Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 23 - July 24, 2021

BC Neu-Ulm Freitagsturnier

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Andrej Boschmann
5 (5/0) 39 (25/14)
64%
2 Kristijan Hamzovski
6 (4/2) 44 (25/19)
57%
3 Frank Gebert
4 (3/1) 31 (19/12)
61%
3 Orhan A.
4 (2/2) 27 (16/11)
59%
5 Boris BELESKI
5 (3/2) 30 (15/15)
50%
5 Carim El Amin
BC Neu-Ulm
5 (3/2) 31 (16/15)
52%
7 Michael H.
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
7 Xanthos Vlassidis
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
9 Daniel W.
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
9 Daniel Doulgeris
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
9 Manuel Roll
3 (1/2) 20 (11/9)
55%
9 Goran Zdravković
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
13 Cuth Danut
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
13 Willy W.
2 (0/2) 10 (1/9)
10%
13 Wowka B.
2 (0/2) 9 (0/9)
0%
Starts Jul 23, 2021, 8:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (15 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer BC Neu-Ulm
More info
- 9 Ball
- Keine Kitchenrule
- 16er Feld DKO letzten 4 SKO
- Satz auf 5
- Wechselbreak

!!!!!!! Bitte beachtet die Hygiene- u. Turnierreglungen des Vereins. !!!!!!!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Germany
Orhan A.
Walk Over
 
2   
North Macedonia
Boris BELESKI
Serbia
Goran Zdravković
Fri 20:32  Table 3
3   
Germany
Frank Gebert
Germany
Daniel W.
Fri 20:31  Table 4
4   
Greece
Xanthos Vlassidis
Philippines
Willy W.
Fri 20:31  Table 6
5   
Germany
Michael H.
Germany
Manuel Roll
Fri 20:31  Table 5
6   
Serbia
Kristijan Hamzovski
Germany
Wowka B.
Fri 20:30  Table 6
7   
Germany
Daniel D.
Germany
Carim El Amin
Fri 21:24  Table 3
8   
Romania
Cuth Danut
Germany
Andrej Boschmann
Fri 21:24  Table 4

Winner round 1

Race to 5
9   
Germany
Orhan A.
North Macedonia
Boris BELESKI
Fri 21:24  Table 6
10   
Germany
Frank Gebert
Greece
Xanthos Vlassidis
Fri 22:06  Table 6
11   
Germany
Michael H.
Serbia
Kristijan Hamzovski
Fri 22:06  Table 4
12   
Germany
Carim El Amin
Germany
Andrej Boschmann
Fri 22:25  Table 3

Loser round 1

Race to 4
13   
Walk Over
Serbia
Goran Zdravković
 
14   
Germany
Daniel W.
Philippines
Willy W.
Fri 22:05  Table 5
15   
Germany
Manuel Roll
Germany
Wowka B.
Fri 22:07  Table 5
16   
Germany
Daniel D.
Romania
Cuth Danut
Fri 22:25  Table 6

Loser round 2

Race to 4
17   
Serbia
Goran Zdravković
Germany
Carim El Amin
Fri 23:18  Table 6
18   
Germany
Daniel W.
Germany
Michael H.
Fri 22:47  Table 4
19   
Germany
Manuel Roll
Greece
Xanthos Vlassidis
Fri 23:01  Table 3
20   
Germany
Daniel D.
North Macedonia
Boris BELESKI
Fri 23:16  Table 4

Winners qualification

Race to 5
21   
Germany
Orhan A.
Germany
Frank Gebert
Fri 22:45  Table 5
22   
Serbia
Kristijan Hamzovski
Germany
Andrej Boschmann
Fri 23:40  Table 5

Loser round 3

Race to 4
23   
Germany
Carim El Amin
Germany
Michael H.
Fri 23:44  Table 6
24   
Greece
Xanthos Vlassidis
North Macedonia
Boris BELESKI
Sat 00:00  Table 4

Losers qualification

Race to 4
25   
Germany
Carim El Amin
Germany
Orhan A.
Sat 00:32  Table 3
26   
North Macedonia
Boris BELESKI
Serbia
Kristijan Hamzovski
Sat 00:37  Table 4

Semi final

Race to 5
27   
Germany
Frank Gebert
Serbia
Kristijan Hamzovski
Sat 01:11 
28   
Germany
Andrej Boschmann
Germany
Orhan A.
Sat 01:11 

Final

Race to 5
29   
Serbia
Kristijan Hamzovski
Germany
Andrej Boschmann
Sat 01:13  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants