Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 25 - June 26, 2021

BC Neu-Ulm Freitagsturnier

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Boris BELESKI
5 (4/1) 33 (21/12)
64%
2 Skip Newberry
5 (4/1) 37 (24/13)
65%
3 Dursun S.
4 (2/2) 27 (13/14)
48%
3 Michael H.
4 (3/1) 29 (16/13)
55%
5 Tony B.
5 (3/2) 37 (19/18)
51%
5 Robin K.
5 (3/2) 34 (18/16)
53%
7 Manuel R.
4 (2/2) 29 (15/14)
52%
7 Cuth Danut
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
9 Kenan S.
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
9 Marco Pach
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
9 Silvio F.
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
9 Zeki P.
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
13 Willy W.
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
13 Eileen G.
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
Starts Jun 25, 2021, 8:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (14 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer BC Neu-Ulm
Contact Carim El Amin and Marco Pach (in7high@web.de)
More info
- 9 Ball
- Keine Kitchenrule
- 16er Feld DKO letzten 4 SKO
- Satz auf 5
- Wechselbreak

!!!!!!! Bitte beachtet die Hygiene- u. Turnierreglungen des Vereins. !!!!!!!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Turkey
Dursun S.
Walk Over
 
2   
Romania
Cuth Danut
Germany
Manuel R.
Fri 20:22  Table 3
3   
Germany
Michael H.
Germany
Eileen G.
  Table 4
4   
Germany
Robin K.
Italy
Tony B.
Fri 20:22  Table 6
5   
Germany
Marco Pach
United States
Skip Newberry
Fri 20:22  Table 5
6   
Philippines
Willy W.
Turkey
Zeki P.
Fri 20:52  Table 3
7   
Bosnia and Herzegovina
Kenan S.
Italy
Silvio F.
Fri 20:57  Table 6
8   
Walk Over
North Macedonia
Boris BELESKI
 

Winner round 1

Race to 5
9   
Turkey
Dursun S.
Germany
Manuel R.
Fri 21:08  Table 4
10   
Germany
Michael H.
Italy
Tony B.
Fri 21:13  Table 5
11   
United States
Skip Newberry
Turkey
Zeki P.
Fri 21:36  Table 3
12   
Bosnia and Herzegovina
Kenan S.
North Macedonia
Boris BELESKI
Fri 21:45  Table 4

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Romania
Cuth Danut
 
14   
Germany
Eileen G.
Germany
Robin K.
Fri 21:45  Table 6
15   
Germany
Marco Pach
Philippines
Willy W.
Fri 22:03  Table 5
16   
Italy
Silvio F.
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
17   
Romania
Cuth Danut
Bosnia and Herzegovina
Kenan S.
Fri 22:16  Table 4
18   
Germany
Robin K.
Turkey
Zeki P.
Fri 22:37  Table 6
19   
Germany
Marco Pach
Italy
Tony B.
Fri 23:20  Table 5
20   
Italy
Silvio F.
Germany
Manuel R.
Fri 22:35  Table 3

Winners qualification

Race to 5
21   
Turkey
Dursun S.
Germany
Michael H.
Fri 23:01  Table 4
22   
United States
Skip Newberry
North Macedonia
Boris BELESKI
Fri 23:21  Table 6

Loser round 3

Race to 5
23   
Romania
Cuth Danut
Germany
Robin K.
Fri 23:24  Table 3
24   
Italy
Tony B.
Germany
Manuel R.
Sat 00:04  Table 5

Losers qualification

Race to 5
25   
Germany
Robin K.
Turkey
Dursun S.
Sat 00:53 
26   
Italy
Tony B.
North Macedonia
Boris BELESKI
Sat 01:17 

Semi final

Race to 5
27   
Germany
Michael H.
North Macedonia
Boris BELESKI
Sat 01:45 
28   
United States
Skip Newberry
Turkey
Dursun S.
  Table 4

Final

Race to 5
29   
North Macedonia
Boris BELESKI
United States
Skip Newberry
Sat 02:10  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants