Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 8 - October 9, 2021

BC Neu-Ulm Freitagsturnier

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Boris BELESKI
7 (6/1) 44 (29/15)
66%
2 Thomas M.
5 (4/1) 39 (22/17)
56%
3 Carim El Amin
BC Neu-Ulm
4 (3/1) 32 (17/15)
53%
3 Meiki S.
6 (4/2) 33 (22/11)
67%
5 Zeki P.
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
5 Stefan S.
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
7 Andrej Boschmann
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
7 Jesus T.
4 (2/2) 25 (11/14)
44%
9 Tony B.
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
9 Michael H.
3 (1/2) 18 (9/9)
50%
9 Daniel W.
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
9 Alex N.
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
13 Dursun S.
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
13 Skip N.
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
13 Marco Pach
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
13 Manuel Roll
2 (0/2) 16 (7/9)
44%
Starts Oct 8, 2021, 8:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (16 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer BC Neu-Ulm
More info
- 9 Ball
- Keine Kitchenrule
- 16er Feld DKO letzten 4 SKO
- Satz auf 5
- Wechselbreak

!!!!!!! Bitte beachtet die Hygiene- u. Turnierreglungen des Vereins. !!!!!!!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Italy
Tony B.
Germany
Thomas M.
Fri 20:17  Table 3
2   
Spain
Jesus T.
Germany
Marco Pach
Fri 20:17  Table 4
3   
Germany
Andrej Boschmann
England
Meiki S.
Fri 20:17  Table 6
4   
Germany
Stefan S.
United States
Skip N.
Fri 20:17  Table 5
5   
Germany
Alex N.
Germany
Michael H.
Fri 20:49  Table 6
6   
Turkey
Dursun S.
Turkey
Zeki P.
Fri 21:05  Table 4
7   
Germany
Manuel Roll
Germany
Carim El Amin
Fri 21:33  Table 5
8   
North Macedonia
Boris BELESKI
Germany
Daniel W.
Fri 21:07  Table 3

Winner round 1

Race to 5
9   
Germany
Thomas M.
Spain
Jesus T.
Fri 22:19  Table 4
10   
England
Meiki S.
Germany
Stefan S.
Fri 21:48  Table 6
11   
Germany
Alex N.
Turkey
Zeki P.
Fri 22:18  Table 3
12   
Germany
Carim El Amin
North Macedonia
Boris BELESKI
Fri 23:04  Table 5

Loser round 1

Race to 4
13   
Italy
Tony B.
Germany
Marco Pach
Fri 21:52  Table 3
14   
Germany
Andrej Boschmann
United States
Skip N.
Fri 21:50  Table 4
15   
Germany
Michael H.
Turkey
Dursun S.
Fri 22:20  Table 6
16   
Germany
Manuel Roll
Germany
Daniel W.
Fri 22:48  Table 6

Loser round 2

Race to 4
17   
Italy
Tony B.
North Macedonia
Boris BELESKI
Fri 23:05  Table 5
18   
Germany
Andrej Boschmann
Germany
Alex N.
Fri 22:50  Table 3
19   
Germany
Michael H.
England
Meiki S.
Fri 23:05  Table 4
20   
Germany
Daniel W.
Spain
Jesus T.
Fri 23:30  Table 6

Winners qualification

Race to 5
21   
Germany
Thomas M.
Germany
Stefan S.
Fri 23:23  Table 4
22   
Turkey
Zeki P.
Germany
Carim El Amin
Fri 23:24  Table 3

Loser round 3

Race to 4
23   
North Macedonia
Boris BELESKI
Germany
Andrej Boschmann
Fri 23:25  Table 5
24   
England
Meiki S.
Spain
Jesus T.
Sat 00:07  Table 6

Losers qualification

Race to 4
25   
North Macedonia
Boris BELESKI
Germany
Stefan S.
Sat 00:23  Table 4
26   
England
Meiki S.
Turkey
Zeki P.
Sat 00:43  Table 6

Semi final

Race to 5
27   
Germany
Thomas M.
England
Meiki S.
Sat 01:56 
28   
Germany
Carim El Amin
North Macedonia
Boris BELESKI
Sat 01:26 

Final

Race to 5
29   
Germany
Thomas M.
North Macedonia
Boris BELESKI
  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants