri 22:05  Table 3

Loser round 2

Race to 4
25   
Germany
Manuel Roll
Romania
Cuth Danut
  Table 1
26   
Germany
Carim El Amin
Germany
Robin K.
Fri 22:06  Table 2
27   
United States
Skip Newberry
Germany
Holger Vogt
Fri 21:38  Table 6
28   
Italy
Tony B.
Germany
Michael Hrihorov
Fri 22:28  Table 2

Winner round 2

Race to 4
29   
Germany
Oliver Fritzsche
Ukraine
Zoryana Prytuliuk
Fri 22:28  Table 3
30   
Italy
Silvio Fant
Germany
Alex N.
Fri 22:31  Table 6
31   
North Macedonia
Boris BELESKI
Germany
Daniel W.
Fri 23:06  Table 2
32   
Germany
Andrej Boschmann
Turkey
Zeki P.
Fri 23:17  Table 6

Loser round 3

Race to 4
33   
Germany
Manuel Roll
Germany
Alex N.
Fri 23:37  Table 1
34   
Germany
Robin K.
Ukraine
Zoryana Prytuliuk
Fri 23:25  Table 3
35   
United States
Skip Newberry
Germany
Andrej Boschmann
Fri 23:57 
36   
Italy
Tony B.
North Macedonia
Boris BELESKI
Fri 23:34  Table 2

Loser round 4

Race to 4
37   
Germany
Alex N.
Ukraine
Zoryana Prytuliuk
Sat 00:01  Table 1
38   
Germany
Andrej Boschmann
North Macedonia
Boris BELESKI
Sat 00:16  Table 2

Winners qualification

Race to 4
39   
Germany
Oliver Fritzsche
Italy
Silvio Fant
Fri 23:41  Table 3
40   
Germany
Daniel W.
Turkey
Zeki P.
Fri 23:55  Table 6

Losers qualification

Race to 4
41   
Germany
Alex N.
Germany
Daniel W.
Sat 00:29  Table 1
42   
North Macedonia
Boris BELESKI
Germany
Oliver Fritzsche
Sat 00:33  Table 2

Semi final

Race to 4
43   
Italy
Silvio Fant
Germany
Daniel W.
Sat 00:56 
44   
Turkey
Zeki P.
North Macedonia
Boris BELESKI
Sat 01:34 

Final

Race to 4
45   
Germany
Daniel W.
Turkey
Zeki P.
Sat 02:03  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants