Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 14 - February 15, 2020

BC Neu-Ulm Freitagsturnier

9-Ball

Add players

Please wait...
Starts Feb 14, 2020, 8:30 PM (local time)
Format Double elimination (15 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer BC Neu-Ulm
Contact Carim El Amin (top-dogg@web.de)
More info
- 9 Ball
- Keine Kitchenrule
- 16er Feld DKO letzten 4 SKO
- Satz auf 5
- Wechselbreak

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Philippines
Willy W.
Walk Over
 
2   
Germany
Ibo U.
Turkey
Güray Gueven
Fri 21:10  Table 1
3   
Germany
Frank Gebert
Germany
Oliver Fritzsche
Fri 20:37  Table 1
4   
Germany
Michael H.
Germany
Manuel R.
Fri 20:37  Table 2
5   
Italy
Tony B.
Germany
Klaus G.
Fri 21:10  Table 3
6   
Germany
Carim El Amin
Germany
Alex N.
Fri 20:37  Table 3
7   
Macedonia (FYROM)
Boris BELESKI
Germany
Marco S.
Fri 21:13  Table 4
8   
Turkey
Tahsin K.
Germany
Markus F.
Fri 20:37  Table 4

Winner round 1

Race to 5
9   
Philippines
Willy W.
Germany
Ibo U.
Fri 21:45  Table 1
10   
Germany
Frank Gebert
Germany
Michael H.
Fri 21:17  Table 2
11   
Italy
Tony B.
Germany
Alex N.
Fri 21:48  Table 3
12   
Macedonia (FYROM)
Boris BELESKI
Turkey
Tahsin K.
Fri 21:47  Table 4

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Turkey
Güray Gueven
 
14   
Germany
Oliver Fritzsche
Germany
Manuel R.
Fri 22:00  Table 2
15   
Germany
Klaus G.
Germany
Carim El Amin
Fri 22:24  Table 3
16   
Germany
Marco S.
Germany
Markus F.
Fri 22:25  Table 4

Loser round 2

Race to 5
17   
Turkey
Güray Gueven
Turkey
Tahsin K.
Fri 22:47  Table 1
18   
Germany
Oliver Fritzsche
Germany
Alex N.
Fri 22:48  Table 2
19   
Germany
Klaus G.
Germany
Frank Gebert
Fri 23:14  Table 3
20   
Germany
Marco S.
Philippines
Willy W.
Fri 23:12  Table 4

Winners qualification

Race to 5
21   
Germany
Ibo U.
Germany
Michael H.
Fri 23:27  Table 1
22   
Italy
Tony B.
Macedonia (FYROM)
Boris BELESKI
Fri 23:35  Table 2

Loser round 3

Race to 5
23   
Turkey
Tahsin K.
Germany
Alex N.
Sat 00:07  Table 3
24   
Germany
Frank Gebert
Philippines
Willy W.
Sat 00:53  Table 4

Losers qualification

Race to 5
25   
Turkey
Tahsin K.
Germany
Michael H.
Sat 00:53  Table 3
26   
Germany
Frank Gebert
Italy
Tony B.
Sat 00:54  Table 2

Semi final

Race to 5
27   
Germany
Ibo U.
Turkey
Tahsin K.
Sat 02:07 
28   
Macedonia (FYROM)
Boris BELESKI
Germany
Frank Gebert
Sat 02:09 

Final

Race to 5
29   
Turkey
Tahsin K.
Germany
Frank Gebert
Sat 02:09 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment