Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 11 - March 12, 2022

BC Neu-Ulm Freitagsturnier

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Thomas M.
6 (6/0) 47 (30/17)
64%
2 Meiki S.
6 (5/1) 44 (29/15)
66%
3 Boris BELESKI
5 (3/2) 39 (20/19)
51%
3 Frank Gebert
6 (4/2) 39 (23/16)
59%
5 Tony B.
5 (3/2) 33 (17/16)
52%
5 Alex N.
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
7 Birtan Canöz
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
7 Manuel Roll
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
9 Michael H.
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
Show more
9 Micha A.
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
9 Stefan K.
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
9 Zoran B.
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
13 Güray Güven
3 (1/2) 18 (9/9)
50%
13 Daniel Gepperth
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
13 Zeki Parlak
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
13 Andrej Boschmann
4 (2/2) 27 (12/15)
44%
17 Orhan A.
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
17 Uwe Koßmeier
2 (0/2) 10 (1/9)
10%
17 Uwe B.
2 (0/2) 10 (1/9)
10%
17 Carim El Amin
BC Neu-Ulm
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
Starts Mar 11, 2022, 8:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (20 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer BC Neu-Ulm
More info
- 9 Ball
- Kitchenrule
- 24er Feld DKO letzten 4 SKO
- Satz auf 5 (LooserRound auf 4)
- Wechselbreak
- 10 € Startgeld

!!!!!!! Bitte beachtet die Hygiene- u. Turnierreglungen des Vereins. !!!!!!!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Turkey
Zeki Parlak
Germany
Thomas M.
Fri 20:20  Table 3
2   
Germany
Stefan K.
Walk Over
 
3   
Walk Over
Germany
Micha A.
 
4   
Turkey
Güray Güven
Germany
Andrej Boschmann
Fri 20:51  Table 6
5   
Germany
Michael H.
Germany
Carim El Amin
Fri 20:20  Table 4
6   
Italy
Tony B.
Walk Over
 
7   
Walk Over
Germany
Manuel Roll
 
8   
Germany
Uwe B.
England
Meiki S.
Fri 20:20  Table 6

Winner round 1

Race to 5
9   
Germany
Birtan Canöz
Germany
Thomas M.
Fri 20:56  Table 3
10   
Germany
Stefan K.
Germany
Daniel Gepperth
Fri 20:20  Table 5
11   
Germany
Alex N.
Germany
Micha A.
Fri 20:20  Table 2
12   
Germany
Andrej Boschmann
Serbia
Zoran B.
Fri 21:29  Table 6
13   
Germany
Orhan A.
Germany
Michael H.
Fri 21:09  Table 4
14   
Italy
Tony B.
North Macedonia
Boris BELESKI
Fri 21:28  Table 2
15   
Germany
Frank Gebert
Germany
Manuel Roll
Fri 20:20  Table 1
16   
England
Meiki S.
Germany
Uwe Koßmeier
Fri 21:05  Table 1

Loser round 1

Race to 4
17   
Turkey
Zeki Parlak
Germany
Uwe Koßmeier
Fri 21:29  Table 1
18   
Walk Over
Germany
Manuel Roll
 
19   
Walk Over
Italy
Tony B.
 
20   
Turkey
Güray Güven
Germany
Orhan A.
Fri 22:06  Table 4
21   
Germany
Carim El Amin
Germany
Andrej Boschmann
Fri 22:13  Table 3
22   
Walk Over
Germany
Micha A.
 
23   
Walk Over
Germany
Daniel Gepperth
 
24   
Germany
Uwe B.
Germany
Birtan Canöz
Fri 21:36  Table 3

Loser round 2

Race to 4
25   
Turkey
Zeki Parlak
Germany
Manuel Roll
Fri 22:04  Table 1
26   
Italy
Tony B.
Turkey
Güray Güven
Fri 22:09  Table 5
27   
Germany
Andrej Boschmann
Germany
Micha A.
Fri 23:11  Table 6
28   
Germany
Daniel Gepperth
Germany
Birtan Canöz
Fri 21:52  Table 3

Winner round 2

Race to 5
29   
Germany
Thomas M.
Germany
Stefan K.
Fri 21:59  Table 6
30   
Germany
Alex N.
Serbia
Zoran B.
Fri 22:13  Table 4
31   
Germany
Michael H.
North Macedonia
Boris BELESKI
Fri 22:07  Table 2
32   
Germany
Frank Gebert
England
Meiki S.
Fri 21:31  Table 5

Loser round 3

Race to 4
33   
Germany
Manuel Roll
Serbia
Zoran B.
Fri 23:04  Table 2
34   
Italy
Tony B.
Germany
Stefan K.
Fri 23:09  Table 4
35   
Germany
Micha A.
Germany
Frank Gebert
Sat 00:11  Table 6
36   
Germany
Birtan Canöz
Germany
Michael H.
Fri 23:09  Table 5

Loser round 4

Race to 4
37   
Germany
Manuel Roll
Italy
Tony B.
Fri 23:46  Table 4
38   
Germany
Frank Gebert
Germany
Birtan Canöz
Sat 00:40  Table 3

Winners qualification

Race to 5
39   
Germany
Thomas M.
Germany
Alex N.
Fri 22:50  Table 3
40   
North Macedonia
Boris BELESKI
England
Meiki S.
Fri 23:17 

Losers qualification

Race to 4
41   
Italy
Tony B.
North Macedonia
Boris BELESKI
Sat 00:41  Table 4
42   
Germany
Frank Gebert
Germany
Alex N.
Sat 01:03  Table 3

Semi final

Race to 5
43   
Germany
Thomas M.
North Macedonia
Boris BELESKI
Sat 01:50 
44   
England
Meiki S.
Germany
Frank Gebert
Sat 01:50 

Final

Race to 5
45   
Germany
Thomas M.
England
Meiki S.
Sat 01:53 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants