Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 30 - July 31, 2021

BC Neu-Ulm Freitagsturnier

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Kristijan Hamzovski
5 (5/0) 39 (25/14)
64%
2 Frank Gebert
7 (5/2) 39 (27/12)
69%
3 Andrej Boschmann
4 (3/1) 29 (15/14)
52%
3 Orhan A.
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
5 Boris BELESKI
5 (3/2) 36 (19/17)
53%
5 Marco Pach
4 (2/2) 27 (15/12)
56%
7 Daniel W.
4 (2/2) 28 (14/14)
50%
7 Thomas M.
4 (2/2) 29 (15/14)
52%
9 Tony B.
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
9 Michael H.
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
9 Silvio F.
2 (0/2) 16 (7/9)
44%
9 Stefan S.
3 (1/2) 20 (7/13)
35%
13 Carim El Amin
BC Neu-Ulm
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
13 Güray Gueven
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
13 Manuel Roll
2 (0/2) 9 (0/9)
0%
Starts Jul 30, 2021, 8:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (15 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer BC Neu-Ulm
More info
- 9 Ball
- Keine Kitchenrule
- 16er Feld DKO letzten 4 SKO
- Satz auf 5
- Wechselbreak

!!!!!!! Bitte beachtet die Hygiene- u. Turnierreglungen des Vereins. !!!!!!!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Germany
Orhan A.
Walk Over
 
2   
Italy
Silvio F.
Germany
Stefan S.
Fri 20:28  Table 3
3   
Germany
Andrej Boschmann
Germany
Carim El Amin
Fri 20:28  Table 4
4   
Italy
Tony B.
Germany
Daniel W.
Fri 20:28  Table 6
5   
North Macedonia
Boris BELESKI
Germany
Michael H.
Fri 20:28  Table 5
6   
Serbia
Kristijan Hamzovski
Turkey
Güray Gueven
Fri 21:25  Table 3
7   
Germany
Thomas M.
Germany
Frank Gebert
Fri 21:00  Table 4
8   
Germany
Manuel Roll
Germany
Marco Pach
Fri 21:10  Table 5

Winner round 1

Race to 5
9   
Germany
Orhan A.
Germany
Stefan S.
Fri 21:27  Table 6
10   
Germany
Andrej Boschmann
Germany
Daniel W.
Fri 21:40  Table 5
11   
North Macedonia
Boris BELESKI
Serbia
Kristijan Hamzovski
Fri 22:06  Table 3
12   
Germany
Thomas M.
Germany
Marco Pach
Fri 21:40  Table 4

Loser round 1

Race to 4
13   
Walk Over
Italy
Silvio F.
 
14   
Germany
Carim El Amin
Italy
Tony B.
Fri 22:16  Table 6
15   
Germany
Michael H.
Turkey
Güray Gueven
Fri 22:29  Table 4
16   
Germany
Frank Gebert
Germany
Manuel Roll
Fri 22:44  Table 5

Loser round 2

Race to 4
17   
Italy
Silvio F.
Germany
Thomas M.
Fri 22:52  Table 6
18   
Italy
Tony B.
North Macedonia
Boris BELESKI
Fri 23:03  Table 4
19   
Germany
Michael H.
Germany
Daniel W.
Fri 23:05  Table 5
20   
Germany
Frank Gebert
Germany
Stefan S.
Fri 23:39  Table 5

Winners qualification

Race to 5
21   
Germany
Orhan A.
Germany
Andrej Boschmann
Fri 22:57  Table 3
22   
Serbia
Kristijan Hamzovski
Germany
Marco Pach
Fri 23:38  Table 6

Loser round 3

Race to 4
23   
Germany
Thomas M.
North Macedonia
Boris BELESKI
Fri 23:38  Table 4
24   
Germany
Daniel W.
Germany
Frank Gebert
Sat 00:01  Table 5

Losers qualification

Race to 4
25   
North Macedonia
Boris BELESKI
Germany
Orhan A.
Sat 00:17  Table 4
26   
Germany
Frank Gebert
Germany
Marco Pach
Sat 00:59  Table 6

Semi final

Race to 5
27   
Germany
Andrej Boschmann
Germany
Frank Gebert
Sat 01:03  Table 6
28   
Serbia
Kristijan Hamzovski
Germany
Orhan A.
Sat 01:03  Table 4

Final

Race to 5
29   
Germany
Frank Gebert
Serbia
Kristijan Hamzovski
Sat 01:44  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants